Kriminalinį trilerį „Legenda“ įkvėpę broliai Krėjai – garbėtroškos psichopatai, kuriems gyvenimas buvo lyg scena

Lietuvos kino teatrus pasiekė pagal šeštajame ir septintajame dešimtmetyje Londoną šiurpinusių nusikaltėlių dvynių Krėjų istoriją pastatytas filmas „Legenda“ (angl. „The Legend“). Pagrindinius brolių vaidmenis juostoje atliko Anglijos aktorius Tomas Hardy. Po pirmųjų peržiūrų pasipylė kritikų pagyros ypač meistriškai sudėtingą brolių charakterį perteikti sugebėjusiam aktoriui, tačiau kai kurie pabrėžia, kad nereikėtų filmo „Legenda“ lyginti su tikru gyvenimu.

Nors filme atskleidžiama ir tamsioji brolių Krėjų gyvenimo pusė, pasak „The Daily Mail“ apžvalgininkų, ši nė iš tolo neprilygsta siaubingiems dvynių darbeliams realybėje. Žurnalisto ir rašytojo Tony Rennellio teigimu, tikrieji Krėjai buvo garbėtroškos psichopatai, garsėję sadizmu ir svajoję būti laikomi garsenybėmis. Įdomiausia tai, kad jie išties tapo savojo laikmečio žvaigždėmis, dalino interviu, manė esantys neliečiami, fotografavosi su žinomais žmonėmis ir lėbavo. Nenuostabu, kad gangsteriškai svajonei prilyginamas jų gyvenimas įkvėpė kino kūrėjus, rašytojus ir žurnalistus vėl ir vėl grįžti prie šios istorijos.

Pasak kino kritiko Briano Vinerio, didžiausia filmo „Legenda“ nuodėmė ta, kad Krėjai parodomi kaip patrauklūs filmo herojai, nusikaltėliai, gyvenantys spindintį ir malonų gyvenimą, o ne tie tikrieji piktadariai, terorizavę Londoną. „Jie dievino dėmesį. Broliai didžiavosi jų draugyste su žymiąja amerikiečių aktore ir dainininke Judy Garland, kuri yra jiems dainavusi stovėdama ant stalo. Su jais koketavo Anglijos aktorė Diana Dors, o pasaulio bokso čempionai Joe Louisas, Rocky Marciano ir Sonny Listonas su Krėjais sveikindavosi draugiškai susidauždami kumščiais. Garsenybių statusas dvyniams kurį laiką buvo priedanga, tačiau neilgam – kai esi toks žinomas, tave lengva susekti. Mėgautis rampų šviesa tikrai nėra genialaus gangsterio požymis“, – rašoma „The Daily Mail“ apžvalgoje.

Tačiau vienaip ar kitaip, broliai sugebėjo pasiekti tai, ko visada troško – įrašyti savo vardus atmintin ilgam. Nesvarbu, ar jie plaktuku laužydami visus rankų kaulus kankino jiems neįtikusį asmenį, pjaustė auką iki baltumo įkaitintu peiliu, ar linksminosi Holivudo grietinėlės apsuptyje – jie visuomet svajojo, kad garsas apie juos pasklistų kuo toliau. Nors paskutines savo dienas abu jie praleido už grotų – filmas „Legenda“ – puikus įrodymas, kad pasaulis jiems nebuvo abejingas, o jiems patiems gyvenimas buvo lyg scena. Net leisdami dienas kalėjime Krėjai skleidė mitą apie jų gerus ketinimus. 1988-aisiais Redžis Krėjus pasisakė, kad jųdviejų su broliu laikais Londone buvo saugiau – gangsteriai reikalus aiškinosi tik tarpusavyje, nebuvo merginų prievartavimų, muštynių per futbolo rungtynes. Tokiomis kalbomis dvyniai, net būdami nuteisti kalėti iki gyvos galvos, iki pat mirties išsaugojo gerbėjų būrį.

Kriminaliniame trileryje „Legenda“ netrūksta veiksmo ir įtraukiančių scenų bei įdomių faktų iš šešėlinio septintojo dešimtmečio Londono gyvenimo. Lietuvos žiūrovai jau gali išvysti įspūdingą T.Hardy pasirodymą šalies kino teatruose.

Filmo „Legenda“ anonsas:

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles