Tomas Hardy – nuo narkomano iki kino pasaulio žvaigždės

Visų spėtas išsiilgti aktorius Tomas Hardy šį savaitgalį grįžta į didžiuosius kino ekranus su naujausia veiksmo fantastikos juosta – “Pašėlęs Maksas: Įtūžio kelias” (angl. “Mad Max: Fury Road”).

Demonstruodamas puikius aktorinius sugebėjimus aktorius vis sėkmingiau įsilieja į šių laikų Holivudo aktorių elitą. Suvaidinęs daugybę įsimintinų vaidmenų, tokių kaip Beiną iš “Tamsos riterio sugrįžimo” (angl. “The Dark Knight Rises”) ar nelaimių kamuojamą Ivaną dramoje “Locke” (angl. “Locke”), Tomas Hardy šįkart pristato išgyventi postapokaliptiniame pasaulyje bandantį Maksą.

Tačiau dar visai neseniai aktorius net negalėjo pagalvoti, kaip sėkmingai pasisuks jo gyvenimas. Narkotikų pasaulyje gyvenęs vyras, kaip pats teigia,  dėl vienos kreko dozės būtų galėjęs parduoti netgi savo motiną. Tik 2003 metais, kai draugai aptiko narkotikų padauginusį aktorių viešbutyje, T. Hardy suprato, jog turi keisti savo gyvenimo būdą.”Gydytojai man tiesiai šviesiai pasakė – Tomai, tu esi laimės vaikis, kad vis dar esi čia. Jeigu nesustosi vartoti narkotikų, greitu metu tavo artimieji tau tiesiog turės nupirkti karstą. Jeigu atvirai, Tomai, tau beveik nebėra galimybių grįžti į realų gyvenimą. Mes tiesiog privalome tau apie tai pranešti. Ši mintis mane paveikė psichologiškai ir aš esu beprotiškai laimingas, kad pagaliau šių bėdų nebeturiu. Esu beprotiškai laimingas galėdamas gyventi”, – duodamas vieną iš interviu prisiminė aktorius.

Sėkminga aktoriaus karjera taip pat negimė per naktį. Suvaidinęs kelis smulkius vaidmenis T. Hardy’is užsiaugino save ne kaip antraeilį aktorių, o kaip herojų, kurio filmų laukia visas pasaulis. Pradėjęs savo karjerą nuo „Juodojo Vanago Žūtis“ (angl. “Black Hawk Down”) ir “Žvaigždžių Kelias: Atpildas” (angl. “Star Trek Nemesis”) aktorius perlipo tą ribą, kai pasipylė rimti projektai – Christopherio Nolano “Pradžia” (angl. “Inception”) ir “Tamsos riterio sugrįžimas” (angl. “The Dark Knight Rises”), kur aktorius suvaidino vieną pagrindinių juostos antagonistų.

Režisierius Christopheris Nolanas apie aktorių atsiliepė paprastai. ”Tomą aš jau esu įsidėmėjęs iš anksčiau, kai suvaidino filme “Rokenrola” (angl. “RocknRolla”). Jis man paliko neišdildomą įspūdį. Kuomet jį pasirinkau suvaidinti Eames’ą “Pradžioje”, į savo vaidmenį jis įsiliejo neįtikėtinai greitai. Tomas nesistengia iš savo herojaus padaryti intelektualaus genijaus – aktorius sukuria jiems atskirus pasaulius. Ir, visgi, pasirinkęs Tomą ir pristatęs aktoriui savo įsivaizduojamą Beiną su kauke viso filmo metu, aš truputį nerimavau. Tačiau aktorius sugebėjo sukurti žiaurų ir įtikinamą personažą tik akių ir antakių pagalba”, – apie darbą su aktoriumi pasakojo Ch. Nolanas.

Grįžtant prie šios savaitės premjeros, “Pašėlęs Maksas: Įtūžio kelias” – tai yra jau ketvirta kultinės frančizės dalis ir būtent Tomas Hardy ėmėsi įkūnyti vieną epiškiausių herojų. Stebint pasaulio kritikų reakcijas, režisieriaus Džordžo Millerio juosta turėtų būti viena intensyviausių iš visos frančizės.

“Be abejo, tai buvo labai sunkus periodas. Septynis mėnesius pragyventi Namibijos dykumoje ir kartu emociškai įsilieti į ikonišką personažą buvo nelengva”, – pristatydamas filmą mintimis dalijosi aktorius Tomas Hardy’is.

Pirmoji “Pašėlusio Makso” dalis žiūrovus pasiekė dar 1979-ais, kuomet pagrindinį herojų įkūnijo Melas Gibsonas, tačiau pasak režisieriaus, būtent filmo “Tamsos riterio sugrįžimo” žvaigždę, Tomą Hardy’į, įžvelgė pagrindinio veikėjo rolėje.

Tiesa, kaip teigia pats aktorius, sutikęs vaidinti juostoje jis neturėjo nė menkiausio supratimo, kokia yra Džordžo Millerio vizija – aktorius nesuprato, kokį herojų įžvelgia režisierius. “Mano užduotis yra realizuoti pagrindinį juostos veikėją ir sukurti tikrąjį Maksą. Pašėlusį Maksą” – teigia aktorius. “Melas Gibsonas yra ikoniškas aktorius ir jis yra tikras Maksas. Su tuo ginčytis sunku. Tačiau praėjus 30 metų, Džordžas nori perkurti pasaulį, kurį pats sukūrė, todėl pasiūlė prie juostos prisijungti ir man, tai kodėl nepabandžius?“, – džiaugsmingai teigė aktorius.

Kalbant apie sunkumus, su kuriais susidūrė Tomas Hardy’is filmavimo metu, aktorius pasakė taip:”perskaičius scenarijų, prisipažinsiu – aš nieko nesupratau. Nesupratau, ką norėjo sukurti Džordžas Milleris. Prieš filmo pristatymą režisierius parodė nufilmuotą medžiagą ir man vistiek buvo sunku suprasti – ar mums pavyko. Tačiau, kai pamačiau sumontuotą filmą, galiu drąsiai teigti – tai yra vienas geriausių režisierių, su kuriais man teko dirbti. Man pačiam labai patiko!”

Kalbant apie būsimus rimtus Tomo Hardy projektus, verta paminėti, kelias juostas – “Legenda” (angl. “The Legend”), kuriame aktorius suvaidins Londoną terorizavusius brolius dvynius Ronaldą ir Redžinaldą Kray ir Džoną Fitzgeraldą dar tikslaus lietuviško pavadinimo neturinčiame filme “The Revenant”, kuriame aktoriui draugiją palaikys vis dar Oskaro neturintis Leonardo DiCaprio.

Postapokaliptinio veiksmo filmo “Pašėlęs Maksas: Įtūžio kelias” anonsas:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles