Vilniaus mero priėmime – M. Hazanavicius, B. Augustas ir dar virš 200 kino profesionalų

Vilniaus mero priėmime – M. Hazanavicius, B. Augustas ir dar virš 200 kino profesionalų

Vilniaus rotušėje balandžio 1-ąją meras Artūras Zuokas pasitiko „Kino pavasario“ svečius – garsius kino aktorius, režisierius, konkursinių programų žiuri narius ir kitus kino industrijos profesionalus. 6-ąjį kartą vyksiantis Vilniaus mero priėmimas – svarbi festivalio konferencijos „Meeting Point – Vilnius“ programos dalis.

„Šiandien puiki diena pasveikinti su 20-uoju jubiliejumi festivalį ir jo mamą Vidą Ramaškienę. Dovanoju angelą ir linkiu, kad jis Jus saugotų“, – palinkėjo kadenciją baigiantis meras A. Zuokas.

„Esu dėkinga merui ir visai jo komandai – be jo festivalis nebūtų toks, koks yra dabar. Ačiū ir visiems apsilankiusiems festivalyje“, – pasisveikino festivalio direktorė V. Ramaškienė.

Iškilmingo priėmimo metu pagerbti ir ypatingieji festivalio svečiai – nebyliojo šedevro „Artistas“ ir šiųmečiame „Kino pavasaryje“ pristatomos karinės dramos „Ieškojimai“ režisierius Michaelis Hazanavicius.

Šiemet festivalyje apsilankė virš 200 įvairiausių sričių kino profesionalų. Tarp jų ir avangardinio rusų kino kūrėjas Aleksejus Fedorčenko, kuris festivalyje pristatė ryškią dramą „Revoliucijos angelai“; ir danų kino legenda Bille’as Augustas, iškėlęs 20-ajame „Kino pavasaryje“ eutanazijos reikalingumo klausimą savo nauju filmu „Rami širdis“. Pasak jo, Vilnius – labai gražus miestas ir jis tikisi čia dar sugrįžti.

Mero priėmime nepamiršti ir konkursinių programų žiūri nariai. Programų „Nauja Europa – nauji vardai“, „Baltijos žvilgsnis“ ir „Trumpo konkurso“ vertintojams meras A. Zuokas taip pat įteikė Vilnių priminsiančius suvenyrus.

Balandžio 2-ąją jubiliejinis „Kino pavasaris“ užbaigs dvi savaites trukusį filmų ir renginių maratoną iškilminga uždarymo ceremonija Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje. Ji, kaip ir kovo 19-ąją vykęs atidarymas, bus transliuojama per TV kanalą „LRT Kultūra“. Joje bus išdalyti festivalio apdovanojimai, tarp kurių minėtos konkursinės programos ir žiūroviškiausias filmas.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles