Alejandro Jodorowsky’is naujosios „Kopos“ atžvilgiu nusiteikęs skeptiškai

Alejandro Jodorowsky’is naujosios „Kopos“ atžvilgiu nusiteikęs skeptiškai

Jei amerikičio Davido Lyncho 1984 m. režisuota Franko Herberto fantastinio romano „Kopa“ (angl. „Dune“) ekranizacija, švelniai tariant, nepavyko, tai ką jau kalbėti apie čilietį Alejandro Jodorowsky’į, kuris aštuntajame dešimtmetyhe net nesugebėjo pabaigti ambicingo projekto? 2013 m. dokumentiniame filme „Jodorowsky’o Kopa“ (angl. „Jodorowsky’s Dune“) detaliai pasakojama apie šį kūnu taip ir netapusį filmą, kuris vis dar persekioja legendinį Čilės režisierių. Neseniai A. Jodorowsky’is pasidalijo savo mintimis apie „Kopą“ su amerikiečių leidniui „IndieWire“.

„Kopa“ – tai knyga, panaši į Prousto. Tai mokslinė fantastika, bet labai labai poetiška. Labai sunku surasti vaizdus ir perkelti juos į filmą, kadangi kinas yra optinis dalykas. Kai aš ketinau jį režisuoti, tuo metu buvo ekologinė krizė. Jaučiausi taip, kaip žmonija jaučiasi dabar. Susiduriame su ekologine problema, kadangi Žemė keičiasi, o jūsų išprotėjęs prezidentas tuo netiki. Tai ir yra „Kopa“, visų pirma“, kalbėjo A. Jodorowsky’is.

Legendinio Čilės režisieriaus epinė kova už tai, kad filmas būtų sukurtas – su projektu buvo siejami tokie vardai kaip H. R. Gigeris, Salvadoras Dali, Orsonas Wellesas, Gloria Swanson, Udo Kieras, Mickas Jaggeris – detaliai papasakota jau minėtame Franko Pavichiaus dokumentiniame filme, sulaukusiame pripažinimo.

Filme taip pat užfiksuotas A. Jodorowsky’io atsakymas, kai D. Lynchas ėmėsi režisuoti savąją „Kopos“ versiją 1984 m. – fiasko, nuo kurio abu režisieriai kiek įmanoma atsiribojo. „Iš pradžių jie sakė, kad galima statyti „Kopą“ ir [D. Lynchas] tai padarė. Man buvo bloga, nes tai buvo mano svajonė. Filmas buvo rodomas Paryžiuje ir mano sūnus pasakė: „Turi pamatyti tą filmą“. Man buvo bloga vien nuo minties apie tai. Bloga. Bet vis tik nuėjau pažiūrėti ir kuo toliau, tuo labiau dariausi vis laimingesnis ir laimingesnis, nes tai buvo š…inas filmas. Supratau, kad „Kopos“ niekas negali pastatyti. Tai yra legenda“.

A. Jodorowsky’is taip pat atskleidė, kad niekas jo neprašė pakonsultuoti šiuo metu prie naujos „Kopos“ ekranizacijos dirbantį kanadietį Denis’ą Villeneuve’ą ar tiesiog pasidalyti patirtimi apie tai, kas nepavyko. „Kai jie statė „Kopą“ [1984 m.] jie sakė, kad reklamai panaudos šūkį: „Filmas, kurio Jodorowsky’is nesugebėjo sukurti!“. Jie panaudojo mane savo reklamai“. Anot režisieriaus, tuo metu tai nebuvo įprasta praktika. Tačiau galiausiai tokios minties buvo atsisakyta, o A. Jodorowsky’is tuometinę situaciją aiškina taip: „Jie nebenorėjo, nes tai būtų buvusi reklama man! Tačiau tarp eilučių jie sakė: „Dabar mes statome milžinišką filmą, kurio Jodorowsky’is nesugebėjo padaryti! [Naujas] režisierius yra genijus!“. Tik tiek, kad niekas Holivude negali būti genijus. Niekas. Nes ten viskas yra verslas“.  

Šiuo metu A. Jodorowsky‘iui „Kopa“ – jau seniai nutekėjęs vanduo. Jis ketina eiti pažiūrėti D. Villeneuve’o versijos „su malonumu, kadangi ji bus kitokia. Ji nebus tokia pati. Tai neįmanoma“.

Numatoma, kad J. Villeneuve’o režisuota naujoji „Kopos“ ekranizacija kino teatruose turėtų pasirodyti šių metų gruodžio 18 d.

 

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles