Pasaulį pakerėjusios „Vabaliukų istorijos“ kvies mažuosius pažinti nepaprastą sodo pasaulį ir kino teatruose

Sausio 19 dieną Lietuvos kino teatrų ekranuose atsivers magiškas ir daugelio dar nepažintas vabaliukų pasaulis. Lietuviškai dubliuota animacinė pasaka „Vabaliukų istorijos“ sukurta pagal didžiulio populiarumo sulaukusias prancūzo rašytojo ir dailininko Antoono Kringso knygeles „Maži juokingi vabaliukai“, kurių visame pasaulyje parduota daugiau nei 20 milijonų. Juosta ne tik supažindins mažuosius žiūrovus su spalvingu ir savaip žaviu vabalų gyvenimu, bet ir padės visiškai kitomis akimis pažvelgti į mus supančią gamtą.

„Mano kurtose istorijose dalyvauja daugiau nei 200 veikėjų, tad tikrai yra ką perkelti ir į kino ekranus. Vis sulaukdavau klausimų, kodėl neekranizuojame knygų, tačiau nebuvo tinkamo scenarijaus. Kai jis atsirado, kartu su Arnaud Bouron sėdome į režisierių kėdes ir, pasiraitoję rankoves, ėmėmės darbo“, – sako rašytojas Antoonas Kringsas.

Jis teigia, kad pagrindinė sąlyga prodiuseriams buvo išlaikyti vieną pagrindinių jo istorijų idėjų: gamtoje vyksta toks pat svarbus gyvenimas, kaip ir žmonių, todėl privalu gerbti kiekvieną gyvą padarėlį.

Animacinė juosta „Vabaliukų istorijos“ pasakos, kaip nuošaliame spalvingo sodo kampelyje, kur nepasiekia žmonių akys, gyvena patys įvairiausi vabaliukai – bitelės, boružėlės, skruzdėlytės, drugeliai, jonvabaliai ir daugybė kitų. Visi vieni kitus pažįsta, bendrauja, dirba, draugauja, linksminasi ir padeda vieni kitiems.

Tiesa, gyvenant tarp daugybės draugų, kartais būna sunku surasti savo vietą, bet jie stengiasi. Nes kiekvienas vabaliukas žino savo pareigas ir darbus, kuriuos atlikdami savo namus jie pavertė tikru rojaus kampeliu.

Vieną dieną į jų namus atkeliauja svirplys Apolonas – dainininkas, fokusininkas ir artistas. Visi vabaliukai tiesiog sužavėti jo pasirodymo ir nuostabaus balso. Savo ruožtu Apoloną sužavi vietinių bičių karalienė Margarita. Apie tai sužinojusi, pikta Margaritos pusseserė, vapsva Vendė pasinaudoja gera Apolono širdimi ir, įviliojusi Margaritą į spąstus, ją pagrobia. Dingus karalienei, Vendė planuoja pati užimti jos vietą ir tapti nuostabaus sodo kampelio karaliene ir šeimininke. Supratęs, kad prieš savo norą tapo užpuolikų sąjungininku, Apolonas nusprendžia padaryti viską, kad išvaduotų Margaritą iš nelaisvės ir kartu su kitais nuostabiojo sodo gyventojais išlaisvinti naujuosius savo namus.

„Džiaugiuosi, kad teko dirbti su tokiais kūrybingais animatoriais, jie sugebėjo įgyvendinti net ir pačius keisčiausius mūsų sumanymus. Tikiuosi, žiūrovai kino salėje pasijus lyg sode ir po to kaskart lipdami ant žolės pagalvos, kaip padaryti, kad kuo mažiau trukdytų vabaliukams gyventi savo gyvenimą ir patirti savo nuotykius“, – šypsosi Arnaud Bouron.

„Vabaliukų istorijos“ Lietuvoje pradedamos rodyti sausio 19 dieną.

Animacinio filmo anonsas:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles