Trilerio „LX 2048“ aktorius Jamesas D’Arcy: „Filmas taip tiksliai žvelgia į ateitį, kad net nejauku“

Rugsėjo 25 d. kino teatrus pasieks Lietuvoje filmuotas mokslinės fantastikos trileris „LX 2048“, kuriame pagrindinius vaidmenis atliko gerai Holivude žinomi aktoriai. Vienas jų – pagrindinį vaidmenį atlikęs ir filmų „Diunkerkas“ (angl. „Dunkirk“), „Debesų žemėlapis“ (angl. „Cloud Atlas“), „Keršytojai: Pabaiga“ (angl. „Avengers: Endgame“) bei serialų „Tėvynė“ (angl. „Homeland“) ir „Agentė Karter“ (angl. „Agent Carter“) žvaigždė Jamesas D’Arcy’is.

Duodamas interviu portalui „SYFY WIRE“ aktorius apžvelgė visą filmą, pasaulį su patobulinta realybe, klonavimu ir specialiai sukurtais vaistais, sumažinančiais dar likusių asmenų žmogiškumą.

J. D’Arcy’is prisimena, kad tam tikros scenos iš filmo labai greitai persikėlė į realų gyvenimą. „Vieną filmavimo dieną buvo scenos, kai visi mes, kartu su vaikais, buvome su virtualios realybės akiniais ir tuo metu galvojau, kad toks dalykas tikrai įmanomas. Praėjo vos penki mėnesiai ir mano vaikai iš mokyklų persikėlė į namus, o prie kompiuterio pradėjo leisti po ne mažiau kaip 8 valandas. Kai kurie filmo dalykai taip tiksliai žvelgia į ateitį, kad net nejauku“, – teigė naujojo mokslinės fantastinio trilerio aktorius. „Nesu tikras, kokioje stadijoje esame pasistūmėję su klonavimu, bet manau, kad tai labai įmanoma. Žinant, kokia yra žmonių prigimtis, jei atsirastų galimybė turėti antrą, šiek tiek geresnį save, tam tikri žmonės tikrai tuo pasinaudotų.“

Aktorius pasakojo, kad pats yra visai senamadis, praktiškai nevartoja vaistų ir sunkiai perpranta technologijas, tad susitapatinti su vaidinamu veikėju jam buvo nesudėtinga. „Šiais laikais žvelgiu į laikraščius ir visiškai nesuprantu, kas darosi pasaulyje. Gal kažkam ir aišku, bet ne man. Ne kartą jaučiau, kad nebespėju su tuo nežmonišku tempu, kuriuo mūsų pasaulis keičiasi. Mano veikėjas Adamas toks ir yra – jis vis dar gyvena dienos metu, kai visi persikėlė į naktį. Jis sukūrė šeimą su trimis vaikais, kai dauguma jau net nebesidaugina“, – pasakoja J. D’Arcy’is.

Galiausiai filmų ir serialų žvaigždė prisiminė, kas labiausiai paskatino jį imtis šio vaidmens. „Scenarijus buvo kupinas labai įdomių idėjų. Idėja apie patobulintus klonus buvo ir įdomi ir, vietomis, net juokinga. Skaitau scenarijų ir vienoje vietoje pamatau, kad stoviu prieš save ir pusnuogis cituoju Hamletą. Pirma šovusi mintis – tai it narcizo šlapias sapnas,“ – juokdamasis prisiminė aktorius.

Aktorius, kartu su savo kolegomis vaidins trileryje, pasakojančiame apie 2048 metus, kai dėl žmonijos veiklos Žemę supantis ozono sluoksnis tapo toks plonas, kad žmonėms vaikščioti lauke dienos metu nebeįmanoma. Žmonės viską pradėjo daryti naktimis, o likusį laiką leidžia virtualioje realybėje. Depresija taip įsivyravo, kad norėdami išlikti gyvi žmonės privalo vartoti valstybės išduodamus vaistus „Litis X“. Tačiau netikėtai Adamas sužino, kad dėl sveikatos problemų jis netrukus paliks Žemę, o jo vietą užims vyriausybės sukurtos „Premium 3“ programos klonas, kuris bus daug tobulesnis. Norėdamas gauti atsakymus į jam kylančius klausimus, Adamas bando padaryti viską, kol jo vietos neužėmė tobulesnė kopija.

Pagrindinius vaidmenis šiame mokslinės fantastikos trileryje atlieka Holivudo aktoriai Jamesas D’Arcy’is ir Delroy’us Lindo, taip pat Anna Brewster ir lietuvių aktoriai Gabrielė Labuckaitė Cassi ir  jaunasis aktorius Majus Motiejus Prokopas. Lietuvos kino teatrus filmas pasieks rugsėjo 25 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles