Stepheno Kingo knygos padarė didžiulę įtaką vienam iš pagrindinių „Naujųjų mutantų“

Nors komiksų knygų filmai turi tendenciją demonstruoti supergalias kaip įdomias ir šaunias, režisierius Joshas Boone’as savo naujausiame filme – siaubo mokslinėje fantastikoje „Naujieji mutantai“ (angl. „New Mutants“) – superherojus bei jų galias pristato naudodamas šiek tiek kitokią taktiką.

Tamsioje, pavojingoje ir nenuspėjamoje istorijoje „Naujieji mutantai“ pagrindiniai personažai yra grupė paauglių, kurie ne tik turi labai pavojingas galias, bet ir pasirodo esantys nepajėgūs jų suvaldyti, o tai gresia mirtimi jiems patiems bei aplinkiniams.

Puikus to pavyzdys yra vienas iš mutantų Samuelis Gutris, dar žinomas Patrankos sviedinio (angl. „Cannonball“) pravarde, superherojus, pasirodęs amerikiečių komiksuose „Marvel Comics“ kartu su iksmenais, kurio vaidmenį filme atlieka aktorius Charlie Heatonas. Kontrolės praradimas šiam veikėjui reiškia energijos generavimą iš kojų ir nekontroliuojamą skriejimą aplink – štai kodėl kurdamas šį personažą filmo režisierius sėmėsi įkvėpimo vieno didžiausių siaubo meistrų Stepheno Kingo kūryboje.

Tiksliau, iš dviejų S. Kingo knygų, pagal kurias buvo sukurti 1984 metų siaubo filmas „Padeganti žvilgsniu“ (angl. „Firestarter“) bei 1976 ar 2013 siaubo trileris „Kerė“ (angl. „Carrie“).

Ir nors visi pagrindiniai „Naujųjų mutantų“ personažai yra pavojingi, tačiau būtent Samuelis Gutris yra ypatingas atvejis, atsižvelgiant į jo ypatingą „dovaną“, sprogstamą galią, greitį ir veikimo diapazoną. Jis iš esmės virsta žmogus-raketa, sunaikinančia viską, kas pasimaišo jo kelyje ir, nors pats tuo metu yra nepažeidžiamas, tačiau kaskart bandydamas sustoti jis gali smarkiai susižeisti.

„Neturėdamas galimybės valdyti savo mutantinių sugebėjimų, Samuelis bijo to, ką gali padaryti. Plius tikrai nepadeda prisiminimai apie baisius dalykus, kuriuos jis padarė praeityje,“ – sako filmo režisierius ir scenarijaus autorius J. Boone’as.

„Tiems, kure nėra susipažinę su šiomis S. Kingo knygomis – abi yra apie jaunus personažus, kurie tam tikru mastu tampa savo natūralių sugebėjimų aukomis,“ – tęsia režisierius. „Kerė gali protu judinti daiktus ir jos galios pamažu prabunda po daugelio metų siaubingos prievartos namuose. O Padeganti žvilgsniu valdo pirokinezę ir savyje neša neįtikėtiną kaltę dėl praeities gaisrų.“

Tęsdamas J. Boone’as paaiškino, kad jis naudojo šias knygas kaip atskaitos taškus kurdamas Samuelio Gutrio mentalitetą, kad suteiktų jam tam tikrą perspektyvą.

„Kai sakau, kad remiuosi Stephenu Kingu, aš iš tikrųjų turiu omenyje tai, kaip jis elgiasi savo knygose su vadinamomis superherojų galiomis, nes ir man tai yra dalykai, kurie būtų kur kas siaubingesni, daug labiau paralyžiuojantys ir bauginantys nei „kieti“ ar šaunūs,“ – režisierius lygina savo kūrybą su kitais „Marvel“ kino visatos herojais.

Tikslios detalės apie tai, kad nutiko Samueliui Gutriui ir trauma, kurią jis patyrė prieš atsidurdamas specialioje ligoninėje, kol kas laikoma paslaptyje, tačiau jau netrukus bus atskleista žiūrovams, nes siaubo kupinas fantastinis nuotykių filmas „Naujieji mutantai“ kinuose rodomas nuo rugsėjo 4 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles