Anime šimtmečio proga – ankstyvoji Japonijos animacija internete

Anime šimtmečio proga – ankstyvoji Japonijos animacija internete

Pažymėdamas 100 metų Japonijos animacijos jubiliejų, Nacionalinio Tokijaus modernaus meno muziejaus filmų centras internete patalpino ankstyvosios šalies animacijos pavyzdžius, skelbia „The Hollywood Reporter“.

64 trumpametražiai filmai, patalpinti puslapyje pavadintame „Japonijos animacinių filmų klasika“, buvo sukurti nuo 1917 iki 1941 metų. Daugiausiai tai įvarios Japonijos ir kitų šalių pasakų ekranizacijos, trumpi filmukai, skirti skleisti informaciją visuomenei, prieškario propaganda. Tinklalapyje galima rasti ir filmą „Atšipęs kardas“ (angl. „The Dull Sword“). Šis 1917 metais sukurtas filmas yra laikomas seniausiu išlikusiu Japonijos animacijos pavyzdžiu.

„Skaitmenizuodami filmus, 2014 metais įkūrėme tyrimų komandą, kuri rastų būdą išsaugoti šiuos filmus ir vėliau juos panaudoti. Išrinkome platų filmukų asortimentą ir sukūrėme  „Japonijos animacinių filmų klasiką“, – „The Hollywood Reporter“ teigė muziejaus filmų centro tyrimų grupės narys Kazuki Miura.

Japonijos specialistai nusprendė prie filmų pridėti angliškus subtitrus, kad šis animacijos lobynas būtų prieinamas ir žiūrimas žmonių iš viso pasaulio.

Nors puslapis ir yra japonų kalba, prie kiekvieno filmuko galima rasti ir anglišką jo pavadinimą bei minėtus subtitrus anglų kalba. Angliška puslapio versija turėtų pasirodyti per artimiausius mėnesius.

Planuojama, kad tinklapis „Japonijos animacinių filmų klasika“ bus prieinamas iki šių metų pabaigos. Jį rasite paspaudę čia.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles