Juliette Binoche: šioje istorijoje daug paralelių su mano pačios gyvenimu

Kanų kino festivalyje pernai pristatyta juosta „Zils Marijos debesys“ (Clouds of Sils Maria, 2014) sutikta itin palankiai. Vieni ją gyrė už išmintingą ir gilų žvilgsnį į bėgantį laiką, įpliekstą diskusiją apie kūrybos ir populiarumo kainą šiandien, besikeičiantį talento ir šlovės suvokimą, kiti žavėjosi meistriška aktorių vaidyba, ypač prancūzų taip mylimos Juliette Binoche. Už ironišką ir kritišką žvilgsnį į kino pasaulį komplimentų negailėta filmą režisavusiam prancūzui Olivier Assayasui.

Nuo gegužės 15 d. „Zils Marijos debesys“ pasieks ir Lietuvos kino ekranus. Pirmiausiai juosta bus rodoma Vilniuje „Skalvijos“ ir „Pasakos“ kino ekranuose, vėliau – Kaune bei Klaipėdoje. Pernai pirmieji filmą pamatė Europos šalių kino forumo „Scanorama“ žiūrovai.

„Zils Marijos debesys“ figūruoja ryškiausių praėjusiais metais sukurtų filmų sąrašuose. Už tai bene pirmiausiai reikėtų dėkoti J. Binoche. Būtent ji pasiūlė O. Assayasui režisuoti šią juostą, jausdama, kad kalnuotame Zils Marijos miestelyje besirutuliojanti istorija taps dar vienu jos profesiniu iššūkiu. Jų talentingos aktorės filmografijoje nestinga.

J. Binoche neslepia, kad šiame kino pasakojime daug paralelių su jos pačios gyvenimu. Su filmo heroje – sėkminga kino ir teatro aktore Marija Enders – Binoche sieja ne tik ta pati profesija, brandus amžius, tarptautinis pripažinimas, bet ir artima draugystė su asmenine asistente. Su ja, kaip pasakoja aktorė, išgyventas ne vienas pakilimas ir nuosmukis, tačiau iki šiol sieja gilus ryšys.

Kita įdomi detalė – filmo režisierius O. Assyasas yra artimas J. Binoche bičiulis, vienas iš aktorę išgarsinusios juostos „Pasimatymas“ (Rendez-vous, 1985, rež. André Téchiné) scenaristų. Tuomet už Ninos vaidmenį šiame filme J. Binoche buvo nominuota „Cezariui“, aukščiausiam prancūzų kino apdovanojimui, ir netrukus sulaukė tarptautinių pasiūlymų vaidinti.

J. Binoche ryžtasi ir vėl dirbti su O. Assayasu, o jos vaidinama herojė grįžta prie ją jaunystėje išgarsinusios Vilhelmo Melchioro pjesės „Malojos gyvatė“. Tačiau aktorė sutrinka, nes šįkart jai pasiūlomas ne Sigridos, apsukrios 18-etės, tampančios savo darbdavės Helenos savižudybės kaltininke, vaidmuo. Marijai siūloma vaidinti Heleną. Šis vaidmuo paskatins Mariją iš naujo įvertinti savo kūrybinį kelią, susitaikyti su vystančia jaunyste, laiko tėkme.

„Vienintelė ateitis, kurią gali turėti Marija, – pasikeisti, paleisti praeitį. Tai mane labai sujaudino. Tai visada skausminga. Tiesą sakant, skausmingas yra nesusitaikymas, bandymas kovoti. Kai nustojame kovoti, įvyksta stebuklas“, – kalba J. Binoche.

„Tai filmas apie susitaikymą su laiku. Meno pasaulyje mane žavi kiekvienos kartos privilegija iš naujo suformuluoti svarbiausius klausimus. Meilės istorija, santuoka: šią istoriją pasakojant šiandien ji visiškai kitokia nei buvo papasakota prieš dvejus metus. Viskas keičiasi, kaip nuolat keičiasi mus supantis kraštovaizdis, kaip kinta dangus“, – priduria O. Assayasas.

Svarbius vaidmenis „Zils Marijos debesyse“ atlieka jaunosios kartos žvaigždės – po „Saulėlydžio“ sagos išgarsėjusi Kristen Stewart bei su kiekviena diena populiarėjanti Chloe Grace Moretz. Aktorės nebijo improvizuoti, drąsiai trina ribas tarp vaidmens ir realybės, įpindamos detalių iš asmeninio gyvenimo, Holivudo realijų. Beje, K. Stewart šiemet įvertinta „Cezariu“ kaip geriausia antro plano aktorė už Valentinos vaidmenį. Ji tapo pirmąja JAV aktore, laimėjusia šį prestižinį prancūzų kino apdovanojimą.

Filmo „Zils Marijos debesys“ premjera vyks gegužės 15 d. 18.50 val. „Skalvijos“ kino centre.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles