NASA nekantrauja pamatyti naujausią Ridley Scotto filmą „Marsietis“

Kino režisierius Ridely Scottas jau netrukus pasauliui pristatys naujausią savo darbą – mokslinės fantastikos filmą „Marsietis“ (orig. „The Martian“), kurio nekantriai laukia ne tik fantastikos gerbėjai, bet ir NASA darbuotojai.

Populiaraus amerikiečių rašytojo Andy Weiro bestselerio motyvais sukurtas filmas pranoks daugelio lūkesčius. Pastaruoju metu fantastiniai filmai itin populiarūs, o žygiai į kosmosą juose prilygsta kelionėms į kitą miesto galą – sėdi ir skrendi, tačiau ne R. Scotto filme. Režisierius siekė sukurti ne mokslinės fantastikos pasaką, o kosmoso tyrinėtojų realybę iliustruojančią dramą, todėl kuriant šį darbą, jis itin glaudžiai bendradarbiavo su NASA specialistais.

Filme, kuriame gausu realios astronautų patirties ir gyvenimiškų istorijų, daugelis filmavimo rekvizitų, netgi kosminė stotis, buvo sukurta pagal tikrus NASA brėžinius. Su NASA darbuotojais aktyviai bendravo ir pagrindinio vaidmens atlikėjas – aktorius Mattas Damonas.

„Marsietyje“ jis įkūnija astronautą Marką Vatnį, kuris, nepavykusios misijos metu, Marso platybėse lieka vienui vienas. Jo kosminis laivas – sugadintas, o ryšis su NASA nutrukęs. Markas žino, kad net ir užmezgus ryšį, pagalba atkeliautų tik po ketverių metų, o kapsulė, kurioje jis užstrigo sukurta palaikyti gyvybę tik mėnesį, todėl jam tenka panaudoti visas savo mokslines žinias ir pačiam sugalvoti, kaip Marse, planetoje, kurioje niekas neauga, užsiauginti maisto. Ši situacija taip pat neišgalvota – vos prieš mėnesį pranešta, jog Tarptautinėje kosminėje stotyje astronautai pagaliau turėjo galimybę paragauti savo pačių užsiaugintų salotų.

Mattas Damonas ne naujokas kosmoso platybėse – pernai jį buvo galima pamatyti epizodiniame vaidmenyje filme „Tarp žvaigždžių“, tačiau patirtis dirbant „Marsietyje“ buvo visai kitokia.

„Kada nors nukeliauti į Marsą labai norėčiau, bet tik trumpam. Esu žmogus, kuriam reikia bendravimo ir draugijos. Filmuojantis šiame filme penkias savaites kino aikštelėje praleidau vienas, nebuvo nei vieno kito aktoriaus, ir galiu pasakyti, kad kartais išties jausdavausi it kosmose – visų paliktas ir labai vienišas,“ – pasakojo M. Damonas.

Savo realistiškumu kvapą gniaužiantis mokslinės fantastikos filmas „Marsietis“ Lietuvos kino teatruose bus rodomas nuo spalio 2 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles