Kino portalas „Buvau Kine“ pristato laukiamiausius 2021-ų metų filmus

Kino portalas „Buvau Kine“ pristato laukiamiausius 2021-ų metų filmus

Kaip ir kasmet iš naujų metų tikimės daug. Iš savęs, iš kitų – iš gyvenimo apskritai. Tik 2020-ieji, savitai perfrazuodami J. R. R. Tolkieno „Hobito“ išmintį, priminė, kad būtinai ko nors sulauksi, tik nebūtinai to, ko tikėjaisi.

Beveik visas pirmas 2020-ųjų ketvirtis dar tekėjo įprasta vaga – spėjo įvykti Berlyno kino festivalis, Oskarų, Cezarių, Gojų apdovanojimai. Pasirodė pirmosios naujienos apie pradedamus „Matricos“ (angl. „The Matrix“) ketvirtosios dalies filmavimus. O fanai kalendoriuose jau braukė dienas, likusias iki jubiliejinio – 25-ojo – Bondiados filmo premjeros.

Bet tada pasaulis sustojo. Prasidėjo visuotinis karantinas, užsidarė kino teatrai, sustabdyti filmavimai, o laukiamų premjerų datos stūmėsi vis tolyn ir tolyn. Neįvyko Kanų kino festivalis, žadėjęs tiek daug intriguojančių filmų, – jie išsibarstė kas sau: kai ką priglaudė sugriežtinto saugumo režimu vykusi Venecija, kai kas pasiekė rudenį trumpam atgijusias kino sales, o kai kas tiesiog džiaugiasi 2020-ųjų metų Kanų logotipu ir laukia geresnių laikų.

Tad nieko keisto, kad į šiemetinį mūsų laukiamiausių filmų dešimtuką, kai kas persikraustė iš pernai metų. Kita vertus – jei kažkurio iš jau minėtų filmų laukėm pernai, tai noras juos pamatyti niekur nedingo ir šiemet. Todėl truputį kartojamės, bet toks jau gyvenimas, kuris, bent kol kas, nebus toks, prie kurio buvome įpratę ikipandeminiais laikais.

Tad ko labiausiai laukiame 2021-aisiais (ir būtent šiemet tikimės pamatyti)?

10 – 9. „Paskutinė naktis Soho“ (angl. „Last Night in Soho“)

2017 m. britų režisierius Edgaras Wrightas pristatė į spalvingą ir gražų popierėlį susuktą dantų skausmą sukeliančią beskonybę „Vaikis ant ratų“ (angl. „Baby Driver“). Ir nors kažkur jau lyg ir sklando tęsinio idėja, šįkart ne apie tai – tad bent kol kas galima lengviau atsikvėpti. Šiemet E. Wrightas planuoja paleisti dokumentinį filmą „Broliai Sparksai“ (angl. „The Sparks Brothers“) ir draminį siaubo trilerį „Paskutinė naktis Soho“. Sutikite, vien jau žanrų derinys skamba intriguojančiai, o pats filmas žada pasakoti apie mada besidominčią merginą, kuri kažkokiu stebuklingu būdu sugeba persikelti į septintojo dešimtmečio Londoną ir ten sutinka savo dievaitį – tuomet dar tik būsimą žinomą dainininką. Tad tie, kam vis tik patiko „Vaikis ant ratų“, iš anksto ploja katučių, o tie, kurių pigūs E. Wrighto blizgučiai nesužavėjo, vis tik svarsto suteikti šiam režisieriui dar vieną progą. Numatoma premjeros data – balandžio 23 d.

10 – 9. „Kosminis krepšinis 2“ (angl. „Space Jam: a New Legacy“)

Yra tokia atskira žmonių kategorija – vadinamieji Devyniasdešimtųjų vaikai – tai yra tie, kurių didžioji dalis vaikystės prabėgo XX a. dešimtajame dešimtmetyje. Tuomet daug kas buvo kitaip – nebuvo interneto, Lietuvą pasiekė dar tik pirmieji komiksai apie peliuką Mikį, antulį Donaldą ar kiškį Kvanką, LKL finalai vykdavo tarp dviejų Kauno ekipų, o geriausias krepšininkas pasaulio mastu buvo Michaelas Jordanas ir amen. Tai va tada, tų kartais laukiniais pavadinamų „Devyniasdešimtųjų“ viduryje pasirodė visai šeimai skirtas pusiau vaidybinis, pusiau animacinis filmas „Kosminis krepšinis“, kuriame M. Jordanas, Charles’as Barkley, Larry Birdas, Patrickas Ewingas ir dar keletas tuomet garsių NBA krepšininkų suvienija jėgas su kiškiu Kvanka ir jo draugais prieš godų (animacinį) blogiuką, kuris ne tik pagrobė krepšininkų talentą, bet dar ir nori juos ir animacinius personažus paversti savo vergais. Su šiuo filmu „devyniasdeįimtųjų vaikai“ ir užaugo ir vienas iš tokių vaikų dabar pats matuojasi geriausiojo karūną. Po ketvirčio amžiaus „Kosminis krepšinis“ atgimsta iš naujo, tik šįkart šalia kiškio Kvankos, antino Dafio, paršelio Porkio, Tasmanijos velnio ir kitų animacinių personažų tritaškius mėtys ir kamuolį kraus į krepšį nebe M. J., o LeBronas Jamesas. Nostalgija? O taip, šįkart tai mus papirko, bet vis tiek labai laukiame šio perdirbinio. Numatoma premjeros data – liepos 16 d.

8. „Vest Saido istorija“ („West Side Story“)

1962 m., kai daugelio iš mūsų tėčiai ir mamos dar nebuvo gimę arba vaikščiojo stati po stalu, absoliučiu Oskarų nugalėtoju tapo Jerome’o Robbinso ir Roberto Wise’o režisuotas miuziklas „Vest Saido istorija“, iš viso pelniusi dešimt Auksinio riterio statulėlių, įskaitant ir geriausio filmo kategoriją. Tad turbūt nieko nuostabaus, kad jau ilgą laiką žiūrovus perdirbiniais šeriantis Holivudas sugalvojo grįžti prie šios į modernius laikus perkeltos Romeo ir Džiuljetos istorijos. Kitu atveju galbūt būtų galima numoti ranka į dar vieną tokį „mirusio ir palaidoto“ bandymą atgaivinti, bet šįkart vienas faktorius verčia prikąsti liežuvį ir bent kol kas susilaikyti nuo išankstinio nusistatymo. Tas faktorius yra nei daug, nei mažai – o tik pats Stevenas Spielbergas, kuris ėmėsi režisuoti naująją „Vest Saido istorijos“ versiją. Teisybės dėlei dar vertėtų pridurti, kad prieš tapdamas filmu šis miuziklas 1957 m. debiutavo teatro scenoje, o etninės problemos (ypač Amerikos visuomenėje) dabar tampa vėl kaip niekada aktualios. Tad nors ir realistiškai (skeptiškai) vertinant perdirbinys, net ir su S. Spielbergu, turi mažai galimybių pranokti itin sėkmingą originalų filmą, vis tik kai kurie mūsų komandos nariai nekantrauja išvysti Marijos ir Tonio bei dviejų konkuruojančių Niujorko gaujų istoriją, naujai atgimstančią kino ekranuose. Tad jei viskas klostysis pagal planą, šokdami ir dainuodami kartu su „Vest Saido istorija“ beveik pasitiksime 2022-uosius – premjera numatoma gruodžio 10 d.

 7. „The King’s Man

2015 m. žavėjomės Mathew Vaughno „KINGSMAN. Slaptoji tarnyba“ (angl. „Kingsman: The Secret Service“) tikrai pavykusia grafinės novelės ekranizacija, kurioje brutalūs kraujo fontanai puikiai suderinti su juoduoju humoru. 2017 m. pasirodžiusiu tęsiniu „Kingsman. Aukso ratas“ (angl. „Kingsman: the Golden Circle“) jau žavėjomės ne taip smarkiai, atrasdami ne vieną ir ne du trūkumus, tačiau pripažindami, kad režisieriui pavyko išlaikyti tą patį pirmoje dalyje pademonstruotą stilių. Trečiosios šios britiškos šnipų tarnybos nuotykių dalies laukėme 2020 m., deja, filmo premjera, numatyta rugsėjo mėnesį persikėlė į 2021 m. Bet mes esame kantrūs, tad optimistiškai nusiteikę tikimės, kad „Kingsman“ šiemet vis tik pasirodys kine, papasakos šios slaptos organizacijos įkūrimo istoriją ir padovanos dirbtinio kraujo upeliais ir aštriu humoru papuoštą kino pramogą. Kraujas iš kino ekranų liejasi laisvai nuo vasario 12 d.

 6. „Tylos zona. Antra dalis“ (angl. „A Quiet Place: Part II“)

Laukėme šio filmo pernai, laukiame ir tikimės sulaukti šiemet. Nes manome, kad kokybiško siaubo nebus per daug. O būtent toks ir yra šis Johno Krasinskio režisuotas filmas, buvęs vienu iš tų, kuris ne tik leido siaubo žanrui kilstelti į aukštėlesnį lygį, bet ir užsitarnauti (susigrąžinti) kritikų ir žiūrovų pagarbą. Į tęsinį grįžo ne tik režisierius, bet ir pagrindinį vaidmenį atlikusi aktorė Emily Blunt. Žinoma, tokiu novatoriškumu, kokiu buvo sužaista pirmojoje dalyje, jau nebepavyks nustebinti – bet… kas žino, kokią kortą iš savo rankovės šįkart ištrauks J. Krasinskis. Premjera – balandžio 23 d.

 5. „Asas. Maverikas“ (angl. „Top Gun: Maverick“)

Dar vienas filmas, į šiemetinį dešimtuką patekęs iš pernykščio sąrašo. Dar pernai apie šį filmą – jau spėjusios tapti legendine 1986-ųjų veiksmo dramos „Asai“ (angl. „Top Gun“) – tęsinį buvo rašoma ir kalbama daug. Kur jau ne, jei į tęsinį po 34 metų pertraukos grįžo ir pagrindinė žvaigždė – amžinai jaunas ir žavus Tomas Cruise’as, kuris, jei negelbsti pasaulio su savo neįmanomomis misijomis, tai gali laisvu laiku ir papilotuoti naikintuvą. Labai prašom, nes per tiek laiko originalaus filmo žiūrovų vaikai spėjo užaugti tiek, kad daugelis jau yra vyresni už patį T. Cruise’ą tuomet, kai jis filmavosi „Asų“ originale. Tad metai ten ar čia – ne toks jau didelis skirtumas. Sėsti prie lėktuvo šturvalo ponas T. Cruise’as, t. y. Pitas Mičelas, kviečia liepos 9 d.

 4. „007 Mirtis palauks“ („007 No Time To Die“)

25-asis Bondiados filmas ir paskutinysis, kuriame agento 007 vaidmenį atlieka Danielis Craigas. Šio filmo premjera su fanfaromis ir raudonais kilimais turėjo būti atšvęsta pernai. Bet 2020-ieji ir COVID-19 vietoj puošnių suknių ir solidžių smokingų visiems liepė užsidėti apsaugines kaukes ir net toks kietas vyrukas kaip Džeimsas Bondas čia nieko negalėjo padaryti. Tad taip ir leidome 2020-uosius, skaitydami naujienas apie vis nukeliamas premjeros datas arba gandus apie tai, kas pakeis D. Craigą. Ir nors lapkritį jau pasiekė oficiali žinia, kad naujasis agentas 007 bus agentė ir ją vaidins Lashana Lynch, vis tik dar yra Bondo fanų, kurie tikisi, jog šios serijos kūrėjai apsigalvos ir pakeis savo sprendimą. Ar taip įvyks – ateitis parodys, o grįžtant prie paskutinio (?) 007 filmo su Džeimsu Bondu ir D. Craigu ir atsiliepdami į filmo pavadinimą sakome: „Mes taip pat galime palaukti. Ir lauksime tiek, kiek reikės“. Pasimatymas kine su Džeimsu Bondu numatytas balandžio 2 d.

 3. „Siunta Prancūzijai“ (angl. „The French Dispatch“)

Jei skaitydami mūsų dešimtuką tarp visų tęsinių ir perdirbinių pasigedote originalių projektų – tai štai, skubame papildyti savo sąrašą tikrai su niekuo nesupainiojamu Wessu Andersonu ir jo naujuoju kūriniu „Siunta Prancūzijai“. Šis filmas turėjo debiutuoti pernai – net ir Lietuvos rinkai jau buvo paruošti plakatai, numatytos premjeros datos (2020 m. rugpjūčio 28 d.), bet… Kuo viskas baigėsi, patys labai gerai žinote. Tad šiuo metu „Siunta Prancūzijai“ gali didžiuotis 2020-ųjų Kanų kino festivalio logotipu (greičiausiai pasaulinis debiutas būtų įvykęs būtent ten) ir kantriai laukti savo premjeros. Nes laukti tikrai yra ko, užtenka vien jau užmesti akį į aktorių sąrašą, kuris, W. Andersono papratimu, yra ilgas ir įspūdingas, pilnas talento ir skirtingų tautybių. Tad laukiame Wesso ir visos jo kompanijos, o siuntą ne tik į Prancūziją (galbūt net Kanus), bet ir visame pasaulyje žadama pristatyti gegužės mėnesį.

 2. „Kopa“ (angl. „Dune“)

Na ir kaip netikėti gandais, kad 1965 m. amerikiečio Franko Herberto mokslinės fantastikos romano „Kopa“ ekranizacija yra užkeikta? 1971 m. mirė projektu tik spėjęs susidomėti prodiuseris Arthuras P. Jacksonas, argentiniečio Alejandro Jodorowsky’io ambicinga versija su Salvadoru Dali ir tiems laikams kosminiu biudžetu taip ir liko koncepcijos ir eskizų stadijoje, 1976 m. paruošiamieji darbai užsitęsė tiek, kad jų ėmęsis režisierius Riddley Scottas viską metė, o 1984 m. Davido Lyncho versija buvo visiškas fiasko, kurio nenori prisiminti ne tik kritikai, per ir, ko gero, pats režisierius. Tačiau dabar „Kopa“ sudomino talentingą kanadiečių režisierių Denis’ą Villeneuve’ą, tad net jei labiau norėtume, kad jis grįžtų prie autorinių projektų, užuot laiką švaistęs visokiems perdirbiniams, vis tik manome, kad „Kopa“ gali būti išimtis – vien jau dėl to, kad pirminis bandymas ekranizuoti romaną buvo, švelniai tariant, nevykęs. Tad prisimename auksinę aksiomą: „Kam kurti gerų filmų perdirbinius – verčiau reikėtų perkurti blogus filmus“ ir laukiame, kol „Kopa“ pagaliau pasieks kino sales. Panašu, šį kūrinį lydintis prakeiksmas (jei toks iš viso yra) prikišo nagus ir 2020-aisiais ir „Kopos“ premjerą teko perkelti. Bet jei šiemet viskas bus gerai, šį grandiozinį projektą kino ekranuose išvysime spalio 1 d.

 1. „Matrica 4“ (angl. „The Matrix 4“)

Žinia, kad Berlyne pradedama filmuoti ketvirtoji kultinės trilogijos (netrukus tapsiančios tetralgoija – ar, kas ten žino, gal ir dar kuo nors daugiau) dalis, pernai buvo viena iš tų retų džiugių naujienų. Ir nors karantinas pristabdė filmavimus, tai per daug nesumažino šios serijos gerbėjų džiaugsmo, nes niekas per daug nesitikėjo ekrane kada nors vėl išvysti Neo ir Triniti. Atrodė, kad 2003 m. trilogija baigėsi negrįžtamai ir jos pratęsti nebeįmanoma, tačiau viena iš „Matricos“ serijos režisierių, grįžtanti kurti ketvirtosios dalies, Lana Wachowski gerbėjams pateikė malonią staigmeną. Tad Neo ir Triniti po 17 metų pertraukos vėl sugrįš į ekranus. Ir nors ketvirtojoje dalyje nebebus Morfėjo (akt. Laurence Fishburne) ir agento Smito (akt. Hugo Weaving), tęsinio kūrėjai ir aktoriai, per daug nedaugžodžiaujantys apie būsimą siužetą, žada, kad „Matricos“ gerbėjams naujasis filmas patiks. Ar taip bus – pamatysim. Tad susiraskite savo ilgą juodą paltą, sutaną ar juodo latekso kostiumą ir tamsius akinius – šiemet, prieš pat Kalėdas, gruodžio 23 d. „Matrica“ ruošiasi grįžti į ekranus.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles