Tiesiai iš tolimųjų rytų – pirmą kartą Lietuvos kinuose Kinijoje kurta animacija

Animacinių filmų Lietuvoje kino gerbėjams tikrai netrūksta. Patys didžiausi jų atkeliauja iš Holivudo, kiek mažesni – iš Europos valstybių. Būtent mažieji animaciniai filmai iš Europos yra dažniausiai kinuose sutinkami kūriniai. Na, o dabar Lietuvos žiūrovai galės įvertinti dar neatrastos kino industrijos kūrinius. Tai naujasis animacinis filmas „Žaislų parduotuvės paslaptis“ (angl. „Tea Pets“), kuris į Lietuvos ekranus atkeliauja iš Kinijos.

Nuotykių filmas visai šeimai pasakos apie tradicinėje Kinijos arbatos ceremonijoje naudojamus porcelianinius talismanus, nešančius sėkmę. Dažniausiai nutinka, kad apipylus tokį talismaną karšta arbata jis tampa beprotiškai gražiu ir spalvingu žaislu. Tačiau taip nenutinka Natui, kurį likimas suveda su iš ateities atkeliavusiu robotuku. Kad sužinotų, kodėl jį ištiko nelaimė nekeisti spalvos, Natas, kartu su robotuku pasiryžta ilgai ir įspūdingai kelionei. Tačiau kaip ir visos kelionės, šioji neapsieina be nuotykių ir viskam sukliudyti bandančių priešų iš požemio.

Pirmasis kiniškas animacinis filmas, kurio veikėjai prabils lietuviškai, tikrai negali skųstis savo kokybe. Į tai investavusi Kinijos animacijos bendrovė nepagailėjo 12 milijonų JAV dolerių, o rezultatas stulbina ir visiškai nenusileidžia didžiosioms metų premjeros, kurias siuntė Holivudo studijos. Toks rezultatas tikrai nestebina, nes Kinija – bene sparčiausiai auganti kino industrija, kuri jau visai netrukus aplenks JAV pagal savo mąstus. Jau šiuo metu Kinija yra antroji kino rinka visame pasaulyje, o pagal kuriamą produkciją ir nuolat augančias investicijos ne tik į vietinę produkciją, bet ir į Holivudo filmus, tikrai pralenks JAV per ateinančius penkerius metus.

Tuo tarpu pirmuosius savo žingsnius Lietuvoje kiniška produkcija pradės dėti jau rugsėjo 28 dieną visuose Lietuvos kino teatruose.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles