Filmas „Sicario: Narkotikų karas“ atvėrė kraujuojančią žaizdą: pasaulio bjaurastis be pagražinimų

Nepridengtus karo su narkotikais siaubus JAV ir Meksikos pasienyje atskleidžiantis Deniso Villeneuve’o trileris „Sicario: Narkotikų karas“ jau lapkričio 20 dieną pasieks Lietuvos kino teatrus. Per jaunos ir mūšio lauke nepatyrusios pareigūnės išgyvenimus pasakojama istorija ir sukrečia, ir atveria akis.

Pasak „Encore“ kino apžvalgininkų, yra tamsių filmų, yra liguistų, žiaurių, bet „Sicario: Narkotikų karas“ patenka į atskirą kategoriją. Grupė JAV federalinių agentų mėgina susekti Meksikos narkobaroną, kurio sąskaitoje – nesuskaičiuojamos žudynės, egzekucijos ir gausybė kitų nusikaltimų. Visa tai vyksta prie pat JAV sienos. Prie su narkotikų pasauliu susijusios pagrobimo bylos Arizonoje besidarbuojanti žavi agentė Keitė (akt. Emily Blunt) tirdama nusikaltimą atranda du ypač kraupius radinius: pūvančius lavonus ir paslėptus sprogmenis. Bomba nušluoja didžiąją jos komandos dalį. Šis įvykis ne tik sukrečia Keitę iki širdies gelmių, bet ir pakeičia jos gyvenimą visiems laikams.

Kai suktas Centrinės žvalgybos biuro agentas (akt. Joshas Brolinas) pakviečia Keitę prisijungti prie iš skirtingų organizacijų atstovų suburto specialaus būrio, ji sutinka. Persekiodami žiaurumu garsėjantį narkotikų kartelio vadeivą jie nukeliauja į vieną nešvariausių ir tamsiausių Meksikos kampelių – kad sulaikytų bendrininką, galintį tapti siūlo galu. Tuoj po to seka virtinė įtemptų įvykių, kurie atskleidžia baisią tiesą – dėl verdančio narkotikų kartelių karo pasienio miesteliai tapo brutalumo ir negailestingumo židiniu. Čia gatvėse kabo išmėsinėtų prasikaltusiųjų kūnai ir jų dalys, o nusikaltėliai „prižiūri tvarką“ patruliuodami apsiginklavę iki kaulų smegenų. Jų akyse – kraujo troškimas.

Filmas „Sicario: Narkotikų karas“ puikiai atskleidžia, su kokiais sunkumais susidūria pagal civilizuoto pasaulio taisykles teisingumą besistengianti vykdyti teisėsauga, kai priešingoje barikadų pusėje – galingi narkotikų verslo veikėjai. Drauge su specialiuoju būriu dirba ir paslaptingas meksikietis Alejandro (akt. Benicio Del Toro). Jo rolė šioje misijoje palieka daugiau klausimų nei atsakymų. Kritikai lygina juostą „Sicario: Narkotikų karas“ su kino hitu tapusia 2000-ųjų juosta „Narkotikų kelias“ (angl. „Traffic“), tik vadina naująjį D.Villeneuve’o trilerį kur kas tamsesne ir problematiškesne versija.

Meistriško siužeto, įtraukiantis ir intriguojantis „Sicario: Narkotikų karas“ pasieks Lietuvos kino teatrus lapkričio 20 dieną.

Filmo „Sicario: Narkotikų karas“ anonsas:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles