Romantinė komedija „Naktis be karūnos“ papasakos neregėtą Didžiosios Britanijos karalienės Elizabeth II ir jos sesers istoriją

Karališkieji rūmai visuomet turi savų paslapčių, o kai kurie karališkosios šeimos poelgiai įrodo, kad ir monarchai – kartais tik žmonės. Į Lietuvos kino teatrus gegužės 15 dieną atkeliauja užburianti romantinė komedija „Naktis be karūnos“ (angl. „A Royal Night Out“) apie Pergalės dieną Europoje, kuomet 1945-ųjų gegužės 8 dieną drauge su šėlstančia minia linksminosi bei Antrojo pasaulinio karo pabaigą šventė dabartinė Didžiosios Britanijos karalienė Elizabeth II ir jos velionė sesuo Margaret.

Filmas „Naktis be karūnos“ parodo netikėtą pasakojimą apie tai, kaip jaunosios princesės vienai nakčiai išleidžiamos iš rūmų. Šįkart jos – tik paprastos jaunos merginos, susiliejančios su euforiška minia. Žinoma, kaip ir galima įtarti, jei paauglės linksmintis keliauja vienos, gero nelauk. Romantinės komedijos anonsas prasideda vaizdeliu iš kito ryto – namo sugrįžusi princesė Margaret skundžiasi esanti pavargusi, o jos sesers Elizabeth apskritai nematyti. Vėliau žiūrovams parodomas ankstesnis vakaras, kurio metu po ilgų įkalbinėjimų merginų tėvas, karalius George‘as VI leidžia joms prisijungti prie šventinių linksmybių. Nutildydamas princesių motinos protestus jis įsitikinęs – ši proga gali būti vienintėlė galimybė pasilinksminti įsipareigojimų suvaržytame merginų gyvenime.

Įdomiausia tai, kad „Naktis be karūnos“ pastatyta pagal tikrą istoriją – pati karalienė Elizabeth II yra viename interviu prisipažinusi apie anonimišką jos ir sesers klajojimą Londone Pergalės dieną su švenčiančiais tautiečiais. „Mes paprašėme tėvų, kad leistų mums pamatyti šventę gatvėse pačioms. Labai bijojome, kad mus atpažins. Tačiau galiausiai tiesiog mėgavomės laimės ir palengvėjimo banga“, – yra sakiusi ji.

Žinoma, naujoji komedija – kur kas turtingesnė meninė interpretacija. Su jas prižiūrinčiais jaunais vyrais papramogauti prabangiame „The Ritz“ viešbutyje išleistos princesės vienoje vietoje neužsibūna. Gudriai palikusios jas lydinčius kavalierius merginos įsisuka į linksmybių sūkurį ir patraukia skirtingon pusėn. Kol Margaret linksminasi Trafalgaro aikštėje, Soho, jos sesuo Elizabeth susipažįsta su gražuoliu nepažįstamuoju visai kitoje Londono dalyje. Jaunąją karalienę Elizabeth II filme įkūnijo kanadietė aktorė Sarah Gadon, o jos simpatiją, jauną kareivį, grįžusi iš karo fronto suvaidino britas Jackas Reynoras.

Beprotiškiausią ir svaigiausią jaunųjų Didžiosios Britanijos princesių naktį Lietuvos publika šalies kino teatruose gales išvysti nuo gegužės 15 dienos.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles