Peteris Jacksonas po „Hobito“ kurs filmus apie Naująją Zelandiją, jo nevilioja holivudinės „Marvel“ komiksų ekranizacijos

Kino teatruose karaliaujant finalinei „Hobito“ trilogijos daliai „Hobitas: Penkių armijų mūšis“ (angl. „The Hobbit: The Battle of the Five Armies“) filmo kūrėjas Peteris Jacksonas dažnai sulaukia klausimo, ko jis imsis dabar, pristatęs pasaulio kinomanams net dvi grandiozines pagal Johno Ronaldo Reulio Tolkieno romanus pastatytas trilogijas.

„Hobitas: Penkių armijų mūšis“ buvo audringai sutiktas visame pasaulyje, į kino teatrus plūdo ir Viduržemio gerbėjai Lietuvoje. Ši juosta tapo iki šiol stipriausiai startavusiu „Warner Bros.“ filmu mūsų šalyje bei užėmė trečiąją vietą daugiausiai šiemet lietuvių susidomėjimo sulaukusių filmų sąraše – po Emilio Vėlyvio juostos „Redirected“/Už Lietuvą!“ ir animacinio filmo „Ledo šalis“ (angl. „Frozen“). „Hobitas: Penkių armijų mūšis“ Lietuvoje jau pamatė 25 tūkst. žiūrovų.

Tiesa, P.Jacksonas viešai jau pranešė gerbėjams, kad ateityje kitos J.R.R.Tolkieno kūrinių ekranizacijos nėra planuojamos. Interviu portalui Collider.com Naujosios Zelandijos kino kūrėjas teigė, kad dabar ketina imtis mažesnio biudžeto filmų, pasakojančių apie jo gimtąją šalį. P.Jacksonas neslėpė antipatijos didelio biudžeto Holivudo filmams, vadinamiesiems blokbasteriams, ir nesibaigiančioms frančizėms. „Kino industrija ir naujų technologijų progresas tarsi paklydo. Dabar viskas sukasi tik apie superherojus. Per visą savo gyvenimą nesu perskaitęs nė vieno komikso, tad kaip ir automatiškai esu už borto. Tiesą sakant, manęs tai net nedomina, tad jaučiu, kad atėjo metas atsitraukti“, – be liūdesio kalbėjo režisierius. Jis teigė nenorintis dirbti prie filmų pagal „Marvel“ komiksus. „O jei nekursiu „Marvel“ filmų, neturiu jokio kito pasirinkimo“, – tikino P.Jacksonas.

Nors nežinia, ar šiam kino kūrėjui jau buvo siūloma imtis tokio projekto, ne paslaptis jog Holivude šiomis dienomis finansavimą sunkiai gauna net tokie kino grandai kaip Stevenas Spielbergas ar Martinas Scorsese, jei kalba eina ne apie frančizinį filmą.

Naujausias P.Jacksono filmas „Hobitas: Penkių armijų mūšis“, kuris vainikuoja įspūdingą „Hobito“ trilogiją ir kelionę po J.R.R.Tolkieno Viduržemį, jau rodomas Lietuvos kino teatruose.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles