21-ajame Pedro Almodóvaro filme vaidins ryškiausi Ispanijos aktoriai

21-ajame Pedro Almodóvaro filme vaidins ryškiausi Ispanijos aktoriai

Senoji komanda grįžta pas Pedro! Ispanų kino metras savo naujame filme „Skausmas ir šlovė“ (arba „Doloras ir Gloria, isp. „Dolor y Gloria“) suvienys dvi ryškiausias šios šalies kino žvaigždes – Oskaro laureatę Penélopę Cruz ir Antonio Banderasą. Tai bus iš viso jau 21-asis P. Almodóvaro filmas ir pirmasis po 2016 m. sukurtos „Chuljetos“ (isp. „Julieta“). Priešingai nei daugelyje žymiausių P. Almodóvaro kūrinių, juostoje „Skausmas ir šlovė“ bus koncentruojamasi į vyriškos lyties protagonistą.

Pagrindinis juostos personažas, kurį įkūnys A. Banderas, – kino režisierius, žvelgiantis atgal į savo ikonišką karjerą. Anot paties P. Almodóvaro, „filme išvysime seriją susitikimų – kai kurie iš jų bus fiziniai, kiti – įvykę prieš dešimtmečius, prisimenami dabar jau prie gyvenimo saulėlydžio priartėjusio režisieriaus.“ Kai kurie žmonės, kuriuos filmo pagrindinis veikėjas prisimena, buvo jo pirmosios meilės, jo motina ir aktoriai, su kuriais jis dirbo nuo 1960-ųjų iki 1980-ųjų metų.

Iš taip nupasakoto siužeto panašu, kad „Skausmas ir šlovė“ gali tapti „almodóvariška“ Federico Fellinio legendinio filmo „8 ½“ versija. Režisieriaus teigimu, filmas koncentruosis į „nenusakomą tuštumo jausmą, kylantį iš negalėjimo kurti filmų“. Iš siužeto detalių atrodo, kad šį jausmą A. Banderas‘o personažas Doloras dalysis su Gvidu Anzelmiu, kurį „8 ½“ įkūnijo Marcello Mastroiannis. P. Cruz, Julieta Serrano ir Asier Etxeandía vaidins Doloro praeities moteris.

P. Cruz ir A. Banderas jau yra kartu vaidinę P. Almodóvaro filme – tiesa, labai trumpai. Jiedu epizodiškai šmėsteli komedijos „Aš tokia susijaudinusi!“ (isp. Los amantes pasejeros“, 2013 m.) pradžioje. Jei kalbėtume apie įsimintinesnius pasirodymus, tai A. Banderasas su P. Almodóvaru paskutinį kartą bendradarbiavo 2011 m. draminiame trileryje „Oda, kurioje gyvenu“ (isp. „La piel que habito“). A. Banderas buvo vienas fetišinių P. Almodóvaro aktorių, ypač karjeros pradžioje – jų bendradarbiavimas prasidėjo 1982 m. komiškoje romantinėje dramoje „Aistros labirintas“ (isp. „Laberinto de pasiones“), o žinomiausia juosta, ko gero, tapo komiška kriminalinė drama „Surišk mane!“ (isp. „Átame!“, 1989 m.). Iš viso jų bendroje filmografijoje – septyni filmai. P. Almodóvaro mūza P. Cruz taip pat dažnai pasirodydavo šio metro filmuose – įskaitant 2006 m. komišką kriminalinę dramą „Sugrįžimas“ (isp. „Volver“), kuri pačiai aktorei atnešė apdovanojimą Kanuose ir Oskaro nominaciją. Paskutinį kartą P. Cruz pas P. Almodóvarą vaidino pakankamai seniai – beveik prieš dešimtmetį ją buvo galima išvyst juostoje „Šalti apkabinimai“ (isp. „Los abrazos rotos“, 2009 m.). Iš viso P. Cruz pasirodo penkiose šio režisieriaus juostose.

Kol kino ekranus pasieks 21-asis P. Almodóvaro filmas, A. Banderasą bus galima išvysti antrajame „National Geographic Channel“ serialo „Genijus“ (angl. „Genius“) sezone įkūnijantį legendinį ispanų dalininką Pablo Picasso. Savo ruožtu P. Cruz tuoj pamatysime Kanų festivalio atidarymo filme „Visi žino“ (isp. „Todos lo saben“), režisuotame iraniečio Asgharo Farhadi.

P. Almódovaro naujos juostos filmavimo darbus numatoma pradėti liepos mėnesį.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles