„Scanorama“ keliauja per Lietuvą: pirmieji seansai – Lietuvos pajūryje

„Scanorama“ keliauja per Lietuvą: pirmieji seansai – Lietuvos pajūryje

Europos šalių kino forumas „Scanorama“ neatostogauja ir skelbia gero kino kelionę per Lietuvą. Pirma stotelė – vasaros sostinė Palanga. Čia įsikūrusiame kultūros bare „Kablys: Jūra. Kultūra“ ir kultūros centre „Ramybė“ nuo vasaros, visus metus bus rodomi žiūrimiausi „Scanoramos“ filmai, vyks susitikimai su režisieriais ir kitais kino kūrėjais.

„Festivalis turi tokią savybę – sukaupti nemažą puokštę filmų, kuriems nevalia likti stalčiuose. Mūsų misija užtikrinti Europos ir nacionalinio kino pasiekiamumą neapsiriboja tik Lietuvos didmiesčiais ir tik „Scanorama“ lapkričio mėnesį. Todėl džiaugiamės suradę bendraminčių, su kuriais kino kelionę pradedame pajūryje, o vėliau tęsime ir kituose Lietuvos miestuose,“ – „Scanoramos“ kelionę per Lietuvą pristato festivalio įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė.

Kultūros centre „Ramybė“ pirmasis „Scanoramos“ seansas vyks liepos 4 d. Projekto atidarymo proga ekrane įsižiebs festivalio favoritas, nuostabi šiaurietiška komedija – „Gyveno kartą Uvė“ (šved. „En man som heter Ove“ rež. Hannes Holm, Švedija). Kultūros bare „Kablys: Jūra. Kultūra“ kino seansai vyks kiekvieną vasaros antradienį. „Scanorama“ Palangos svečiams ir gyventojams parodys iš viso 15 lankomiausių „Scanoramos“ filmų iš paskutinių trejų metų festivalio programos, kurių gretose: „Kvadratas“ (angl. „The Square“), „Telma“ (norv. „Thelma“), „Tūkstantį kartų labanakt“ (norv. „Tusen ganger god nat“), „Meilė iš pirmo smūgio“ (pranc „Les combattants“), „Ateitis“ (pranc. „L’Avenir“), „Garsiau už bombas“ (angl. „Louder than Bombs“) ir kitos nemažiau garsios kino juostos.

„Palangoje ne tik rodysime filmus, bet ir kviesime į susitikimus su Lietuvos kino kūrėjais, prisiminsime svarbiausius mūsų šalies kino istorijos faktus, personalijas ir jubiliejus. Peržiūroje „Tarpukario Lietuva per kino kronikų objektyvą“ kviesime apmąstyti Lietuvos istoriją“, – priduria Gražina Arlickaitė.

Kultūros centre „Ramybė“ vyks atminimo renginys „Espresso su Nekrošiumi“. Jo metu žiūrovams bus parodytas R. Vabalo filmas „Skrydis per Atlantą“, kuriame vieną pagrindinių vaidmenų atlieka Eimuntas Nekrošius. Apie garsų režisierių kalbės jo aktoriai, kolegos.

„Scanoramos“ komanda tikisi šiuo projektu paskatinti žiūrovus domėtis Lietuvos kino istorija plačiame Europos kino kontekste, plėsti kultūrinį akiratį, mokytis analizuoti ir lyginti kino reiškinius nacionaliniame ir bendraeuropiniame lygmenyje. Projekto repertuaras nuolat pildomas, jį galima rasti „Scanoramos“ interneto svetainėje, adresu www.scanorama.lt.

Vasaros mėnesiais karštis gali pakoreguoti „Ramybės kultūros centre“ rodomų filmų laiką, bet kultūros centras pasiryžęs iki gruodžio mėnesio parodyti žiūrovams visus planuotus „Scanoramos“ filmus.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles