„Scanorama“ plečia europietiško kino atostogų geografiją: surengs kino peržiūras Birštone

„Scanorama“ plečia europietiško kino atostogų geografiją: surengs kino peržiūras Birštone

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ plečia europietiško kino atostogų geografiją ir tęsia kelionę per skirtingus Lietuvos regionus – rugpjūčio 5 – 7 d. satelitinis renginys „Scanoramos vasara“ persikels į Birštoną, kuriame surengs žiūrovų pamėgtų filmų peržiūras.

„Užsibrėžusi ambicingą tikslą pirmoji iš Lietuvos festivalių atsiverti regionams ir įtvirtinti kokybiško kino žiūrėjimo tradiciją visoje šalyje, šiais metais Europos šalių kino forumas „Scanorama“ pasirinko tris miestus, kuriuose europietišką kiną sėkmingai pavertė kultūrinio peizažo dalimi. Surengėme mažuosius festivalius gražiuose Lietuvos miestuose – Tauragėje, Alytuje ir Biržuose. Mūsų vasaros kelionės pavyko ir sukūrė įsimintiną atostogų nuotaiką.

Atostogų niekada nebūna per daug, todėl sulaukę didelio žiūrovų susidomėjimo, nusprendėme išplėsti „Scanoramos vasaros“ geografiją, aplankyti dar keletą šalies regionų miestų, pasidalyti savo patirtimi ir pakviesti juos kitąmet prisijungti prie mažųjų festivalių idėjos – surengti savaitę trunkančias filmų peržiūras, diskusijas, renginius, dirbtuves vaikams. Pradėsime nuo vaizdingojo Birštono, kuriame pakviesime į žiūrovų pamėgtų europietiškų filmų peržiūras, o kitais metais, tikiuosi, sugrįšime jau su gerokai platesne programa“, – teigia festivalio įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė.

„Scanorama“ yra pirmoji, kuri į regionus pažvelgė rimtai, dėmesingai ir atsakingai. Renginio organizatoriai įsitikinę, kad tam būtinas artimas ryšys su vietos bendruomene ir pažintis su kultūros lauku. Šiais metais „Scanoramos vasaros“ satelitinį renginį pratęsiančios filmų peržiūros Birštone – tai pirmas žingsnis, siekiantis užmegzti artimesnę pažintį su miesto gyventojais ir svečiais bei įsilieti į jo kultūrinį kraštovaizdį.

Filmų peržiūras Birštone pristatys Europos šalių kino forumo „Scanorama“ įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė ir šių metų scanbasadorė Eglė Ausiejutė, organizavusi „Scanoramos vasaros“ mažąjį festivalį Alytuje.

„Scanoramos vasara“ siekėme praturtinti Lietuvos regionų kultūrinį kraštovaizdį – dovanoti kokybiško kino seansus, organizuoti įdomias diskusijas, vertingus edukacinius bei pramoginius renginius, užmegzti ryšį su vietos bendruomenėmis. Tikiuosi, kad kitais metais Birštonas taps dar vienu tašku „Scanoramos“ vasaros žemėlapyje, atveriančiu ne tik naujas geografines erdves, bet ir kultūrines patirtis“, – teigia E. Ausiejutė.

„Scanoramos vasaros“ repertuare Birštone – pagrindiniuose pasaulio kino festivaliuose pristatyti ir ne vieną apdovanojimą pelnę filmai: švedo Magnuso von Horno „Prakaituok!“, švedės-samės Amandos Kernell „Neišskiriami“, serbo Srdano Golubovičiaus „Tėvas“, islando Benedikto Erligsono „Kariaujanti moteris“, lenkės Malgorzatos Szumowskos „Nešventas avinėlis“.

 

PROGRAMA

 Seansų vietos:

Birštono kultūros centras (Jaunimo g. 4)

Rugpjūčio 5 d.

18.00 val. „Neišskiriami“ (rež. Amanda Kernell, drama)

Rugpjūčio 6 d.

18.00 val. „Prakaituok!“ (rež. Magnus von Horn, drama)

20.30 val. „Nešventas avinėlis“ (rež. Malgorzata Szumowska, drama, siaubo)

Rugpjūčio 7 d.

18.00 val. „Kariaujanti moteris“ (rež. Benedikt Erlingson, komiška drama)

20.30 val. „Tėvas“ (rež. Srdan Golubovič, drama)

 

Europos šalių kino forumo „Scanorama“ satelitinio renginio „Scanoramos vasara“ filmų peržiūros rugpjūčio 5 – 7 d. vyks Birštone (Birštono kultūros centras)

Projektą „Scanoramos vasara“ finansuoja Lietuvos kino centras

Nuotraukos festivalio organizatorių.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles