71-ajo Berlinalės laureatus renka režisieriai, patys rankose laikę Auksinį lokį

71-ajo Berlinalės laureatus renka režisieriai, patys rankose laikę Auksinį lokį

71-asis Berlyno festivalis vyksta neįprastai – dėl COVID-19 pandemijos pasirinktas hibridinis formatas, padalys festivalį į dvi dalis. Šiuo metu – kovo 1 – 5 dienomis – virtualioje erdvėje vyksta platintojams ir žurnalistams skirtas „Industrijos renginys“, o vasarą, birželio 9 – 20 dienomis Berlinalė tikisi sukviesti žiūrovus į gyvus seansus po atviru dangumi.

„Industrijos renginyje“ pristatomi festivalio programų filmai, tarptautinės žiuri išrinks nugalėtojus konkursinėje, trumpametražių filmų (Berlinale Shorts), „Susitikimų“ (angl. „Encounters“) bei „Kartos“ (angl. „Generation“) programose. Laureatai bus paskelbti dabar, tačiau apdovanojimai įvyks dalyvaujant žiūrovams – birželio mėnesio „Vasaros akcijos“ renginyje.

Tarptautinė žiuri

Šiemet festivalio rengėjai besvarstydami naują formatą, sutarė ir dėl naujos koncepcijos, kuria remiantis formuojama tarptautinė žiuri. Šiemet Berlinalės laureatus renka šeši režisieriai, kurių filmai yra laimėję pagrindinį šio festivalio prizą – Auksinį lokį. Jie filmus -žiūri dideliame ekrane Berlyne. Beje, šiemetinė žiuri neturi pirmininko.

„Džiaugiuosi ir jaučiuosi pagerbtas, kad šie šeši kino kūrėjai, kuriais aš labai žaviuosi, entuziastingai primėmė mūsų kvietimą dalyvauti šiame išskirtinio formato festivalyje. Jie išreiškia ne tik skirtingus bekompromisių filmų ir drąsių pasakojimų kūrimo būdus, bet tuo pačiu atstovauja ir tam tikrai daliai Berlinalės istorijos. Šiuo laikotarpiu tai yra prasmingas ir svarbus vilties ženklas – Auksinių gaublių laimėtojai bus čia, Berlyne ur žiūrės filmus kino teatre ir tokiu būdu ras būdų palaikyti savo kolegas“ – prieš festivalį kalbėjo Berlinalės meno vadovas Carlo Chatrianas.

2021 m. Berlyno kino festivalio tarptautinę žiuri sudaro:

Mohammadas Rasoulofas (Iranas)

„Blogio nėra“ (pers. „Sheytân vojūd nadârad“), Auksinį lokį laimėjusio 2020 m., režisierius

Nadanas Lapidas (Izraelis)

„Sinonimai“ (pranc. „Synonymes“), Auksinį lokį laimėjusio 2019 m., režisierius

Adina Pintilie (Rumunija)

„Neliesk manęs“ (rum. „Nu mă atinge“), Auksinį lokį laimėjusio 2018 m., režisierė

Ildikó Enyedi (Vengrija)

„Apie kūną ir sielą“ (vengr. „Testről és lélekről“), Auksinį lokį laimėjusio 2017 m., režisierė

Gianfranco Rosi (Italija)

„Liepsnojanti jūra“ (it. „Fuocoammare“), Auksinį lokį laimėjusio 2016 m., režisierius

Jasmila Žbanić (Bosnija ir Hercegovina)

„Grbavica“, Auksinį lokį laimėjusio 2006 m., režisierė

 

Nuotraukoje – 2021 Berlyno kino festivalio traptautinės žiuri nariai Gianfranco Rosi, Ildikó Enyedi, Jasmila Žbanić ir Adina Pintilie| © Alexander Janetzko/Berlinale 2021

Parengta pagal Berlyno kino festivalio spaudos pranešimą.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles