Siaubo filme „Kartuvės“ – 1993-aisiais įvykusios mokyklos tragedijos atgarsiai ir visa apimanti baimė

Kiekviena mokykla turi savo dvasią – tuo šią vasarą įsitikins naujojo siaubo filmo „Kartuvės“ (angl. „The Gallows“) žiūrovai. Kino kritikai jau pranašauja, kad liepos 10-ąją didžiuosius ekranus pasieksianti juosta taps tikru šio žanro hitu dėl ypatingos istorijos ir ypač meistriškai sukurtų bauginančių scenų. „Kartuves“ kūrė JAV kompanija „Blumhouse Productions“, kurios arkliukas – siaubo trileriai, o geriausiųjų darbų sąraše tokie filmai kaip „Paranormalūs reiškiniai“ ir „Tūnąs tamsoje“.

Naujasis filmas „Kartuvės“ – tai istorija apie netyčia apleistoje mokykloje atrastą vaizdo įrašą ir po to sekusius nenuspėjamus įvykius. 1993-aisiais mažo miestelio vidurinėje mokykloje kraupaus incidento metu miršta berniukas vardu Čarlis. Nelaimė įvyksta spektaklio „Kartuvės“ metu, kuomet ant nelaimėlio užgriūna scenos dekoracijos. Praėjus dviems dešimtmečiams, 2013-aisiais, toje pačioje mokykloje tragedijos metinių proga grupelė draugų nutaria „prikelti“ prieštaringą spektaklį.

Jaunuolių kompanija naktį įsibrauna į mokyklą, manydama, kad visa tai bus tik kvapą gniaužiantis ir smagus juokas su nedidele šiurpuliukų doze. Tamsos apgaubtas pastatas – ypač kraupus. Nekviestus svečius pasitinka iš niekur nieko įsijungiantis televizorius, kuriame parodomas trumpas reportažas apie Čarlio mirtį, tačiau vaizdajuostės grotuve nėra.

Pamažu bičiuliai imasi narplioti istorijos detales. Jie supranta, kad geriausia mintis – nedelsiant sprukti iš paslaptingos dvasios saugomos mokyklos, tačiau ši nenorės atlaisvinti gniaužtų. Iš filmo „Kartuvės“ anonso matyti, kad siaubo trileryje netrūks įtampos, o herojų baimė bus tiesiog visa apimanti. Įpykę ir išsigandę mokyklos svečiai net kelissyk paminės Čarlio vardą. Paaiškės, kad tai buvo dar viena jų klaida. Naujosios juostos aktoriai – mažai žinomi, tačiau puikiai atlieka savo darbą. Nors draugai mėgina padėti vienas kitam, jie vis atskiriami. Nežinomas mokyklos gyventojas mėgina susidoroti su kiekvienu iš jų.

Anonso pabaigoje vaizdai matyti rausvoje šviesoje. Vieną pagrindinių vaidmenų atlikusi 21-erių Cassidy Gifford parodoma su virvės žymėmis ant kaklo – jos akyse siaubas.

Jei nebijote būti išgąsdinti iki pakinklių drebėjimo – „Kartuvės“ laukia jūsų kine nuo liepos 10 dienos. Nepraleiskite progos pajusti tikrą baimę.

Filmo „Kartuvės“ anonsas (N-16):

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles