Birželio 14 d. „Kino po žvaigždėmis“ žiūrovai turės galimybę pirmieji išvysti vidinių dramų ir stiprių išgyvenimų kupiną filmą „Stefanas Cveigas: Atsisveikinimas su Europa“ (Stefan Zweig: Farewell to Europe, 2016). Juostos apie pralaimėtą kovą už taiką ir skausmingą europietiškos civilizacijos griūtį seansą pristato draudimo bendrovė „Seesam“.
Biografinė drama „Stefanas Cveigas: Atsisveikinimas su Europa“ stipriai įtraukiantis filmas, kai žinodami pabaigą, be proto norime ją pakeisti. Pabaiga – 1939 metais prasidėję karas, ne romantiškas, o žvėriškas, nežmoniškas, šimtąsyk bjauresnis negu visi ankstesni žmonijos karai. Menas, mokslas, kultūra ir net istorija virsta nieku pervažiavus velniška karo mašina, tą labai gerai žino ir supranta Stefanas Cveigas (Stefan Zweig) – talentingas, išsilavinęs, pasiturintis žydų kilmės rašytojas ir – Adolfo Hitlerio netolimas kaimynas.
Režisierė Maria Schrader filme „Stefanas Cveigas: Atsisveikinimas su Europa“ apnuogina vieno žymiausių pasaulio rašytojų, literatūros kritikų, publicistų, Stefano Cveigo vidinį pasaulį (vaid. Josef Hader). Gimęs Vienoje, viename gražiausių ir didingiausių miestų, patyręs pirmojo pasaulinio karo baisumus ir beprasmybę, pripažintas žydų kilmės rašytojas antrojo pasaulinio karo išvakarėse blaškosi po pasaulį ieškodamas saugumo, stabilumo, erdvės kurti, bet yra nuolat persekiojamas karo šmėklos. Su žmona Lotte (vaid. Aenne Schwarz) apsistojęs Rio de Žaneire, Stefanas visa savo esybe išgyvena dėl situacijos Vokietijoje. Prisiekęs sau „niekada neparašyti nei vieno žodžio, kuris pateisintų karą arba pažemintų kitą tautą“, jis optimistiškai tiki, kad sveikas protas užkirs kelią beprotybei, kad dvasios jėga stipresnė už barbariškumą ir nuolat aktyviai veikia įvairiuose inteligentijos sluoksniuose.
Biografinės dramos pagrindinis veikėjas – Stefanas Cveigas (1881-1942) – europietis plačiąja prasme, tapęs karo pabėgėliu ir žūstančios Europos liudininku; rašytojas eruditas nepakeliamai nusivylęs ir savo gyvenimą baigęs savižudybe.