„Labai moteriškos istorijos“ atsako į amžinąjį klausimą: „Ko nori moterys?“

Tarptautinės moters dienos proga, kovo 8 dieną kinuose pasirodys kino antologija „Labai moteriškos istorijos“ (rus. „Очень женские истории“), kurią sudaro penki atskiri trumpametražiai filmai, pasakojantys apie moterų santykius. Nuo kaltės ir atleidimo, net keršto, iki „Porsche“ ir sekso – moterų režisierių Natašos Merkulovos, Likos Jatkovskajos, Anos Saruchanovos, Oksanos Michejevos bei režisieriaus Antono Bilžo filmuose gvildenamos įvairios temos, savaip pateikiančios atsakymą į amžinąjį klausimą: „Ko nori moterys?“

Antologijos „Labai moteriškos istorijos“ idėja, kur kiekvienas iš penkių trumpametražių filmų atskleidžia dviejų moterų santykių istoriją, kilo prodiuserei Julijai Miškinenei ir režisierei Natašai Merkulovai išleidus filmą „Intymios vietos“, kuris tuomet atrodė šiek tiek tabu Rusijos kine ir buvo sutiktas net kaip tam tikras politinis pareiškimas 2013 metų socialinių ir politinių įvykių fone.

Pirmasis segmentas (režisuotas Oksanos Michejevos) nukelia žiūrovus į ateities Rusiją, kur vyrai ir moterys, norintys susituokti, turi išsinuomoti antrąją pusę. Vis dėlto pagrindinė veikėja, kurios vaidmenį atlieka aktorė Ana Michalkova, nenori prarasti 20 metų mylėto savo vyro. Kartu jie nusprendžia rizikuoti – pameluoti apie savo mirtį, kad nebūtų pakeisti ar išnuomoti.

Kiek komišką ateities viziją kitame trumpametražiniame filme keičia paaštrinta pavergtų moterų tema, nagrinėjanti galimus patriarchalinius ir teisinius ateities mechanizmus.

Visame rinkinyje netrūksta dėmesio vizualiai moterų kūno estetikai – turbūt žymiausia rusų aktorė Liubovė Tolkalina atsiduria tapybos kursuose, kuriuose žmonių nuogi kūnai parodomi ir iš erotinės, ir iš estetinės bei kasdieninės pusės.

„Atėjo laikas džiaugsmui, aistrai ir emocijoms,“ – geromis naujienomis apie artėjančią komedijos „Labai moteriškas istorijos“ premjerą dalijasi aktorė L. Tolkalina. „Ko iš tikrųjų nori moterys? Vienos – beprotiškos aistros ir meilės, kitos – sėkmingos karjeros, dar kitos – laimingos santuokos ir vaikų,“ – bando atsakyti aktorė. „Bet turbūt yra merginų, kurios nori stebuklingo nuotolinio valdymo pultelio, kad vienu paspaudimu galėtų pakeisti savo mylimąjį į gerąją pusę.“ – mano L. Tolkalina.

Nuotrauka: https://www.instagram.com/p/B9QJoI6l_–/

„Aš laukiu. Aš jaudinuosi, aš nemiegu…“ – prieš artėjančią filmo premjerą Maskvoje savo asmeninėje „Instagram“ paskyroje pasidalijo rusų kino žvaigždė, aktorė L. Tolkalina.

Vienintelio trumpametražio vyro režisieriaus Antono Bilžo filmo pagrindinė mintis buvo parodyti itin sunkią moterų, negalinčių rasti bendros kalbos tarpusavyje, situaciją. „Sudėjus viską kartu gauname labai, labai moteriškas istorijas, idėjų turtingą komediją, pabaigoje paliekančią rimtą poskonį,“ – mano režisierius A. Bilžo.

Komedijos „Labai moteriškos istorijos“ speciali „Cosmopolitan Lietuva“ premjera „Forum Cinemas“ kinuose jau kovo 8 d., įprasti seansai visuose Lietuvos kinuose nuo kovo 13 d.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles