Kriminalinio trilerio „Legenda“ kostiumų dizainerė papasakojo apie išskirtinius Tomą Hardy ir jo nuotaką papuošusius drabužius

Vos daugiau kaip po savaitės legendiniai Londono nusikaltėliai, broliai dvyniai Krėjai, kuriuos įkūnijo Anglijos aktorius Tomas Hardy, atkeliauja į Lietuvos kino ekranus kriminaliniame trileryje „Legenda“ (angl. „The Legend“). Pagal tikrą istoriją pastatytoje juostoje daug dėmesio buvo skirta siekiant perteikti autentišką šeštojo ir septintojo dešimtmečio atmosferą. Ypač svarus buvo žymios kostiumų dizainerės Caroline Harris indėlis. Būtent ji rūpestingai parinko kiekvieną pagrindinių herojų aprangos detalę, kad suteiktų garsiesiems broliams išskirtinumą, kuriuo jie garsėjo.

Ronis ir Redžis Krėjai, nors ir buvo dvyniai, skyrėsi kaip diena ir naktis. Redžis buvo tituluojamas gangsterių princu – elegantiškas, iškalbingas, subtilus ir garbinamas moterų, o Ronio buvo bijoma kaip labai impulsyvaus ir agresyvaus vyro, kuris kentė nuo paranojiškos šizofrenijos. Jis skyrėsi nuo brolio ir išvaizda, nešiojo akinius ir buvo tvirtesnio stoto, kitokio balso, taip pat buvo žinomas dėl jo potraukio vyrams.

Portalas Clothesonfilm.com pakalbino prie filmo „Legenda“ dirbusią žinomą Holivudo kostiumų dizainerę C.Harris, kuri akcentavo, jog juostoje stengtasi pabrėžti kai kuriuos charakteringus brolių Krėjų bruožus. Vystyti nešvarų verslą jie pradėjo pokario Anglijoje, atnešdami į kriminalinį pasaulį naują madą – jie pradėjo naują, prašmatnių ir išsipusčiusių gangsterių kartą. Jie turėjo pinigų ir troško, kad visi tą žinotų. Turtinę padėtį atskleidė ištaigingi Krėjų kostiumai ir papuošalų gausa. „Broliai buvo gana konservatyvūs, rinkosi klasikinius rūbus, vadinamieji „svinguojantys šešiasdešimtieji“ nepalietė jų aprangos. Jie daug laiko leido jų pačių naktiniame klube, kur aprangos kodas buvo formalus – smokingai ir frakai vyrams bei vakarinės ir kokteilinės suknelės moterims“, – kalbėjo kostiumų dailininkė. Anot jos, tiek Roniui, tiek Redžiui teko siūti po mažiausiai du vieno kostiumo egzempliorius. Daugumą jų įkvepė tikrųjų brolių Krėjų mėgtas itališkas kirpimas, tokius kostiumus yra kine vilkėjęs ir prancūzų aktorius Jeanas Paulis Belmondo. „Viską siuvome nuo nulio, rinkausi sunkias britiškas medžiagas. Detales, kišenėles, įsiuvus kopijavau nuo vintažinių septintojo dešimtmečio kostiumų, kuriuos specialiai surinkome ruošdamiesi filmuoti filmą“, – apie darbo procesą pasakojo C.Harris.

Moterų dėmesį filme „Legenda“ neabejotinai patrauks Emily Browning, kuri įkūnijo Redžio Krėjaus mylimąją, o vėliau ir žmoną Frances Shea. „Tikroji Frances visuomet atrodė žavi. Ji neturėjo konkretaus stiliaus, tačiau jos drabužiai buvo madingi, ji atrodė natūraliai ir neperkrautai. Filmui šios herojės drabužiai buvo persiūti iš vintažinių suknelių arba naujai siūdinti iš kelių dešimtmečių senumo medžiagų. Kone įspūdingiausia – Frances vestuvinė suknelė. „Sąmoningai nekūriau tikslios tikrosios jos suknelės kopijos. Suknelė, kurią išvys filmo „Legenda“ žiūrovai, buvo sumodeliuota būtent Emily, pagal jos figūrą. Ieškojau prie jos odos tinkančio balto šilko su pilkšvu atspalviu. Kadangi mano rasta medžiaga yra su ornamentu, jos praktiškai nebereikėjo dekoruoti. Dėl puikios Emily figūros ir dailaus kirpimo drabužis atrodo itin elegantiškai“, – pasakojo kostiumų dizainerė.

Kriminaliniame trileryje „Legenda“ netrūksta veiksmo ir įtraukiančių scenų bei įdomių faktų iš šešėlinio septintojo dešimtmečio Londono gyvenimo. Lietuvos žiūrovai įspūdingą T.Hardy pasirodymą juostoje „Legenda“ kino teatruose įvertinti galės nuo spalio 16 dienos.

Filmo „Legenda“ anonsas:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles