Filmo „Tūkstančiai mylių iki tavęs“ kūrėjams gelbėjo ir NASA specialistai: tai, ką pamatysite – visai realu

Jau šiandien, vasario 17-ąją, į Lietuvos kino teatrus atkeliauja fantastinė nuotykių drama „Tūkstančiai mylių iki tavęs“, kuri pasakos apie jausmus, užsimezgusius tarp dviejų paauglių – vaikino, gimusio Marse ir merginos, gyvenančios Žemėje.  Tiesa, specialistų teigimu, toks scenarijus jau visai netrukus gali išsipildyti ne tik kino teatrų ekrane, o ir realiame gyvenime. Štai NASA kosminių programų vadovas G. Scottas Hubbardas, su kuriuo režisierius Peteris Chelsomas konsultavosi kurdamas juostą, sako, jog laikas, kada žmonės galės apsigyventi kitose planetose – jau ne už kalnų.

„Džiaugiuosi, jog filmo kūrėjai norėjo sukurti tikrovišką vaizdą ir kreipėsi į mus. Esu matęs tiek filmų, kurie badė man akis savo netikrais vaizdais, kad jau nesuskaičiuočiau. O P. Chelsomas paskambino ir pasakė: mums reikia specialisto, kad nebūtų gėda rodyti filmo įvairiausių sričių žiūrovams. Gerbiu žmones, kurie neina lengviausiu keliu, o stengiasi patys praplėsti savo žinių bagažą“, – sako jau dvidešimt metų NASA dirbantis G. Scottas Hubbardas.

Filmas pasakos apie 16-metį vaikiną, kuris niekuo nesiskiria nuo bendraamžių. Tačiau Gardneris yra pirmasis žmonijos atstovas, gimęs Marse. Jo mama, su kitais astronautais išsikrisdama į raudonąją planetą, buvo nėščia, nors nė pati to dar nežinojo. Jai mirus, Gardnerį užaugino kiti ekspedicijos dalyviai. Vaikinas apie Žemę žino tik iš pasakojimų, knygų ir filmų. Trokšdamas sužinoti daugiau, jis užmezga ryšį su savo bendraamže iš Kolorado valstijos – Tulsa. Tai – dalis intriguojančios, jau vasario 17 dieną į Lietuvos kino teatrus atkeliaujančios jaunimo itin laukiamos dramos „Tūkstančiai mylių iki tavęs“, scenarijaus.

„Spėju, kad šis scenarijus į realų gyvenimą gali persikelti jau po kelių dešimtmečių. Filme pamatysite ir kelis NASA sukurtus ar šiuo metu kuriamus kosminius laivus ar jų elementus, kurie išties egzistuoja. Jau kitais metais išbandysime naują raketą, kuri galės gabenti astronautus į bet kurią planetą. Pirmiausiai ją leisime be žmonių, tačiau jei projektas pasiteisins, jau netrukus galėsime organizuoti turistines keliones į  kosmosą. Filme taip pat veiksmas vyksta kosminėje stotyje. Jos vidaus ir išorės dizainas – identiškas JAV naudojamoms kosminėms stotims“, – portalui Space.com pasakojo NASA specialistas.

„Prieš kuriant filmą, įsiprašiau į NASA ir savo akimis išvydau, kokie stebuklai ten gimsta. Tai mane tik dar labiau įkvėpė skirti kiek įmanoma daugiau dėmesio autentiškumui, detalėms“, – sako režisierius.

Drauge su Gary Oldmanu juostoje jaunąjį Gardnerį vaidina jaunasis Asa Butterfieldas, kurį žiūrovai pažins iš juostų „Berniukas dryžuota pižama“, „Panelės Peregrinės ypatingų vaikų namai“, „Hugo“ ir kitų. Dramoje  „Tūkstančiai mylių iki tavęs“ tarp jo herojaus ir mergaitės, gyvenančios Žemėje užsimezgusi draugystė vaikinui sužadina dar didesnį troškimą pažinti savo tėvų gimtąją planetą. Tačiau Gardnerio svajonė per daug pavojinga: gimęs ir užaugęs Marse, jis neprisitaikęs gyventi Žemės gravitacijos sąlygomis, tad vaikino čia lauktų neišvengiama mirtis.

Nepaisydamas pavojaus savo gyvybei ir augančių simpatijų Tulsai (akt. Britt Robertson), jis išsirengia į nepamirštamą kelionę po Žemę, o pakeliui visa savo esybe pasineria į nesuskaičiuojamą galybę didelių ir mažų stebuklų, kurių nuolatiniai Žemės gyventojai jau seniausiai nebepastebi.

Jaudinantis pasakojimas apie mūsų planetos grožį, kasdienius jos stebuklus ir neįtikėtiną pirmąją meilę „Tūkstančiai mylių iki tavęs“ Lietuvos kino teatruose – jau nuo šiandien, vasario 17 dienos.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles