B. Cooperis: „Darželyje savo draugams gaminau lazaniją“

Bradley Cooperis vaikystėje net nesvajojo tapti aktoriumi. Dar nuo mažų dienų jaunuolis svajojo apie galimybę tapti kulinaru, todėl su močiute nevengdavo gaminti skaniausių patiekalų. Ir visgi, gyvenimas taip susiklostė, kad šįkart B. Cooperis į kino ekranus sugrįžta su dar viena eiline juosta su viena įtakingesnių šių laikų aktorių Jennifer Lawrence. Šį savaitgalį aktorius pasirodo juostoje „Džoja“ (angl. „Joy“), todėl šios savaitės žvaigžde skelbiame būtent Bradley Cooperį.

Kulinaras iš prigimties ir netikėtai pakeista specialybė

Bradley Charlesas Cooperis gimė 1975-ais metais Filadelfijos valstijoje, Pensilvanijoje. B. Cooperio tėvas Charlesas J. Cooperis buvo airių kilmės imigrantas ir dirbo vertybinių popierių makleriu Merrill Lynch. Tuo tarpu aktoriaus mama Gloria turi Itališkų šaknų, todėl tiek patį Bradley, tiek jo sesę Holly nuo pat mažumies pratino prie katalikų tikėjimo. Ir visgi, aktoriaus gera išvaizda ir humoro jausmas padėjo B. Cooperiui tapti filmų žvaigžde dar jo karjerystės pradžioje. Pats B. Cooperis prisipažįsta, kad vaikystėje vaidyba jam nebuvo pagrindinė aistra – nuo mažų dienų aktorius domėjosi kulinarija. „Įsivaizduokit, dar darželyje tėvams leidus aš parsivesdavau draugus namo ir iš šaldytuvo išsitraukdamas betkokį maistą įsivaizduodavau, jog gaminu jiems lazaniją“, – portalui „Entertainment Weekly“ pasakojo B. Cooperis.

1997-ais metais aktorius kulinariją visgi nustūmė į šoną, kuomet pabaigė Georgetowno universiteto anglų filologijos specialybę. Tuo metu B. Cooperio susidomėjimo objektu tapo vaidyba ir šis įstojo mokytis magistro specialybės Niujorke esančioje aktorių dramos mokykloje. Būdamas studentu aktorius pirmą kartą pasirodė televizijos greito maisto reklamoje. Jau po kelių metų aktorius debiutavo kviestinio svečio pavidalu legendiniame HBO seriale „Seksas ir miestas“ (angl. „Sex and the City“).

Debiutas didžiajame kine ir greitas žvaigždės statusas

Jau po kelių metų aktorius debiutavo ir didžiuosiuose kino ekranuose su komedija „Šlapia karšta Amerikietiška vasara“ (angl. „Wet Hot American Summer“. 2001), tačiau ateinančius penkis metus turėjo tenkintis eiliniais antraplaniais vaidmenimis. Ryškesnį pasirodymą B. Cooperis gavo jau 2006-ais metais, kuomet suvaidino dar vieną antraplanį vaidmenį, tačiau šįkart jau rimtesnėje komedijoje „Slėpkit pamerges!“ (angl. „Wedding Crashers“). „Aš esu be galo dėkingas Davidui Dobkinui, kurio dėka atsidūriau šioje juostoje. Jis man leido būti kitokiu personažu, negu yra Owenas Wilsonas ir Vince’as Vaughnas, o juosta man suteikė galimybę atsispirti rimtesniems vaidmenims“, – pristatęs juostą pasakė B. Cooperis.

Tais pačiais metais aktorius suvaidino savo paties televiziniame seriale „Paslaptys virtuvėje“ (angl. „Kitchen Confidential“), kuris yra paremtas žymaus kulinaro Anthony Bourdaino knyga. Nors serialas ir pelnė daugybę teigiamų kritikų įvertinimų, tačiau mažas žiūrimumas neleido serialui gyvuoti ilgiau kelių sezonų. Nebijodamas imtis rizikos, jau netrukus B. Cooperis išmėgino laimę ir Brodvėjaus dramoje „Trys dienos lietaus“ (angl. „Three Days of Rain“) kartu su Julia Roberts ir Paulu Ruddu. Tuos metus aktorius užbaigė su trenksmu – vedė kitą aktorę Jennifer Esposito, tačiau poros laimė netruko ilgai ir jau po keturių mėnesių išsiskyrė.

Bradley-Cooper-The-Hangover-bradley-cooper-10750315-1280-536
Aktorius B. Cooperis filme „Pagirios Las Vegase“ (angl. „The Hangover“)

Kitas įtin pavykęs aktoriaus išstojimas kine buvo kartu su Edu Helmsu ir Zachu Galifianakiu juostoje „Pagirios Las Vegase“ (angl. „The Hangover“. 2009). Trys draugai keliauja į Las Vegasą atšvęsti savo draugo (akt. Justinas Bartha) vestuvių, tik, žinoma, bernvakaris praėjo ne taip, kaip šie tikėjosi. Juosta sulaukė fenomenalios sėkmės, todėl per ateinančius kelis metus dienos šviesą išvydo net keli tęsiniai. „Žinote, aš tikrai nemaniau, kad esu tinkamas šiam vaidmeniui“, – gavęs pasiūlymą vaidinti pirmoje serijos dalyje kalbėjo B. Cooperis. „Juostos režisierius Toddas Phillipsas visąlaik jautė, kad aš galiu čia būti ir primygtinai siūlė man prisijungti prie juostos, o aš tiesiog nežinojau, ar esu pajėgus suvaidinti tokį vaidmenį. Visgi po dviejų savaičių repeticijų ir vaidybos pajaučiau, kad įeinu į savo vaidmenį ir gaunasi visai neblogai“. Antroji serijos dalis sulaukė mažesnės sėkmės, tačiau pats B. Cooperis buvo pripažintas žurnalo „People magazine“  seksualiausiu planetos vyru.

Vaidmenų persiorientavimas ir įtakingų asmenų pripažinimas

B. Cooperiui suvokus, kad šis turi tapti labiau universaliu aktoriumi, šis nusprendė prisijungti prie Neilo Burgerio filmo „Šalutinis efektas“ (angl. „Limitless“). Pagrindinį vaidmenį juostoje užėmusį B. Cooperį puikiai papildė Robertas De Niro, o juosta susilaukė teigiamų įvertinimų. Juostos gerbėjams reikalaujant tęsinio, praeitais metais buvo pristatytas serialas ta pačia tema, tačiau filmo sėkmės pasiekti šiam nepavyko. „Iki to momento, kuomet man buvo pasiūlytas vaidmuo juostoje, aš nebuvau skaitęs Alano Glynno novelės“, – prisipažino B. Cooperis. „Atvirai pasakius, aš net nežinojau, kad filmas yra statomas pagal novelę iki tol, kol Leslie Dixon neparašė scenarijaus filmui. Tada susitikus su režisieriumi Neilu Burgeriu pagalvojau, kad bus tikrai nuostabu suvaidinti žmogų jo vidinėje evoliucijoje nuo A iki Z. O šiaip pagalvojus, jeigu aš pats turėčiau tokį narkotiką, tai pirmiausia stengčiausi išmokti kaip galima daugiau kalbų. Paskui jau stengčiausi elgtis taip, kaip mano personažas – užsidirbti pinigų, o vėliau jau galbūt tapčiau ir aktoriumi arba gal net režisieriumi. Tai jau ilgą laiką yra mano siekiamybė, nors to dar niekada nebandžiau“.

Kino Akademija aktorių pagaliau pripažino dėl šio vaidmens „Optimisto istorijoje“ (angl. „Silver Linings Playbook“. 2012), kurį režisavo Davidas O. Russellas. Kritikų itin išliaupsintoje dramoje B. Cooperis suvaidino vieną pagrindinių vaidmenų Patą Solitano, kuris stengiasi vėl įsilieti į visuomenę tiką ištrūkęs iš beprotnamio gniaužtų. Juosta buvo nominuota septyniems Oskarams, tarp kurių pateko ir pats B. Cooperis geriausio pagrindinio aktoriaus kategorijoje. „Mes niekada nedvejojome, ar juosta turi turėti komedijinio, ar draminio atspalvio. Svarbiausia buvo tai pateikti kaip realybę ir leisti žmonėms suvokti, kad taip išties nutinka. Ši juosta mane išmokė būti jausmingu. Tikrai džiaugiuosi, kad suvaidinau šį vaidmenį, o galiu dėkoti tik savo ankstesniems vaidmenims, kurių dėka galėjau transformuotis“.

Po metų aktorius ir vėl suvienijo jėgas su Davidu O. Russellu, kurio juosta „Amerikietiška afera“ (angl. „American Hustle“. 2013) taip pat buvo nominuota daugybei Oskarų. Už šį vaidmenį aktorius buvo nominuotas, tačiau šįkart jau antraplanio aktoriaus kategorijoje. Sekančiame vaidmenyje aktorius nusprendė išbandyti kažką naujo ir įkūnijo meškėną Roketą filme „Galaktikos sergėtojai“ (angl. „Guardians of the Galaxy“. 2014). „Man jau nuo seno labai patiko režisierius Jamesas Gunnas, tačiau visa bėda slypėjo tame, kad aš visiškai nesu pažįstamas su komiksų pasauliu. Tik Jamesui pristačius man siūlomą personažą, aš iškart jį pamilau“, – pirmą reakciją apie personažą pasakė aktorius. „Vienintelis dalykas, kuris man buvo sunkesnis, tai akcentas, kurio taip troško režisierius, dėl to šioje vietoje ilgai ieškojome kompromiso. Ir visgi, jį mums rasti pavyko, nes režisierius liepė tiesiog pasitikėti juo ir klausyti visų jo komentarų. Šiuo metu jau pradėjome antros dalies kūrybos procesą“, – užsiminė aktorius.

american-hustle-bradley-cooper-christian-bale1
Aktorius B. Cooperis filme „Amerikietiška afera“ (angl. „American Hustle“)

Dar vienas kulinarinis vaidmuo ir šios savaitės žvaigždė – Bradley Cooperis

Tų pačių metų rudenį aktorius grįžo į savo pamėgtą Brodvėjaus sceną ir suvaidino pagrindinį vaidmenį spektaklyje „Žmogus dramblys“ (angl. „The Elephant Man“), tačiau tuo pačiu metu vaidino ir keliuose svarbiuose kino projektuose. Kitu įsimintinu aktoriaus žingsniu tapo karinė biografinė drama „Amerikiečių snaiperis“ (angl. „American Sniper“), kuri sugraudino ne vieno amerikiečio širdį. Už savo vaidmenį B. Cooperis pelnė Tony apdovanojimą ir už tai gali būti dėkingas Clintui Eastwoodui, kuris ir pakvietė aktorių suvaidinti filme. „C. Eastwoodas yra fenomenalus režisierius. Be jo aš tikrai nebūčiau suvaidinęs savojo vaidmens. Kiekvienas aktorius ir karys turi jausti stiprų užnugarį, kuris šiam visuomet padės. Taip jaučiausi ir aš, todėl kiekvienam aktoriui yra išties svarbu bent kartą gyvenime suvaidinti tokio žmogaus juostoje“.

Praeitus 2015-us metus aktorius uždarė pristatęs filmą apie savo vaikystės aistrą kulinariją filme „Nudegęs“ (angl. „Burnt“). „Žinote, kai vaikystėje gyveni Itališko palikimo šeimoje, nemokėti gaminti būtų tiesiog gėda. Mane dar nuo vaikystės močiutė mokino to tikrojo meno ir aš tiesiog užaugau tokioje atmosferoje. Tuo tarpu vaidindamas filme aš išmokau triukų, kokių negalima daryti gaminant maistą, o to mokintis man reikėjo ilgai. Šiaip šiam vaidmeniui apjungiau tris gyvus šių laikų asmenis, tai Marcusa Wareingą, Gordoną Ramsey ir Marco Pierre White. Tam tikrus dalykus pasiskolinau iš visų trijų, tai žinote, dabar žiūrėdamas juostą aš jau pats galiu atskirti, kokie mano veiksmai kam priklauso“. Pats Gordonas Ramsey’is užsimena, kad Bradley Cooperis gali tikrai tapti virėju: „Taip, jis tikrai gali gaminti. Ilgą laiką jis buvo šalia manęs ir mokinosi tam tikrų triukų. Jam tikrai pavyko įkūnyti kietą virtuvės šefą“.

BURNT
Aktorius B. Cooperis filme „Nudegęs“ (angl. „Burnt“)

Šį savaitgalį į kino ekranus atkeliavo naujausia B. Cooperio juosta „Džoja“ (angl. „Joy“) kartu su Jennifer Lawrence ir Robertu De Niro, o juostą ir vėl režisavo tas pats Davidas O. Russelas. „Bradley Cooperis yra tikra jėga ir atgaiva šiuolaikinių aktorių tarpe. Pirmąsyk mums susitikus aš iškart pajaučiau, kad mūsų draugystė gali išaugti į kažką ypatingo – ir štai, mes pristatom dar vieną naują filmą. „Optimisto istorijoje“ B. Cooperis buvo dar ganėtinai berniukiškas, tačiau per tuos penkis metus jis tapo tikru vyru. Taip pat turėjau progą pamatyti jį ir Brodvėjaus spektaklyje „Žmogus dramblys“. Jūs net neįsivaizduojat, koks talentingas jis yra“, – apie aktorių papasakojo juostos režisierius Davidas O. Russelas.

Draugiškus santykius su režisieriumi patvirtina ir pats Bradley Cooperis: „Davidas man jau yra it brolis ir man tikrai labai patinka su juo dirbti. O šiaip, man šioje juostoje taip pat neįtikėtinai padėjo mano mama, kuri kartu tapo ir Davido konsultante“, – apie režisierių ir mamą užsiminė B. Cooperis. „Atvirai pasakius, tiek Jennifer Lawrence, tiek Robertas De Niro yra labai panašios asmenybės. Ne ne, ne charakterio, o požiūrio į darbą ir su jais abiem dirbti yra tikras malonumas. Visos trys mūsų bendros juostos yra visiškai skirtingos – skirtingos emocijos, skirtingi išgyvenimai, o aš su mielu noru suvaidinčiau dar bent vienoje mūsų bendroje juostoje. Net jeigu vieno iš jų ir nebūtų – aš vistiek vaidinčiau kartu“.

Asmeniniame gyvenime aktorius vis dar ieškosi savos ramybės. B. Cooperis vedęs buvo kartą, tačiau kaip jau buvo minėta anksčiau, šeimos vyro statusą išlaikė tik keturis mėnesius. Vėliau aktorius draugavo su Renee Zellweger ir Zoe Saldana, o šiuo metu susitikinėja su Britų modeliu Suki Waterhouse. Šį savaitgalį į kino ekranus grįžta naujausia jo ir Jennifer Lawrence juosta „Joy“, todėl kviečiame susipažinti su juostos anonsu:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles