Veiksmo filmo „Po vandeniu“ panašumo į „Svetimo“ originalą ir stipraus K. Stewart vaidmens pakanka kiekvienam mokslinės fantastikos ar siaubo gerbėjui

Nors kino studijos „20th Century Fox“ naujasis veiksmo filmas „Po vandeniu“ (angl. „Underwater“), panašiai kaip praeitą rudenį pasirodęs šeštasis (ir tikėtina ne galutinis) Terminatoriaus serijos filmas „Terminatorius: tamsus likimas“ (angl. „Terminator: Dark Fate“) , kino kritikų ir gerbėjų skirtinguose pasaulio kampeliuose vertinamas itin priešingai, tačiau dėl filmo pagrindinės veikėjos, aktorės Kristen Stewart, rizikinga povandeninė avantiūra tampa verta kiekvieno mokslinės fantastikos ar siaubo gerbėjo dėmesio.

Veiksmo filme „Po vandeniu“, kuris galėtų būti drąsiai įvardijamas kaip siaubo filmas, veiksmas vyksta vienuolika kilometrų po vandeniu, gręžimo platformoje, kurią netikėtai užklumpa žemės drebėjimas. Tyrėjų įgula, atsidūrusi pamažu užtvindomojoje stotyje, imasi veiksmų norėdami išsigelbėti ir pabėgti, bet netrukus supranta, kad jie ten nėra vieni.

Ekipažas, iš pradžių manęs, kad žemės drebėjimą sukėlė jų vykdomas gręžimas, atranda giliavandenius padarus, siekiančius išžudyti juos vieną po kito. Vienintelis būdas išgyventi verčia įgulą keliauti vandenyno dugnu ir surasti apleistą naftos gręžimo bokštą, ko niekas iš jų nebūtų drįsęs padaryti ankščiau.

Naujasis filmas „Po vandeniu“ turi akivaizdžių paralelių su originaliu, dar 1979-aisiais metais kinuose pasirodžiusiu mokslinės fantastikos filmu „Svetimas“ (angl. „Alien“) . Daugiau ar mažiau šis filmas yra moderni „Svetimo“ versija, žinoma, išskyrus tai, kad veiksmas vyksta giliai vandenyne, o ne kosmose. Abu filmai pasižymi stipriu, pagrindiniu moters vaidmeniu – Kristen Stewart sukurtas Noros Prais personažas filme „Po vandeniu“ yra tiesiog fenomenalus.

Toks stiprios valios ir greitai mąstančios pagrindinės filmo veikėjos Noros personažas dažnai sutinkamas siaubo filmuose, pavyzdžiui, Erina 2011-ųjų siaubo filme „Tu kitas“ (angl. „You’re Next“) ar FTB agentė Klarisė 1991-ųjų metų detektyviniame filme „Avinėlių tylėjimas“ (angl. „Silence of the Lambs“) .

Veiksmo filmas „Po vandeniu“ atlieka puikų darbą išlaikydamas įtampą. Iki pačios filmo pabaigos auditorijai yra parodomi tik akimirką trunkantys terorizuojančių būtybių migloti vaizdai, kurie verčia pasitelkti savo vaizduotę ir padaro šiuos padarus dar baisesnius. Ir nors šios būtybės iš pradžių gali kiek priminti ateivius iš „Svetimo“, tai visiškai originali koncepcija.

Dar viena įdomi veiksmo filmo „Po vandeniu“ dalis yra pagrindinė aplinkosaugos žinutė. Kai viskas pradeda slysti iš rankų, įgulai kyla klausimas, ar visa tai vyksta dėl jų vykdomų gręžimo darbų. Komanda tarsi klausia savęs, galbūt Motina Gamta taip kovoja prieš gręžimą, taip pat minimas vandens temperatūros kilimas, vienas iš globalaus klimato atšilimo padarinių.

Šiandien mokslininkai oficialiai pripažįsta, kad nuodugniai tėra ištirta vos penki procentai visų planetos vandenynų, todėl niekas negali atsakyti, kiek paslapčių iš tiesų slypi gelmėse.

Veiksmo filmas „Po vandeniu“ kinuose nuo sausio 31 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles