„Humoro klubo“ narys, žodžio kišenėje neieškantis ir iš savęs pasijuokti nebijantis Mantas Katleris taip pat nusprendė pasidalinti savo mintimis apie kiną. Pamažu etatiniu mūsų svetainės svečiu-recenzentu tampantis humoristas trumpai papasakojo, kokie filmai jį vilioja labiausiai ir koks kinas jį domina nuo pat studijų laikų (nors, jis nėra jau toks senas).

1. Ką Jums gyvenime reiškia kinas?

Labai daug… Studijų metais peržiūrėdavau apie 2-3 filmus per dieną. Nes buvo daug įdomiau nei mokytis. Taip pat dažnai vesdavausi įvairias merginas į kiną per pirmus pasimatymus. Ne dėl to, kad nesu originalus, o tiesiog norėdavau pamatyti naujausias juostas, o vienam eiti į kiną žiauriai neįdomu, nes nėra su kuo paskui jo aptarti.

2. Ar dažnai lankotės kino teatre? Kokius filmus pasirenkate?

Paskutiniu metu ne taip dažnai. Kartą ar du per mėnesį. Nes gi suaugusio žmogaus laikas brangus ir nesinori atsidėti viso vakaro filmui, kuris tau gali nepatikti.

3. Labiausiai Jus sukrėtęs filmas, kurio antrą kartą negalėtumėte žiūrėti?

Hm… Labiausiai sukrėtęs filmas turbūt buvo „Rekviem svajonei“ (angl. „Requiem for a dream“). Jį mačiau būdamas gal septyniolikos, tai tikrai paliko gilų įspūdį. Jei žiūrėčiau dabar, tai turbūt būtų labiau juokinga, nei šokiruotų. Dėl to ir nežiūrėsiu.

4. Koks Jūsų mėgstamiausias režisierius ir kodėl?

Be jokių kalbų Quentin Tarantino. Muzika, dialogai, scenarijus, atmosfera… Viskas tobula. Jis yra tiek mano mėgstamiausias režisierius, kad J.J. Abrams jo nepavys net po visų „Žvaigždžių kelio“ (angl. „Star Trek“) ir „Žvaigždžių karų“ (angl. „Star Wars“) filmų.

5. Kokį filmą galėtumėte nuolat žiūrėti? Gal turite kokią mėgiamą juostą, kurią įsijungiate kartą metuose ar dažniau?

„Žiedų valdovas“ (angl. „Lord of the Rings“). Mačiau visas dalis jau gal 5 kartus ir planuoju žiūrėti dar bent tiek pat. Žaidžiau ir susijusius žaidimus, tik knygos dar neskaičiau… Nes, nu, kas aš toks? Skaitovas koks?

6. Jūsų mėgiamiausias aktorius, aktorė ir filmai, kuriuose jie Jums paliko didžiausią įspūdį?

Ilgą laiką mėgiamiausias aktorius buvo Denzelis Washingtonas. Filmuose „Mokymų diena“ (angl. „Training Day“) ir „Degantis žmogus“ (angl. „Man on Fire“). Dabar labiau mėgstu ir vertinu komedijinius aktorius, kaip Sethą Roganą. Nėra jis labai geras aktorius, bet mane visada prajuokina. Dar, žinoma, paminėčiau Robertą Downey Jr., kuris yra all-star aktorius. Aktorės tai būtų Kristen Wiig ir Melissa McCarthy. Mačiau visus jų filmus. Pats filmas gali būti ir prastas, bet jų personažai visuomet nuostabūs.

7. Kokį kino žanrą mėgstate labiausiai ir labiausiai patikęs šio žanro filmas?

Komedijos! Paauglys labai mėgau „Eisą Venturą“ (angl. „Ace Ventura“). Dabar geriausia komedija įvardinčiau turbūt „Interviu“ (angl. „The Interview”“. “There is an orange-striped-dragon-dog coming to you” hahahaha. TOBULA!!!!!!

8. Blogiausiais Jūsų matytas filmas ir kodėl?

Bet kuris filmas, kurį šeštadienio ryte rodo per televizorių ir pagrindinį vaidmenį atlieka vaikai arba gyvūnai. O iš kino teatre matytų tai turbūt „Programišiai“ (angl. „Blackhat“). WTF was that all about? Išėjau iš filmo vidurio.

9. Ką manote apie Lietuvos kiną? Kokie mūsų nacionaliniai filmai Jums patiko labiausiai?

Dar daug ką reikia nuveikti Lietuvos kinui. Aš asmeniškai nesu jo mėgėjas. Vaidyba juokinga, scenarijai nėra geri, biudžetai maži. Labiausiai patiko “ReDirected”. Mačiau ir Tadą Blindą… Blogai nebuvo.

10. Koks būtų jūsų tobulų matytų filmų penketukas?

Na su Top 5 turbūt nebūsiu labai originalus ir nevardinsiu kažko, ko žmonės nežinotų. Man patinka visuotinai pripažinti filmai. Taip pat trilogijas sutrauksiu į vieną filmą. Taigi:

1. „Žiedų valdovo“ (angl. „Lord of the Rings“) trilogija
2. „Krikštatėvio“ (angl. „Godfather“) pirmos dvi dalys
3. „Vagišiai“ (angl. „Snatch“)
4. „Žvaigždžių karai“ (angl. „Star Wars“)
5. „Gravitacija“ (angl. „Gravity“) arba „Tarp žvaigždžių“ (angl. „Interstellar“)
Sunku išrinkti penktąją vietą, nes „Gravitacija“ prikaustė prie kėdės nuo pradžių iki galo, bet buvo labai daug dalykų, kurie tiesiog kertasi su fizika ir logika.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles