Siaubo komedijoje „Šiurpuliukai“ – iš knygų ištrūkusių pabaisų medžioklė su Jacku Blacku

Vienas baisiausių dalykų – kai vaizduotės sukurti siaubai atgyja iš tiesų. Po mėnesio Lietuvą pasieks veiksmo turtinga siaubo komedija „Šiurpuliukai“ (angl. „Goosebumps“). Pagal vaikiškosios literatūros Stevenu Kingu vadinamo rašytojo Roberto Lawrence’o Stine’o kūrybą pastatytame filme ne tik žavės įspūdingos kompiuterinės grafikos meistrų sukurtos pabaisos ir pabaisiukai, bet ir talentingi jauni aktoriai, kurių draugiją paįvairino šmaikštusis Jackas Blackas.

Pasak Ign.com apžvalgininkų, filmas „Šiurpuliukai“ – viena tų retų ekranizacijų, kurios praturtina rašytojo sukurtą istoriją. Dešimtajame dešimtmetyje populiari R.L.Stine‘o „Šiurpuliukų“ knygų serija ir pagal ją sukurtas televizijos serialas paliko ryškius įspūdžius monstrų ir humoru papildyto siaubo mėgėjams, tačiau naujoji juosta sužavės ir tuos, kurie iki šiol nebuvo susipažinę su R.L.Stine‘o darbais. Filme rašytojo figūrai tenka svarbi rolė – J.Blacko įkūnyta jo versija atsidūria įvykių sūkuryje, po to kai smalsuoliai paaugliai netikėtai išlaisviną vieną jo sukurtų monstrų – gigantišką gauruotą sniego žmogų.

Nors apie galimą „Šiurpuliukų“ serijos pritaikymą didiesiems ekranams kalbėti pradėta kone prieš du dešimtmečius, istorijos kelionė į kino teatrus prailgo dėl sudėtingo siužeto. Daugumoje istorijų nėra aiškaus piktadario, o filmuose tradiciškai turi būti ir gerieji herojai, ir jų atsvara. Juostos „Šiurpuliukai“ kūrėjai meistriškai išsprendė problemą supriešindami rašytojo, jo dukros ir jos bičiulių pasaulį su fantastinių pabaisų visata. Į laisvę ištrūkusių būtybių vadeiva tampa bauginanti medinė lėlė Slapis.

Filmas „Šiurpuliukai“ pateikia skoningai sumaišytą siaubo ir juoko kokteilį, su subtilia romantine linija. Istorija prasideda, kuomet paauglys Zakas (akt. Dylanas Minnette) su mama persikelia gyventi iš Niujorko į Medisono miestelį. Naujieji jų kaimynai – paslaptingasis ponas Šiveris (akt. J.Blackas) ir jo duktė Hana (akt. Odeya Rush). Kai Zakas nusprendžia pasisveikinti, nedraugiškai nusiteikęs kaimynas pareikalauja jo laikytis kaip įmanoma atokiau nuo jų namų. Vieną naktį Zakas išgirsta klyksmą – jis įsitikinęs, kad Hanai gresia pavojus. Gudrumu išviliojęs poną Šiverį, Zakas su bičiuliu išsiruošia merginos gelbėti, tačiau jų apsilankymas kaimynų namuose įsuka pabaisišką ruletę. Netyčia paaugliai atrakina vienos knygos užraktą ir laisvėn ištrūksta milžiniškas sniego žmogus, o kuo toliau, tuo baisiau. Vis gausėjantis monstrų būrys grasinasi užimti visą miestą ir tik ponas Šiveris su dukra ir Zaku gali užkirsti kelią šiam fantastinių būtybių maištui.

Gruodžio 4 dieną Lietuvą pasieksiančio filmo „Šiurpuliukai“ anonsas:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles