Naujas Neillo Blomkampo kūdikis turi roboto veidą – mokslinės fantastikos gerbėjų džiaugsmui į Lietuvą atkeliauja „Čapis“

Filmų „9-asis rajonas“ ir „Eliziejus“ kūrėjas Neillas Blomkampas į kino teatrus atgabena dar vieną mokslinės fantastikos veiksmo trilerį „Čapis“ (angl. „Chappie“). Politinio ir socialinio ateities gyvenimo realijas bei technologijų proceso pažangą savo juostose vaizduojantis režisierius iš Pietų Afrikos šįsyk sukūrė įspūdingą pasakojimą apie jausti galintį robotą.

Paties N.Blomkampo teigimu, „Čapis“ – tai mokslinės fantastikos veiksmo filmas su komedijos elementais. Juostos scenarijumi rūpinosi pats kino kūrėjas, padedamas jo žmonos Terri Tatchell. Pagrindinį robotą „įkūnijo“, tiksliau savo kūno judesiais jį atgaivino, ankstesniuose režisieriaus filmuose matytas aktorius Sharlto Copley.

Nuo kitų filmuose regimų robotų, pagrindinis juostos „Čapis“ herojus skiriasi į zuikio panašiomis ausimis. Šį įvaizdį įkvėpė japoniško manga komikso „Appleseed“ herojus Briareos Hecatonchires.

Naujojo N.Blomkampo filmo siužetas rutuliojasi netolimoje ateityje, kuomet planetoje dislokuojamos pirmosios policijos robotų pajėgos. Atsiranda šios minties priešininkų, įsitikinusių, kad dirbtinis intelektas yra pernelyg neprognozuojamas ir savarankiškai veikiančios mašinos gali būti itin pavojingos. Tuo pat metu idėjos šalininkai siekia žengti naują žingsnį pasaulio evoliucijoje ir sukurti tokį robotą, kuris gebėtų pats mąstyti bei jausti. Taip gimsta Čapis. Tačiau netrukus paaiškėja, kad revoliucinis kūrinys kelia milžinišką nepasitenkinimą ir yra vertinamas kaip grėsmė žmonijai. Prasideda kova, kurią stebėdami žiūrovai išvys naują perspektyvą – kai dirbtinis intelektas mėgina ne pražudyti, o išgelbėti artimuosius ir save patį. Eksperimentinis robotas Čapis, pamėgęs piešimą ir vos spėjęs išaugti iš vaikiškų užsiėmimų, turės susikauti su kariauna, trokštančia jį sunaikinti.

Filme „Čapis“ žiūrovai išvys Sigourney Weaver, garsųjį Australijos aktorių Hugh Jackmaną bei iš „Lūšnynų milijonieriaus“ pažįstamą Devą Patelį.

Jausti ir mylėti gebantis robotas Čapis į Lietuvos kino teatrus atkeliaus nuo kovo 6 dienos.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles