B. Pitt: „Jau daugelį metų vaidinu įvairiose komedijose, tačiau niekad nesusimąsčiau – galbūt žmonėms jos net nejuokingos?“

Vienu žinomiausių Holivudo aktoriumi per kino istoriją tapęs Bradas Pittas savo ilgos ir besitęsiančios karjeros metu nesikratė nei komedijinių vaidmenų, nei ganėtinai per žiaurių juostų. Suvaidinęs gausybėje įvairių filmų, šį savaitgalį aktorius kartu su savo išrinktaja pristato naujausią judviejų juostą „Prie jūros“ (angl. „By The Sea“), todėl galime drąsiai skelbti – šios savaitės žvaigždė – Bradas Pittas.

Geros valios žmogus, kurio pastangos padėjo jam pačiam

Williamas Bradley Pittas gimė 1963-aisiais metais ir buvo vyriausias iš trijų gimusių sūnų. Gyvendamas su šeima, būsimas aktorius užaugo Springfielde, Misūrio valstijoje. Aktoriaus tėvas, Billas Pittas, buvo įkūręs nuosavą sunkvežimių fabriką, tuo tarpu mama, Jane Pitt, dirbo patarėja šeimoms, susiduriančioms su įvairiomis problemomis. Bradas Pittas ankstyvoje vaikystėje juto didžiulę aistrą meno plėtotei, todėl netrukus įstojo studijuoti žurnalistikos specialybės į Misūrio universitetą.

Ir visgi, dar besimokydamas universitete B. Pittas suprato, kad ne reklama ar žurnalistika yra pagrindinė žmogaus aistra. Būdamas jaunuoliu, B. Pittas labai mėgo žiūrėti vaidybinius filmus, o mokslai paskutiniame universiteto semestre leido jaunuoliui suvokti, kad šis visgi gali grįžti siekti savo slaptos jaunystės svajonės. Pasitaręs su tėvais, B. Pittas jau netrukus metė mokslus ir išvyko į Los Andželą siekti svajonės tapti aktoriumi.

Tik atvykęs į naująjį miestą B. Pittas susisiekė su tėvais norėdamas pranešti šiems džiugią žinią – jaunuolis ryžosi stoti mokytis meno amato Pasadenoje. Netrukus būsimo aktoriaus planai netikėtai pasisuko neprognozuojama linkme ir šis keliems mėnesiams tapo limuzino vairuotoju. Norėdamas įstoti į savo trokštamą specialybę, B. Pittas turėjo žūtbūt užsidirbti pinigų, o greičiausias to būdas – vežioti striptizo šokėjas iš vieno klubo į kitą. Būsimą aktorių itin sužavėjo laisvas darbo grafikas, kas suteikė šiam galimybę bandyti laimę Los Andželo aktorių atrankose. Jau netrukus B. Pittas įstojo mokytis aktorystės į tam skirtas klases. Jaunos kolegės paprašytas, aktorius sutiko būti jos partneriu ir padėti šiai prisitraukti vieno Holivudo agentų dėmesį, tačiau kaip jau dažniausiai pasitaiko – laimi ne tas, kuris to siekia, ir agentas pasirašė bendradarbiavimo sutartį su Bradu Pittu.

Aktorius B. Pittas filme „Pjovimo klasė“ (angl. „Cutting Class“)
Aktorius B. Pittas filme „Pjovimo klasė“ (angl. „Cutting Class“)

Netikėtas romanas, staigus žinomumo proveržis ir susižavėjimo amo netekusi aktorė

Pirmuosius vaidmenis agentas Bradui Pittui pasiūlė jau visai netrukus. Suvaidinęs keliose mažiau žinomų serialų serijose, debiutas didžiajame kine įvyko filme „Niekieno žemė“ (angl. „No Man’s Land“. 1987). Ir visgi, kadangi titruose nėra įrašyti nei aktoriaus vardas, nei pavardė, dauguma kino kritikų tikruoju aktoriaus debiutu vadina visai ne šią juostą. Po kelių metų per kanalą NBC pasirodė dar vienas naujas aktoriaus filmas kartu su aktore Juliette Lewis „Per jauna mirti“ (angl. „Too Young To Die“. 1989). Filmavimo aikštelėse įsiplieskė netikėtas romanas ir nors vienai pagrindinių juostos aktorių, J. Lewis, buvo dar tik 16-a metų, pora persikraustė gyventi kartu.

Tikruoju aktoriaus debiutu didžiajame kine vadinama Rospo Pallenbergo siaubo komedija „Pjovimo klasė“ (angl. „Cutting Class“). Vaidmuo visiškai kontroversiškame filme padėjo aktoriui užsitarnauti staigų pripažinimą ir B. Pittas jau visai netrukus pradėjo gauti pasiūlymų išties įdomiems vaidmenims. Kitais metais su aktoriumi susisiekė kino legenda Ridley Scottas ir pasiūlė šiam vaidmenį veiksmo dramoje „Telma ir Luiza“ (angl. „Thelma & Louise“). Ir nors filme aktorius pasirodė vos kelioms minutėms, to pilnai užteko aktoriui tapti tikra žvaigžde. B. Pitto patrauklaus blogiuko charizma ir jausmingumo proveržis meilės scenoje su Geena Davis suteikė juostos gerbėjams priežastį pavadinti šį netgi sekso simboliu. Pirmasias perklausas su perspektyviuoju aktoriumi prisimena ir pati Geena Davis: „Režisieriui jau atrinkus mane savajam vaidmeniui, turėjau sudalyvauti ir dar keliose perklausose su keliais intymių scenų kandidatais. Jų buvo penki, tačiau tik įėjus Bradui Pittui mano kraujas tiesiog užvirė. Mane tai labai paveikė ir aš tiesiog susijaudinau – net negalėjau ištarti savų eilučių! Jūs tik įsivaizduokit, jaučiausi grynai susimovusi prieš kažkokį vaikį perklausose. Paskui ir Ridley Scottui pasakiau, jog tikiuosi, kad tų scenų nebus. Žinoma, dabar peržiūrėjus tikrai matosi, kad juosta yra puiki“, – prisiminimais dalijosi Geena Davis.

Keli vėlesni vaidmenys sutrukdė B. Pittui greičiau užsitarnauti kaip patikimo ir stipraus aktoriaus vardą. Visgi, 1992-ais metais Brado Pitto žvaigždė suspindo darsyk po vaidmens autobiografinėje dramoje „Kur teka upė“ (angl. „A River Runs Through It“). Kiek vėliau juostos režisierius Robertas Redfordas pripažino aktorių pasirinkęs ne šiaip sau: „Man tikrai nepatiko, kaip B. Pittas pasirodė per perklausas, tačiau jame aš pajutau kaiką, kas mane patį labai sudomino. Mane aplankė toks jausmas, kad aktorius vis dar kenčia vidinius konfliktus, kas tiesiog privertė pasirinkti jaunąjį aktorių mano juostai“. B. Pittas suvaidino dar vieną nuostabų vaidmenį, su kuriuo buvo nepriekaištingai parodytas pavojingas aktoriaus persikūnijimas iš patrauklaus jaunuolio į viduje dūstantį personažą.

rivrr15h_8x10
Aktorius B. Pittas juostoje „Kur teka upė“ (angl. „A River Runs Through It“)

Kitais metais jėgas ir vėl suvienijo B. Pittas kartu su savo mergina J. Lewis, su kuria tuo metu buvo pragyvenęs jau buvo trejus metus. Abu aktoriai sutiko vaidinti filme „Kalifornija“ (angl. „Kalifornia“), tačiau gerbėjų minioms ši juosta pasirodė ganėtinai per žiauri ir finansiškai visiškai neatsipirko, o filmavimų aikštelėse persipykusi pora po skandalų virtinės netrukus išsiskyrė.

Naujas amplua ir patekimas į Holivudo žvaigždių olimpą

Netrukus aktorius susivokė turįs šiek tiek ‘sušviesinti’ savo aktorystės stilistiką ir suvaidino komedijoje „Tikra romantika“ (angl. „True Romance“). Visgi, dar vienu sprogimu B. Pitto karjeroje buvo jo kitas vaidmuo Annos Rice ekranizacijoje „Interviu su vampyru“ (angl. „Interview With the Vampire“), kur suvaidino ir kitas žymus Holivudo aktorius Tomas Kruzas. Iš pradžių A. Rice labai skeptiškai žiūrėjo į abiejų aktorių pasirinkimą komentuodama, kad šie yra perdaug berniukiški. „Tai yra tas pats, kas pasirinkti Hucką Finną ir Tomą Sojerį šiems vaidmenims“, – pasakojo A. Rice. Vis dėlto, tik pasižiūrėjus nufilmuotą visą juostą autorė atsiėmė savo žodžius girdama ne tik galutinį filmo variantą, tačiau ir abu pagrindinius aktorius. Amerikos laikraščio „The New York Times“ žurnalistė Caryn James pakomentavo: „Juostos stiprumas itin priklauso nuo B. Pitto vaidybos gilumo ir jausmų stiprumo. Aktorius suvaidino nepriekaištingai ir labai įtikinamai“.

Ir visgi, keli vėlesni vaidmenys sugrąžin aktorių į tą patį nesikeičiantį titulą – dauguma kino kritikų teigė pasigendantys aktoriaus gilumo ir įsijautimo į vaidmenis. Įdomesnis B. Pitto vaidmuo buvo jau Davido Fincherio juostoje „Septyni“ (angl. „Se7en“. 1995), kurioje ir vėl pasikartojo ta pati situacija, kaip ir anksčiau – B. Pittas susižavėjo tuo metu dar nežinoma aktore Gwyneth Paltrow. Tuo metu abu aktoriai tai pripažino kaip ‘meile iš pirmo žvilgsnio’ ir buvo netgi vadinama viena patraukliausių Holivudo porų. Deja, tačiau net ir prabėgus septyniems susižadėjimo mėnesiams, o pačiam romanui trukus du su puse metų pora išsiskyrė. Dar tais pačiais metais B. Pittas suvaidino psichinį ligonį Terry Gilliamo juostoje „Dvylika bezdžionių“ (angl. „Twelve Monkeys“). Vaidyba šiame filme padėjo aktoriui pelnyti savo pirmąjį rimtąjį apdovanojimą – Auksinio Gaublio statulėlę geriausio antraplanio vaidmens kategorijoje bei pirmąją Oskaro nominaciją. Jau netrukus B. Pittas suvaidino ir kitoje lietuvių pamėgtoje juostoje „Džo Bleko viešnagė“ (angl. „Meet Joe Black“. 1998).

Jau kitais metais aktorius ir vėl suvienijo jėgas su režisieriumi Davidu Fincheriu juostoje „Kovos klubas“ (angl. „Fight Club“). „Ši juosta nebuvo vien tik apie muštynes ir kitų dalyvių “atjungimą”. Tiesiog scenarijaus esmė buvo išbandyti save – kiek ilgai tu išsilaikysi tų paprastų muštynių metu bei kiek patirties sukaupsi. Be abejo, dar taip pat labai svarbu buvo mums patiems pasižiūrėti, kaip atrodysime muštynių pabaigose“, – tuo metu po filmo premjeros pasakojo aktorius.

Brad-Pitt-Fight-Club
Aktorius B. Pittas filme „Kovos klubas“ (angl. „Fight Club“)

Ateinančiais metais beveik visos aktoriaus Brado Pitto juostos buvo pripažintos bene aukščiausiais balais. Pradedant režisieriaus Guy Ritchie kriminaline komedija „Vagišiai“ (angl. „Snatch.“) ar romantine komedija su Julia Roberts „Meksikietis“ (angl. „The Mexican“) bei baigiant kriminaliniu trileriu „Oušeno vienuoliktukas“ (angl. „Ocean’s Eleven“) – visos juostos kritikų buvo ganėtinai išliaupsintos. „Darbas kartu su režisieriumi Stevenu Soderberghu buvo neišpasakytas ir į šią juostą atėjau žinodamas, koks stiprus lyderis jis gali būti“, – kanalui „BBC“ pasakojo B. Pittas. „Režisierius man taip pat pristatė savą viziją – sukviesti tikrą Holivudo žvaigždžių desantą, tačiau tuo metu visiems kartu buvo aišku, kad tokia idėja yra tiesiog neįgyvendinama. Ar tikrai? Visi tarpusavy pasitarę vien dėl įdomumo sutikome susimažinti savus atlyginimus ir suvaidinti tokioje juostoje“.

Brangelinos pradžia ir užklasinė veikla

2000-aisiais metais į aktoriaus gyvenimą atėjo dar viena nuostabi Holivudo aktorė, serialo „Draugai“ (angl. „Friends“) žvaigždė Jennifer Aniston. Poros vestuvės ant Malibu kranto buvo itin gražiai apkalbėtos viso pasaulio spaudoje, o netrukus ir pats B. Pittas pasirodė savo tuometinės žmonos serialo vienoje serijų. Tuo metu vadinama auksine Holivudo pora, kartu su kino studijos „Paramount Pictures“ vadovu Bradu Grey’umi įkūrė savo atskirą studiją „Plan B Entertainment“, tačiau jau po 2006-ais metais B. Pittas tapo vieninteliu jos valdytoju – po ketverių su puse metų šeimyninio gyvenimo pora išsiskyrė. Ir visgi, nors šeima išsiskyrė anksčiau, nei J. Aniston pasitraukė iš studijos, šie vis dar bandė kartu dirbti. Žinoma, nesėkmingai.

B. Pitto vaidmuo kartu su Angelina Jolie Dougo Limano veiksmo komedijoje „Ponas ir ponia Smitai“ (angl. „Mr. & Mrs. Smith“) taip pat smarkiai įsirašė į aktoriaus asmeninį gyvenimą. Nors tuo metu aktorius vis dar buvo J. Aniston sutuoktinis, netrukus po filmavimo darbų filmo pora buvo pastebėta leidžianti romantišką laisvalaikį Kenijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Prancūzijoje. Žinoma, paparaciai nepraleido progos į žurnalus paleisti antraščių „Bręsta skyrybos ir naujoji Holivudo pora?“. Be abejo, tai ir tapo skyrybų priežastimi J. Aniston, kuri jau netrukus paprašė skyrybų. Buvusi šeima iki šių dienų pripažįsta esantys geri draugai ir vienas kitam gali padėti visais gyvenimo klausimais.

Iškart po skyrybų, B. Pittas kartu su A. Jolie nusprendė pasidaryti išskirtinę fotosesiją žurnalui „W“, kurios tematika buvo 1960-ieji apsupty vaikų. Spauda porą iškart pradėjo vadinti ‘Brangelinos’ vardu ir B. Pittas tapo tėvu dviems Angelinos įsisūnytiems vaikams. Jau netrukus šie garsiai prisipažino išties esanti pora ir legaliai pakeitė vaikų pavardes į Jolie-Pitt. Kitais metais A. Jolie pati pagimdė vaikelį, o B. Pittas galėjo didžiuotis pats stebėdamas visą gimdymo procesą.

Bradas Pittas taip pat yra aktyvus humanitarinės veiklos vystytojas. Suprasdamas to pasaulinę svarbą ir norėdamas padėti žmonėms, aktorius aktyviai dalyvauja tiek vaistų tyrimų nuo AIDS finansavime, tiek pasaulinės klimato kaitos ir gerovės forumuose. 2005-ais metais B. Pittas buvo pasirinktas kaip pagrindiniu kalbėtoju skurdo tematika per Londone vyksiančius koncertus. Aktorius taip pat buvo įsitraukęs į Naujojo Orleano diskusijų periodą, kuomet šią valstiją nuniokojo uraganas Katrina. Kitais metais aktorius buvo vienas pagrindinių iniciatorių ir leisti tuoktis tos pačios lyties asmenims, o B. Pitto kalba buvo atspausdinta net Amerikoje leidžiamame „Esquire“ žurnale.

Aktorius B. Pittas kartu su savo išrinktaja A. Jolie
Aktorius B. Pittas kartu su savo išrinktaja A. Jolie

Mėgiamas bei įvertintas aktorius, suvaidinęs viso pasaulio pamėgtuose filmuose

Grįžtant prie vaidybos, kitas aktoriaus darbas taip pat buvo įvertintas labai gerai – B. Pittas sužibėjo režisieriaus Alejandro Gonzalez Inarritu juostoje „Babelis“ (angl. „Babel“). Filmą itin pamėgo kino kritikai, o pats Bradas Pittas gavo Čikagos filmų kritikų asociacijos nominaciją geriausiam antraplaniui aktoriui bei tos pačios rūšies nominaciją Auksinių Gaublių apdovanojimuose. Juostos režisierius paaiškino, kodėl aktoriui suteikė ganėtinai mažesnį vaidmenį, nei šis gaudavo anksčiau: „Išties, man patinka tokios ekstremalios situacijos, kuomet tu turi kuo tikriausią Holivudo žvaigždę ir suteiki jam itin žmogišką personažą. Tai buvo įdomi idėja ir ji pasiteisino. Filmavimo metu netgi jaučiau, kad būtent jis yra tas žmogus, padėsiantis man instruktuoti kitus jaunuosius aktorius ne tik per kalbų barjerus, bet ir bus tas kertinis faktorius, padėsiantis prisivilioti žmones į kino teatrus. Jo charizmatiškumas bei neįtikėtinai užslėptas gilus žvaigždės statusas ir jo galia buvo tai, ko aš taip ieškojau“, – pasakė A. G. Inarritu. „Džiaugiuosi, kad B. Pittas manimi tada pasitikėjo, kai daugeliui tai atrodė, kaip keistas pasirinkimas suvaidinti 50-metį“.

Vėlesni aktoriaus vaidmenys tik dar labiau patvirtino jo, kaip žvaigždės statusą. Ethano ir Joelio Coenų kriminalinė komedija „Perskaityk ir sudegink“ (angl. „Burn After Reading“) padėjo aktoriui pelnyti „BAFTA“ apdovanojimuose nominaciją geriausiam antraplaniui aktoriui, bei tuos pačius įvertinimus Detroito ir Hiustono filmų kritikų apdovanojimuose. „Atvirai pasakius, perskaičius juostos scenarijų aš jo net nesupratau. Mano gyvenimo moteris į mane taip pat kreivai pasižiūrėjo, kuomet papasakojau, kokia juosta tai bus“, – gavęs pasiūlymą vaidinti filme prisipažino Bradas Pittas. „Aš net nežinojau, ar sugebėsiu tinkamai išartikuliuoti pačio personažo tekstą, nes vaidmuo man yra visiškai svetimas, bet tai juk puikus iššūkis? Ir išties, jau daugelį metų vaidinu keistas komedijas, kurios daugeliui gali net neatrodyti juokingos. Galbūt jos tokios ir nėra? O šiaip jau kelis metus bandžiau prisiprašyti vaidmens brolių Coenų juostoje – ir pagaliau man tai pavyko, o kad tai buvo dar viena mano suvaidinta komedija man nėra problema. Komedija – tai ta pati drama. Tik kitu kampu pateikta“.

Ateinančiais metais B. Pittas ir vėl suvaidino rimtus vaidmenis Davido Fincherio juostoje „Keista Bendžamino Batono istorija“ (angl. „The Curious Case of Benjamin Button“) bei Quentino Tarantino filme „Negarbingi šunsnukiai“ (angl. „Inglourious Basterds“). „Q. Tarantino filmas buvo tikra pergalė manoje karjeroje. Gavus scenarijų, jau po šešių savaičių pradėjome filmuoti ir įsivaizduokit tą jausmą, kai tik nufilmavus ir peržiūrėjus tam tikras atkarpas – tu net negalėjai pagalvoti apie scenos perfilmavimus. Tikrai jaučiasi kūrybinis skirtumas tarp brolių Coenų ir kino genijaus, nors dialogai kartu yra ir neįtikėtinai panašūs“. Juostos režisierius Q. Tarantino apie aktorių atsiliepė irgi šiltai: „Parašius pusę scenarijaus, man buvo kuo puikiausiai aiškus – šiam vaidmeniui aš norėjau tik Brado Pitto, todėl tęsdamas rašymą aš vis bandžiau įsivaizduoti jį tam tikrose scenose. Pabaigęs scenarijų iškart paskambinau jo agentui ir įtariau, kad jis gali atsisakyti – visgi, tuo metu aktorius filmavosi net trijuose skirtinguose filmuose. Pats pabandžiau užbėgti už akių sakydamas „Na gerai, pasakyk, kad neturi laiko ir nesutinki“, o mano nuostabai – jis pats paneigė mano šią mintį ir sutiko“!

maxresdefault-6
Aktorius B. Pittas filme „Keista Bendžamino Batono istorija“ (angl. „The Curious Case of Benjamin Button“)

Pirmoji Oskaro statulėlė ir šios savaitės žvaigždė – Bradas Pittas

Žymiausią apdovanojimą, t.y. Oskaro statulėlę, aktorius pelnė suvaidinęs gan smulkų vaidmenį istorinėje dramoje „12 vergovės metų“ (angl. „LOL“). Ir nors aktorius filme užsiėmė rimtesne veikla prodiuserystėje, už kurią ir turi dalintis Oskaro statulėle su dar keturiais asmenimis, B. Pittas prisipažįsta, kodėl sutiko būti juostos dalimi: „Tai yra vienas tų filmų, kurie labai ryškiai atspindi žmonių esybę ir humaniškumą. Man net nekilo abejonių, kuomet gavau pasiūlymą prisijungti prie pačios juostos. Žinant mano įsitraukimą į pasaulio gerinimą, man buvo visiškai nesvarbu, koks bus mano vaidmuo. Čia svarbiausia yra sudalyvauti ir parodyti žmonėms, kas išties įvyko tais laikais“.

Šį savaitgalį į kino ekranus beldžiasi naujausia aktoriaus juosta, kurios režisūra užsiėmė Angelina Jolie – „Prie jūros“. „Išties, vaidyba man mano pačios juostoje buvo ganėtinai keista. Turiu omeny, įsivaizduokit – aš negalėjau išeiti iš vonios priešais kameras, nes ką jūs galvojat? Režisierė rodysis nuoga kameroms?“, – besijuokdama prisiminė A. Jolie. „Gerai, mes esame artistai ir privalome išlaisvinti save iš to uždarumo kiauto, o šiaip vaidyba šalia savo vyro – tikrai geras jausmas. Jis netgi palaikė rankšluostį šalia manęs, kai man buvo nejauku. Ir visgi – meilės scenos su vyru buvo tikrai keistos. Išvis, visad yra nesmagu priešais kameras vaidinti, kad myliesi, o kai dar tai darai su žmogum, su kuriuo išties tuo užsiimi? Vienintelė išeitis, kuria mes ir pasinaudojome, buvo absurdo humoras tų scenų metu. Stengėmės juokauti kaip galima daugiau“, – besijuokdama portalui „Entertainment Weekly“ atskleidė aktorė.

Kiek rimčiau apie juostą užsiminė aktoriaus vyras Bradas Pittas: „Išties, A. Jolie su savo vaidmeniu susitvarkė puikiai, o juosta išėjo ganėtinai brandi. Tai juk yra mūsų gyvenimas ir mes turime iš to išspausti kiek galima geresnį vaisių. Tame yra stiprybė. Manau, kad ši bendra mūsų juosta mus tik dar labiau suartino. Suartino ir ta prasme, ką mes kuriame savo asmeniniame gyvenime“.

Ir nors aktorius turi ryškią bei pavykusią uoslę tinkamiems prodiuserystės darbams, dauguma pripažįsta – Holivudo istorijoje ši persona įsimins tikrai ilgam. Šį savaitgalį į didžiuosius kino ekranus aktorius grįžta su savo išrinktaja Angelina Jolie dramoje „Prie jūros“, todėl kviečiame susipažinti su juostos anonsu:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles