N. Medutytės kino filmo anonse – Lietuvos Prezidentė ir šauktiniai savanoriai

N. Medutytės kino filmo anonse – Lietuvos Prezidentė ir šauktiniai savanoriai

Agresyvėjanti Rusijos politika ir Lietuvos karinės gynybos stiprinimas menininkus įkvėpė imtis naujų darbų. Praėjusių metų vasarą prezidentę Dalią Grybauskaitę netrukus pasirodysiančiam „BBC World“ dokumentinių filmų ciklui apie įtakingiausias pasaulio moteris „Moterų galia“ (angl. „The Power of women“) filmavusi komanda, Lietuvoje dabar darbuojasi prie naujo projekto. Lietuvių režisierė ir žurnalistė Neringa Medutytė bei britų prodiuseris Jamesas Roganas, režisavęs šią istorinę „BBC World“ dokumentiką, dabar iš labai arti įamžina, kokį poveikį besikeičiantis politinis klimatas daro Lietuvai.

Filmo komanda dar rudenį susipažino su pirmaisiais Lietuvos šauktinais savanoriais ir jų šeimomis, filmavo paskutines jų dienas prieš tarnybą ir kartu išvyko į Dragūnų batalioną Klaipėdoje. Ten filmavimo darbai tęsiami iki dabar tam, kad filmo žiūrovai galėtų iš arti išvysti kaip jauni vyrai tampa kariais. Šiame išskirtiniame kino projekte žiūrovai galės pamatyti ir Lietuvos Prezidentę Dalią Grybauskaitę bei kitus už Lietuvos gynybą atsakingus žmones.

„Tai bus itin jautrus pasakojimas apie šiandieninę Lietuvą, apie žmones, kurie priėmė nepaprastą sprendimą – gintį šalį. Dėl agresyvėjančios Rusijos politikos, Lietuva šiuo metu išgyvena ypatingą laikotarpį. Tačiau šis filmas bus ne apie karą, o apie taiką. Apie žmones, kurie kiekvieną dieną skiria tam, kad mūsų šalis būtų saugi“, – sako kuriamo dokumentinio filmo „Siena: tarp Rytų ir Vakarų“ režisierė N. Medutytė, pristatanti pirmą savo būsimo filmo anonsą.

Aktuali naujo dokumentinio filmo tematika drauge dirbti subūrė tarptautinę komandą, sujungdama kino profesionalus tiek iš Lietuvos, tiek iš Didžiosios Britanijos. Filmo režisierei N. Medutytei talkina itin patyręs britų filmų kompanijos „Rogan Productions“ vadovas ir prodiuseris Jamesas Roganas, kino operatorius Sebastianas Cortas, garso operatorius Mattas Forresteris, o Lietuvoje – kompanijos „In Script“ prodiuseris Lukas Trimonis bei operatorius Gediminas Jacikevičius. Filmo montažas patikėtas Yann Heckmann, kurio vienas iš darbų, filmas „Operatorius“ (angl. k. „Operator“), šiemet nominuotas prestižiniuose BAFTA apdovanojimuose.

„Kino kalba įvykiams Lietuvoje suteikia visai kitą prasmę, leidžia stebėti, pažinti ir pajausti tai, kuo gyvena filmo herojai. Filme kalbama apie universalius dalykus – laisvę, patriotiškumą. Apie tai, kas dabar aktualu ne tik Europai, bet ir visam pasauliui“, – teigia filmo kūrėjai.

Filmas bus skirtas ne tik Lietuvos žiūrovams, bet ir plačiai tarptautinei auditorijai. Planuojamos dvi filmo „Siena: tarp Rytų ir Vakarų“ versijos – viena skirta kino teatrui, kita – televizijai. Filmą iš dalies remia Lietuvos kino centras prie Kultūros ministerijos ir įmonė „Birštono mineraliniai vandenys“. Šio kino filmo premjera numatoma jau 2016 metais.

Filmo anonsą rasite paspaudę ant šios nuorodos.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles