Lietuvos vardas vėl skamba pasaulyje – A. Stonio filmas toliau skina apdovanojimus

Lietuvos vardas vėl skamba pasaulyje – A. Stonio filmas toliau skina apdovanojimus

Jau ne vieną apdovanojimą pelnęs, naujausias režisieriaus Audriaus Stonio filmas „Moteris ir Ledynas“ tarptautiniame Krokuvos kino festivalyje, už unikalią ir poetinę dokumentinio kino kalbą, įvertintas iškart dviem prizais: tarptautinės kritikų asociacijos FIPRSCI prizu ir Sidabriniu Ragu (Silver Horn), kaip geriausias vidutinio metražo filmas. Anot festivalio žiuri, lietuvių režisieriaus filmas dovanoja kontempliacijos ir tylos patirtį, kuomet judėjimas, laikas, gyvenimas ir mirtis atsiskleidžia, kaip žmogaus vidinio peizažo dalis.

Krokuvos kino festivalis vienas seniausių ir prestižiškiausių kino forumų Europoje, kuris vyksta jau 57-ą kartą. Kiekvienais metais festivalio programose dalyvauja apie 250 filmų iš viso pasaulio. Festivalyje savo pasaulinę karjerą pradėjo tokie režisieriai kaip Krzysztofas Kieślowskis, Oskaro laureatas Zbignevas Rybčinskis, Marcelas Lozinskis. Festivalyje laurus yra laimėję Pier Paolo Pasolini, Werner Herzog, Zoltán Huszarik, Jaromil Jireś, Claude Lelouch, Patrice Leconte, Mike Leigh ir kiti.

Praėjusią savaitę A. Stonio filmas „Moteris ir Ledynas“ Barselonos tarptautiniame kino festivalyje DocsBarcelona tapo nugalėtoju konkursinėje programoje “What the Doc”.

Šių metų Sidabrinių gervių apdovanojimuose filmas yra nominuotas trijose nominacijose – geriausio dokumentinio filmo, geriausio režisieriaus ir geriausio kino operatoriaus.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles