Romaną „Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo“ autorius papasakojo apie linksmojo senuko gimimą

Daugeliui atrodo, kad senatvė – nepakeliama našta, kai laikas linksmybėms ir nuotykiams yra toli praeityje. Tokį stereotipą su sprogstančia jėga paneigs pelningiausiu visų laikų Švedijos filmu tapusi komedija „Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo“, kuri jau pasiekė Lietuvos kino teatrus. Pagal Jono Jonassono romaną sukurtas filmas papasakos apie įspūdingą gyvenimą nugyvenusį Alaną, kuris net sulaukęs 100-ojo jubiliejaus neketina elgtis kaip likimo pasmerktas senukas.

Nors iš Skandinavijos į europietiško kino areną dažniausiai atkeliauja tamsūs ir niūroki filmai, „Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo“ taps tikru papildomos vitamino C dozės garantu. To paties pavadinimo romano autorius J.Jonassonas „The Telegraph“ papasakojo, kad nors gyvenime turėjo sunkių epizodų, knygai jis norėjęs suteikti lengvumo. Pagrindinis herojus Alanas Karlsonas optimistiškas ir kartais amoralus – jis tarsi šimtametis Forestas Gampas, kuris rimtai nevertina jokio pavojaus.

Pasak satyriškai į XX amžiaus istoriją pažvelgusio švedų autoriaus, Alanas Karlsonas yra jo paties alter ego (kitas „aš“, – red.past.). „Kai buvau jaunesnis, buvau panašus į Alaną, niekada dėl nieko nesijaudinau. Praradau šį požiūrį per sunkiai dirbdamas, išgyvendamas problemas santuokoje. Tačiau išnaudojau Alaną, kad parašyčiau visą gyvenimą brandintą knygą“, – sakė J.Jonassonas. Anot jo, būdamas sudėtingose situacijose jis visuomet griebiasi Alano pagalbos. „Jis tarsi atsisėda man ant peties ir pasidalina įžvalgomis. Jei esu labai prislėgtas, jis man sako: „Nagi, vyruti, nėra taip blogai“, – kalbėjo rašytojas.

Kiekvienam ateina laikas „išlipti pro langą“

J.Jonassonas „The Telegraph“ atskleidė visuomet mylėjęs rašymą, studijavęs švedų ir ispanų kalbas, o tuoj po universiteto baigimo pradėjęs dirbti žurnalistu dideliame Švedijos dienraštyje „Expressen“. 1994-aisiais, po 15-os laikraštyje dirbtų metų, jis nusprendė išeiti iš darbo. „Tai buvo pirmas kartas gyvenime, kai man teko „išlipti pro langą“. Nežinojau, ką noriu daryti, tiesiog norėjau kitokio gyvenimo“, – prisiminė jis. Vėliau J.Jonassonas tapo žiniasklaidos konsultantu ir Švedijos komercinės televizijos TV4 prodiuseriu, o po kelių metų jo kompanijoje dirbo per 100 žmonių. „Dirbau septynias dienas per savaitę, po 16 valandų per dieną du dešimtmečius, nors kartais turėjau merginą, iš esmės buvau vedęs savo darbą. Kartas nuo karto parašydavau keletą knygos puslapių, tai padėjo man susidoroti su stresu, kurį išgyvenau. Galiausiai sušlubavo mano sveikata. Paisydamas gydytojų patarimų pardaviau kompaniją ir persikėliau į nuošalų Švedijos kampelį“, – pasakojo bestselerį „Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo“ parašęs švedas.

Sveiko humoro prisotintas filmas „Šimtametis, kuris išlipo pro langą ir dingo“ jau pasiekė Lietuvos kino teatrus.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles