Netrukus kinuose – 50-asis Woody Alleno filmas „Rifkino festivalis“. Ką apie jį derėtų žinoti?

Kultinis, keturiais Oskarais apdovanotas režisierius Woody Allenas rugpjūčio 27-ąją į Lietuvos kinus išleidžia jubiliejinį kūrinį – 50-ąjį savo filmą! „Rifkino festivalis“ (angl. „Rifkin‘s Festival“) pavadinta romantinė komedija intriguoja nuo pirmųjų anonso sekundžių: „Gyvenimas – tarsi filmas. Kartais tai komedija, drama arba romantinis filmas, tačiau visų pirma tai – detektyvas“, – tikina balsas už kadro.

Apie ką šis filmas?

Geras skonis, žiupsnis humoro, ironijos gausa, sudėtingų žmogiškų santykių ir kultūros temos – vizitinė W. Alleno kortelė, be kurios neapsieina joks maestro filmas. Ne išimtis ir „Rifkino festivalis“, žiūrovus nukelsiantis į saulėtą Ispaniją. Į čia vykstantį San Sebastiano kino festivalį atvyksta amerikiečių sutuoktinių pora (akt. Wallace Shawn ir Gina Gershon), stačia galva panyranti į laisvą ir romantišką renginio atmosferą. Jau netrukus šeimos idilė ima braškėti – žmona užmezga romaną su festivalyje sutiktu režisieriumi Filipu (akt. Louis Garrel), o sutuoktinio jausmai ima liepsnoti žavingai ispanei. W. Allenas žiūrovus meistriškai panardina į kino festivalio atmosferą – jų laukia filmų peržiūros, spaudos konferencijos, vakarėliai ir apdovanojimų ceremonijos, kuriuose gausu užuominų į kultinių režisierių kūrybą. Patyrusių kinomanų akys pastebės užuominas į Federico Fellini, Orsono Welleso, Luiso Buñuelio, Ingmaro Bergmano ir Jeano-Luco Godardo kūrybą, o naujokai stebės žavų filmą, gausų scenų, kurias norisi pamatyti dar sykį.

Kas vaidina?

Į Ispaniją žiūrovą skraidinantis „Rifkino festivalis“ net tris vaidmenis skyrė ir vietiniams aktoriams. Čia pasirodys Holivude vis labiau kojas apšylanti režisieriaus Pedro Almodóvaro mūza Elena Anaya, serialo „Money Heist“ žvaigždė Enrique Arce ir kultiniame Guillermo del Toro filme „Pano labirintas“ (isp. „El laberinto del fauno“) matytas Sergi Lópezas. Draugiją jiems palaiko širdžių ėdikas Louis Garrelis, dviem Oskarams apdovanotas charizmatiškasis austras Christophas Waltzas, artimas W. Alleno draugas, rašytojas Wallace’as Shawnas, gražuolė Gina Gershon ir kitos Europos kino žvaigždės.

Kur filmuota?

Po 12-os metų pertraukos, kuomet išleido kultinį „Viki Kristina Barselona“ (angl. „Vicky Cristina Barcelona“). W. Allenas sugrįžta į Ispaniją. „Rifkino festivalis“ filmuotas San Sebastiane, tituluojamame gražiausiu baskų miestu. Romantinė komedija supažindina su gražiausiomis istorinio miesto vietomis. Viktorijos Eugenijos teatre pagrindiniai filmo herojai stebi J. L. Godardo retrospektyvą, lankosi Kursaal Kongresų centre ir garsiajame viešbutyje „Maria Cristina“, nuo kurio atsiveria galvą apsukantys vaizdai į Biskajos įlanką. Žiūrovai išvys ir pasivaikščiojimus La Concha krantine, kyštels galvą į San Telmo muziejų ir lankysis vakarėlyje populiariame klube „Altxerri Bar&Jazz“. Anksčiau su didžiule meile kino ekrane parodęs Paryžių, Romą, Barseloną ir Žydrąją pakrantę, W. Allenas nenuvils ir šįkart, tad pasiruoškite įsimylėti San Sebastianą!

Kas kūrė filmą?

Darboholiku vadinamas W. Allenas lieku ištikimas sau. Jis – „Rifkino festivalio“ režisierius, scenarijaus autorius ir prodiuseris, tačiau likusius vaidmenis už kadro patiki laiko patikrintai komandai. Jam talkina daugelį W. Alleno darbų nufilmavęs, trimis Oskarais apdovanotas operatorius Vittorio Storaro, nuo dešimtojo dešimtmečio drauge dirbanti montažo režisierė Alisa Lepselter, 1984-aisiais prie W. Alleno komandos prisijungusi prodiuserė Letty Aronson, vyriausiasis filmo dailininkas Alainas Bainée bei kostiumų dizainerė Sonia Grande, W. Alleno filmavimo aikštelėse susitinkantys taip pat nebe pirmą sykį. Ypatingas ir filmo plakatas, kurio autorius – garsus grafikos dizaineris ir iliustratorius, ispanų kilmės urugvajietis Jordi Labanda. Išskirtiniu stiliumi pagarsėjęs ir tarptautinį pripažinimą pelnęs kūrėjas yra pristatęs ne vieną savo kūrybos parodą, o reklaminius plakatus kūrė bendradarbiaudamas su tokiomis įmonėmis kaip „Vodafone“, „Adidas“, „Pepsi“, „Dior“, „Nissan“, „American Express“ ir daugeliu kitų žinomų prekės ženklų.

Ką sako kino kritikai?

2020-aisiais vykusį San Sebastiano kino festivalį atidariusi romantinė komedija „Rifkino festivalis“ iškart sulaukė kritikų liaupsių. Jie gyrė filmo kuriamą atmosferą, W. Allenui būdingą humorą su ironijos gaidomis, fantastišką aktorių vaidybą ir meistriškus dialogus – visa tai, už ką maestro ne vieną dešimtmetį lieka mylimiausių ir labiausiai liaupsinamų režisierių sąrašuose.

Primename, kad „Rifkino festivalis“ Lietuvos kinuose pradedamas rodyti rugpjūčio 27-ąją.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles