Tikrais įvykiais paremtoje dramoje „Snowdenas“ pamatysime ir tikrąjį E. Snowdeną

Edwardas Snowdenas, kuris šiuo metu nuo JAV teisingumo slepiasi Maskvoje, vadinamas įvairiai – herojumi, išdaviku, didvyriu, niekšu, demaskuotoju ir net skundiku. Būtent apie jį tris „Oskarų“ statulėles laimėjęs režisierius Oliveris Stone’as sukūrė biografinę dramą „Snowdenas“, kurioje pagrindinį vaidmenį patikėjo Josephui Gordonui-Levittui. Tačiau kino teatrų žiūrovai jau rugsėjo 23 dieną juostoje galės pamatyti ir tikrąjį E. Snowdeną.

„Kai palikau Havajus, netekau visko. Turėjau stabilų gyvenimą – meilę, šeimą, ateitį. Praradau tą gyvenimą, tačiau gavau naują, man labai pasisekė. Didžiausia laisvė, kurią man pasisekė pasiekti, kad neturiu galvoti, kas bus rytoj, nes svarbiausia yra tai, kas vyksta šiandien“, – savo patirtį unikaliuose kadruose atskleidžia tikrasis E. Snowdenas.

Su juo į susitikimą net devynis kartus skrido filmų „Būrys“, „Volstrytas“, „Gimę žudyti“, „The Doors“ ir kt. kino hitų režisierius O. Stone’as bei pagrindinė dramos žvaigždė J. Gordonas-Levittas.

„Galimybė geriau pažinti E. Snowdeną – tarsi likimo dovana. Tai – vienas pagrindinių motyvų, dėl ko ėmėmės projekto. Šis herojus nepaliks abejingų, nes jo asmenybė bei poelgiai vertinami labai įvairiai. Tikiuosi, iš kino teatrų išėję žiūrovai savęs paklaus: o ką aš daryčiau būdamas jo vietoje? Aš, kurdamas filmą savo atsakymą jau radau, galbūt jį ras ir kiti. Beje, tas atsakymas mane patį labai nustebino,“ – sakė O. Stone’as.

Biografinė juosta „Snowdenas“, kuri Lietuvos kino teatruose pasirodys jau rugsėjo 23 dieną, pasakos apie 1983 m. gimusį amerikietį, kurio karjerą kariuomenėje užbaigė sužeidimai į kojas. Programuotojo išsilavinimą turėjęs vaikinas be veiklos neliko: dirbo kompanijoje „Dell“, vėliau – Centrinėje žvalgybos valdyboje (CŽV). 2013 m. pradžioje E. Snowdenui darbą pasiūlė Nacionalinė saugumo agentūra (NSA). Tų pačių metų gegužę iš Havajų, kur dirbo, vaikinas išskrido į Honkongą ir į darbą nebegrįžo.

Kitą mėnesį, remiantis jo nutekinta informacija, buvo paskelbti sukrečiantys straipsniai, kuriuose buvo rašoma apie sunkiai suvokiamo masto JAV vyriausybės palaimintą NSA vykdomą civilių sekimą, bendradarbiaujant su Europos šalių vyriausybėmis bei įvairiais mobiliojo ryšio paslaugų tiekėjais. 2013 m. birželio 21 dieną JAV vyriausybė oficialiai apkaltino E. Snowdeną šnipinėjimu ir vyriausybės nuosavybės vagyste.

Tikrais įvykiais paremtą politinį trilerį didžiuosiuose ekranuose pamatysime jau rugsėjo 23 dieną. Filmo anonsas:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles