„Aferim!” – Rumunijos kandidatas į Oskarus

„Aferim!” – Rumunijos kandidatas į Oskarus

Praėjus dviem mėnesiams po to, kai Vengrija savo kandidatu į Oskarus geriausio filmo užsienio kalba kategorijoje pasirinko Kanų kino festivalio Didžiojo prizo laimėtoją debiutinį László Nemes‘o filmą „Saulo sūnus“ (vengr. „Saul fia“), savo pretendentą paskelbė ir Rumunija. Rumunijos kino kritikų ir kino žurnalistų komitetas prie Nacionalinio filmų centro šios šalies kandidatu į Oskarą pasirinko Radu Jude‘o komišką nuotykių dramą „Aferim!“. „Aferim!” nurungė 14 kitų kandidatų, tarp kurių buvo Kanų kino festivalio Ypatingo žvilgsnio (pranc. „Un certain regard“) ypatingo talento prizu apdovanota Corneliu Porumboiu komedija „Lobis“ (rum. „Comoara“) ir Tudoro Gurgiu draminis trileris „Kodėl aš?“ (angl. „Why me?“).

Ypač palankiai priimtas šiemetiniame Berlyno kino festivalyje, kuriame pelnė Sidabrinį lokį už geriausią režisūrą, „Aferim!“ ir gimtinėje buvo šiltai sutiktas. Šiuo metu tai pats populiariausias 2015 m. Rumunijos filmas, viršijęs 72 tūkst. peržiūrų skaičių.

„Aferim!“, kurio scenarijų rašė R. Jude‘as ir Florinas Lăzărescu, centre atsiduria 1835 m. Rumunijos žandaras Kostandinas (akt. Teodor Sorban), kuris kartu su savo sūnumi (akt. Mihai Comănoiu) ieško nuo bajoro pabėgusio vergo čigono Karfino (akt. Cuzin Toma), permiegojusio su bajoro žmona (akt. Mihaela Sârbu). Juodai baltai nufilmuota juosta aiškinasi socialinį ir moralinį vaizduojamo laikmečio foną – netolimą praeitį, glaudžiai susijusią su šiandieninėmis realijomis.

Oskarų nominacijos bus skelbiamos 2016 m. sausio 14 d. Apdovanojimų teikimo ceremonija įvyks vasario 28 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles