Paskutinė galimybė pateikti filmus konkursui „Naujasis Baltijos kinas“

Paskutinė galimybė pateikti filmus konkursui „Naujasis Baltijos kinas“

Europos šalių kino forumas „Scanorama“, šiemet praplėtęs savo tarptautinės trumpametražių filmų konkursinės programos geografiją iki viso Baltijos jūros regiono, skelbia paskutinį skambutį registracijai ir pristato konkurso atrankos komisiją. Filmus konkursui dar galima pateikti iki rugpjūčio 1 dienos.

„Naujoji konkursinė programa, išlaikydama senąjį pavadinimą ir vertybes, išplečia geografiją, sustiprina turinį ir šitaip skatina konkurencingumą tarp skirtingų šalių mažųjų kino formų kūrėjų. Tikiu, kad šiemet ji sužibės naujomis europietiško kino spalvomis. Liko dar keletas dienų iki registracijos pabaigos, tad labai kviečiu prisijungti ir tuos, kuriuos labiausiai motyvuoja paskutinės dienos terminas,“ – į kūrėjus kreipiasi „Scanoramos“ įkūrėja ir meno vadovė Gražina Arlickaitė.

Atrankos komisijoje – kino profesionalai ir konkurso laureatė

Konkursui pateiktus filmus pirmiausia vertins atrankos komisija, kurioje šiemet – dukart konkurso laureatė, režisierė Klaudija Matvejevaitė, kino prodiuserė Marija Fridinovaitė ir Lietuvos kino centro atstovas, prodiuseris Audrius Kuprevičius.

„Kine man svarbiausias nuoširdumas, jautrumas ir meilė pasauliui. Gebėjimas būti savimi, pagarba žiūrovui. Esu be galo dėkinga už suteiktą galimybę būti šio proceso dalimi ir nekantrauju iš arčiau susipažinti su šių dienų mažųjų kino formų įvairove“, – kūrėjams keliamus lūkesčius pristato atrankos komisijos narė, prodiuserė Marija Fridinovaitė.

Atrinktus filmus festivalio metu vertins tarptautinė žiuri. Lapkričio 17 d., iškilmingo festivalio uždarymo vakaro metu bus paskelbti ir piniginiais prizais apdovanoti du laimėtojai: geriausias lietuviškas darbas ir geriausias viso konkurso filmas. Konkurso sąlygos ir registracijos forma yra čia.

Šiemet Europos šalių kino forumas „Scanorama“ vyks lapkričio 7–24 dienomis, Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje ir Šiauliuose.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles