Scarlett Johansson pelnė pirmąją ir antrąją „Oskarų“ nominacijas tais pačiais metais

Aktorė Scarlett Johansson pirmadienio popietę buvo pirmąkart nominuota „Oskarui“ – iškart net du kartus.

Amerikiečių aktorė ne tik pelnė savo pirmąsias „Oskaro“ nominacijas, bet ir tapo viena iš tik keliolikos aktorių, tais pačiais metais gavusių net dvi nominacijas geriausių aktorių kategorijose.

S. Johansson buvo nominuota geriausios antraplanės aktorės kategorijoje už savo darbą satyrinėje komedijoje „Zuikis Džodžo“ (angl. „Jojo Rabbit“), taip pat geriausios aktorės kategorijoje už vaidmenį filme „Santuokos istorija“ (angl. „Marriage Story“).

Tokia garbė nutinka labai retai. Paskutinė aktorė, pelniusi dvi „Oskaro“ nominacijas geriausių aktorių kategorijoje, buvo Cate Blanchett, kuri daugiau nei prieš dešimtmetį buvo nominuota geriausios aktorės kategorijoje už vaidmenį istorinėje dramoje „Elžbieta: aukso amžius“ (angl. „Elizabeth: The Golden Age“) ir kaip geriausia antraplanė aktorė muzikinėje dramoje „Manęs čia nėra“ (angl. „I’m Not There“). Tais metais ji galiausiai nepelnė nė vieno apdovanojimo.

2004 m. aktorius ir muzikantas Jamie Foxxas tais pačiais metais buvo nominuotas dukart už vaidmenis miuzikle „Rėjus“ (angl. „Ray“) bei kriminalinėje dramoje „Nakties įkaitas“ (angl. „Collateral“), atitinkamai geriausio aktoriaus ir geriausio antraplanio aktoriaus kategorijose.

Šiemet S. Johansson pagrindinės aktorės kategorijoje susikaus su Saoirse Ronan („Mažosios moterys“/ angl. „Little Women“ ), Charlize Theron („Skandalas“/ angl. „Bombshell“), Renée Zellweger („Džudi“/ angl. „Judy“) ir Cynthia Erivo („Harieta“/ angl. „Harriet“). Britų aktorė, dainininkė ir dainų autorė C. Erivo šiais metais taip pat yra dviguba nominantė, pelniusi papildomą nominaciją už geriausią originalią dainą.

Geriausios antraplanės aktorės kategorijoje S. Johansson varžysis su Kathy Bates („Richard Jewell“), Laura Dern („Santuokos istorija“), Florence Pugh („Mažosios moterys“) bei Margot Robbie („Skandalas“).

Iki šiol nei vienam aktoriui nėra pavykę tais pačiais metais atsiimti dviejų „Oskaro“ statulėlių aktorių kategorijose. Septyni aktoriai yra laimėję bent vieną statulėlę po dvigubos nominacijos už vaidybą.

Ar pavyks S. Johansson perrašyti „Oskarų“ istoriją paaiškės vasario 9 d. Los Andžele, JAV, įvyksiančioje 92-oje apdovanojimų ceremonijoje.

Satyrinė komedija „Zuikis Džodžo“ jau rodoma Lietuvos kinuose nuo sausio 10 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles