Kristen Stewart apie filmą „Po vandeniu“: „Buvo baisiai baisu“

Filmuotis savo naujausiame veiksmo filme „Po vandeniu“ (angl. „Underwater“) aktorei Kristen Stewart nebuvo lengva.

K. Stewart kartu su kolegomis aktoriais didžiąją laiko dalį praleido filmuodamiesi vandenyje, vilkėdami sunkius 45 kilogramus sveriančius povandeninius kostiumus – tai tapo iššūkiu, kuriam nei vienas iš aktorių nebuvo išties pasirengę.

„Tai buvo išties baisu, net siaubinga. Nebuvo smagiai baisu. Buvo baisiai baisu,“ – juokdamasi į siaubo filmo „Tas“ (angl. „It“) režisieriaus Andréso Muschietti klausimą atsakė aktorė Kristen Stewart, dalyvaudama klausimų ir atsakymų sesijoje po specialios kino juostos „Po vandeniu“ premjeros Los Andžele, JAV.

Tiesą sakant, tai buvo bauginantis darbas, nes K. Stewart (kuri ankstesniame interviu prisipažino „bijanti plaukti“) net atsisakė ir praleido specialų pasiruošimą darbui po vandeniu. Kita vertus, jos kolegos Jessica Henwick bei Johnas Gallagheris dalyvavo nardymo pamokose, bet baimė vis tiek išliko.

„Kristen sakė daugmaž taip: „Taip, aš nenoriu išmokti tai daryti. Kai ateis laikas, tiesiog įdėkite mane į kostiumą. Man nerūpi. Vis tiek bus taip baisu,“ – prisiminė veiksmo filmo „Po vandeniu“ režisierius Williamas Eubankas.

Filmas „Po vandeniu“ pasakoja apie tyrėjų įgulą (įskaitant Mamoudou Athie, T. J.  Millerį bei Vincentą Casselį), dislokuotą povandeninėje tyrimų laboratorijoje. Po viską niokojančio žemės drebėjimo, komanda įstringa pamažu užtvindomame statinyje, o vienintelis būdas išgyventi – keliaujant vandenyno dugnu surasti apleistą naftos gręžimo bokštą. Vis dėlto, eidami savo tolimu keliu, jie netrukus supranta, kad juos medžioja ateivius primenantys jūros plėšrūnai – monstrai, pasiryžę bet kokia kaina juos nužudyti.

Kadangi daugumą scenų teko filmuoti požeminėje/povandeninėje aplinkoje, Kristen Stewart viso projekto metu bijojo net menkiausios tikimybės susidurti su brokuotu kostiumu ar galinčiu sugesti povandeniniu laivu.

„Aš tiesiog bijojau.“ – sakė ji. „Jaučiau klaustrofobiją ir negalėjau su tuo susitvarkyti. Bet tai buvo pragaro skylė dėl dar milijono priežasčių.“

J. Henwick bei J. Gallagheris pakartojo Kristen Stewart žodžius sakydami, kad nė vienas iš aktorių nė nenumanė, kad filmuoti šį filmą bus taip sudėtinga.

„Kai aš sutikau prisijungti ir perskaičiau visą scenarijų, nemaniau, kad tai pareikalaus tiek daug jėgų.“ – sakė aktorė Jessica Henwick. „Maniau, tai bus lengva. Tiesiog uždėkit man kostiumą. Mes juk vaikščiosime apsimesdami, kad esame po vandeniu. Bet ne. Tai buvo pats sunkiausias filmas, kuriame iki šiol esu vaidinusi.“

Aktorius J. Gallagheris prisipažino, kad taip pat nenutuokė kas jo laukia, kol nepasirodė pirmąkart filmavimo aikštelėje.

„Kostiumai buvo tokie sunkūs, kad negalėjau susikaupti ir tinkamai vaidinti.“ – atsakė J. Gallagheris. „Ir aš nuoširdžiai galiu pasakyti, kad vienu metu pagalvojau: „Jei Kristen bijo, tuomet ir aš galiu išsigąsti.“ Vadinasi viską kaip nors išgyvensime kartu.“

Tačiau K. Stewart pasakė, kad būtent šios bauginančios kliūtys patraukė ją į filmą.

„Mes dabar juokaujame, kaip sunku buvo sukurti filmą, bet mane traukia sunkūs dalykai. Vienintelė priežastis ką nors daryti ir yra todėl, kad tai tave gąsdina.“

Siaubą kelianti veiksmo drama „Po vandeniu“ Lietuvos kinuose nuo sausio 31 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles