„Scanorama“ iškilmingai startuoja kino teatruose

„Scanorama“ iškilmingai startuoja kino teatruose

Trečiadienio vakarą Vilniuje prasidėjo 18-tasis Europos šalių kino forumas „Scanorama“. Festivalio atidarymas tradiciškai ir kartu simboliškai ištikimiausius „Scanoramos“ draugus prieš ilgą pertrauką pakvietė susitikti prie didžiųjų kino ekranų – įvedus apribojimus, nuo lapkričio 7 d. festivalio filmai bus prieinami tik virtualioje kino erdvėje kinas.scanorama.lt.

„Pandemija neleido mums įgyvendinti hibridinio festivalio sumanymo taip, kaip norėjome tai padaryti, bet džiaugiamės, bent pirmosiomis dienomis galėdami atiduoti pagarbą gyvam renginiui ir žiūrovų susitikimams su filmais dideliame ekrane – tai festivalį daro festivaliu, o kinui dovanoja galimybę atskleisti kūrėjų meninius sumanymus ir tikrąjį filmo audinį. Tikiuosi, kad šis San Sebastiano festivalio įkvėptas pavyzdys leis su viltimi pasitikti mūsų visų laukiančią pertrauką kultūriniame gyvenime,“ – teigia festivalio vadovė ir įkūrėja Gražina Arlickaitė.

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ šiemet pristatė hibridinį festivalį, kurį, nors trumpiau nei tikėtasi, įgyvendinti pavyks – iki lapkričio 6 d. (penktadienio) žiūrovai bus kviečiami į Vilniaus, Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių kino sales, vėliau kruopščiai atrinkta filmų programa persikels į virtualią kino platformą. Pirmas filmų papildymas virtualioje kino salėje planuojamas lapkričio 7 dieną, šeštadienį. Internetu vyks ir pokalbiai su kino kūrėjais bei industriniai „SCA Krypčių“ renginiai.

Nuo lapkričio 4 iki 6 d. (penktadienio) žiūrovai „Scanoramos“ filmus bent kartą gali išvysti didžiuosiuose kino ekranuose – Vilniuje kino teatruose „Forum Cinemas“, „Pasaka“, „Skalvija“, „Kino Deli“ bei Kauno, Klaipėdos, Šiaulių „Forum Cinemas“.

Kino salėse žiūrovai pamatys šių metų festivalio filmus-nokautus. Kanuose virtualiai pristatytą vokiečių režisieriaus Oskaro Roehlerio „Enfant Terrible“ – vokiečių kino provokatoriui Raineriui Werneriui Fassbinderiui skirtą biografinį filmą. Taip pat Kanuose kritikus pavergusį švedo Magnuso von Horno Lenkijoje sukurtą ir šių metų „Scanoramą“ atidariusį filmą „Prakaituok!“ – energingą socialinių tinklų kuriamą bendrystės iliuziją, demaskuojančią gražuolės kūno rengybos trenerės Silvijos istoriją.

Kino salėse bus parodytas ir ryškus naujas balsas – filmas „Pradžia“ (rež. Dea Kulumbegashvili), San Sebastiane susišlavęs apdovanojimus bene visose svarbiausiose festivalio kategorijose. Dėmesį turėtų patraukti ir serbų režisieriaus Srdano Golubovičiaus fimas „Tėvas“, kurio herojus ryžtasi 300 kilometrų kelionei pėsčiomis į Belgradą, kad susigrąžintų prarastus vaikus, bei motiniškos meilės kupinas švedų filmas „Neišskiriami“.

Žiūrovai spės išvysti ir sunkiai perprantamo, ir aktyviai visame pasaulyje kritikuojamo „DAU“ projekto dalį filmą „DAU. Nataša“, kuris leis patiems nuspręsti, ar šį Iljos Chržanovsio megalomanijos vaisių dera vadinti menu, ar žmonių teisių pažeidimu. Išskirtinio žiūrovų dėmesio šiemet turėtų sulaukti pavojingą visuomenės susvetimėjimą diagnozuojančios brolių D’Innocenzų „Blogos pasakos“, Berlyno kino festivalyje apdovanotos už geriausią scenarijų.

Visų miestų žiūrovai savo namuose kino platformoje kinas.scanorama.lt jau nuo šiandien gali išvysti „Specialiųjų seansų“ programos filmus, kurie pasiūlys reprezentatyvų žvilgsnį į autorinio kino naujienas iš Indijos. Čia karaliauja vienas intensyviausių ir unikaliausių per pastaruosius metus Indijoje sukurtų filmų – „Jallikattu“. XIV a. indų poeto mistiko įkvėpta juosta  „Piemenė ir septynios giesmės“ – poetiška ir mitologine magija persmekta istorija, kuri, perkelta į šiuolaikines Indijos realijas, nuskamba kaip tikras feminizmo manifestas.

Mėgstantys provokatyvius ir estetiškus eksperimentus turėtų nepraleisti programos „Galvok ką nori“ filmų, kurie jau šiandien prieinami virtualioje erdvėje. Vienas jų – „Varlės be liežuvio“, iš koto verčianti ydingo šeimyninio smurto rato studija.

Dėmesio vertas „Karpis“ – drąsi seksualinio iškrypimo studija, sugebanti pamatyti žmogų ten, kur dažniausiai matomas tik nusikaltėlis, į akistatą su savimi ir pripažinti savo tamsiąsias puses stos „Atstumtasis“, permąstyti praeitį ir dabartį kvies „Suaugusiųjų žaidimai“.

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ lapkričio 4 d. startavo Vilniuje, o 5–7 d. kelsis į Kauno, Klaipėdos ir Šiaulių kino teatrus. Nuo lapkričio 7 d. uždraudus kino teatrų veiklą festivalis pilna koja bus perkeltas į specialiai sukurtą virtualią kino platformą kinas.scanorama.lt. Dėl įvestų apribojimų festivalį šiemet planuojama pratęsti iki lapkričio 22 d.

Nuotrauka – festivalio organizatorių

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles