FILMO SIUŽETAS

“Legenda” yra biografinė istorija apie žymiuosius Londono gangsterius, brolius Krėjus (juos abu vaidina Tom Hardy). Na, Sakydamas “žymiuosius”, tai tokius ir “žymiuosius”. Abejoju ar šie broliai turi labai didelę fanbazę Lietuvoje. Aš, pavyzdžiui jų nebuvau net girdėjęs, abejoju ar daug kas iš jūsų juos irgi žinote. Nors List25.com Krėjus priskiria į 21-ąją vietą “world’s most notorious gangsters” sąraše, tai reiškia velnių priėdę jie buvo. Ar dar kažko…

Nors filmas ir trunka 131min (kokį 20min per ilgai mano nuomone), tačiau jame nėra skirta išvis dėmesio paaiškinimui, kaip broliai pradėjo savo nusikalstamąją karjerą. Gaila… Man asmeniškai visada yra daug įdomiau pažiūrėti kaip galima sukurti nusikalstamą imperiją nuo nulio, o ne žiūrėti kaip ta imperija prasilaiko viršuje ir po to žlunga. Turbūt niekam “nesuspoilinau” pabaigos, nes jaučiu nėra nei vieno filmo apie gangsterius, kuriame jie ilgai ir laimingai gyvena miegodami ant savo milijonų.
Jeigu mėgstate žiūrėti biografines dramas dėl jų tikslumo, tai galit dabar pa-high-five’int orą.

“Legendoje” visi pagrindiniai faktai yra parodomi be didelių nukrypimų. Negooglinkit, nes aš JAU tai padariau, ir visi faktai, įvykiai, net ir pavardės sutampa. TRUST ME. Na o jeigu nesate toks faktų nacis, o mėgstate filmus dėl jų dramatiškumo, tai galit nusiminti, nes filme per daug koncentruojamasi į tikslumą. Kartais atrodo, kad režisieriui buvo liepta padaryti scenas su 10 “įdomiausių” faktų apie brolius ir po to nebeliko laiko pridėti scenų, kurios yra išgalvotos, bet padaro filmą ĮDOMŲ.

MEILĖS LINIJA

Pagrindinė meilės linija nėra labai jaudinanti… Vienas brolis – Ronis – yra bisexas, kitas – hetero. Į pirmojo brolio meilės reikalus nėra gilinamasi. Gal ir gerai, nes jau atsibodo kiekviename filme ar seriale žiūrėti į dviejų homoseksualų santykius. Taigi pagrindinis dėmesys yra sutelkiamas į Redžio ir Frances istoriją. Jų meilė prasideda kaip visos… Jis yra gražus, įtakingas bičas su stilingais rūbais, o ji tipo kukli mergina, kitokia nei kitos, nes pastebi jo gražiąją vidinę pusę ir bla bla bla… Dėja man nelabai ji ir rūpėjo. Meilės istorija buvo neišvystyta. Ir ji buvo labai neoriginali. Neatskleista, kas juos taip traukė vienas prie kito. Neaišku, kodėl jiems taip gera kartu… Na tik filmo gale buvo jausmų protrūkis, bet nei aš, nei mano draugai, kurie kartu žiūrėjo šį filmą, didn’t give a single fuck.

VAIDYBA IR PERSONAŽAI

Šitie du dalykai yra stiprioji filmo pusė. Nors iš tokio biudžeto filmo turbūt sunku būtų tikėtis kažko kito. Kai sužinojau, kad Tom Hardy vaidina abu vaidmenis, tai nežinojau ko laukti. Ar kažko panašau kaip Edžio Merfio filmuose, kur vienas aktorius, užsidėdamas vis skirtingus perukus, vaidina visus, kurie sėdi prie stalo ir perdžia. Ar kažko panašaus i Lavrinovičius brolius, kur abu vienas už kitą geresni. Nu okey… žinojau, kad nieko panašaus į tai nebus, bet nebuvau tikras, kad šitas sprendimas pasiteisins. Ir galiu pasakyti, kad pasiteisino. Nebuvo jokių šiurkščių kadrų, kur aiškiai matytųsi CGI darbas norint įkelt abu veikėjus į vieną kadrą. Arba ore kabanti Tom Hardy galva, kuri nesueina su kūnu. Nu žodžiu… Šitame departamente atidirbta. Nors kartais atrodė, kad vaidinant Ronį, Hardy pradeda šnekėti kaip Bane iš “Dark Knight Rises”. Tik ir laukiau, kol jis pasakys “Well hello Batman”. Kitų aktorių vaidyba tikrai virš vidurkio. Surinkti geriausi britų aktoriai vaizdo negadina.

Na o personažai atidirbti irgi labai neblogai. Net kartais buvo sunku pagalvoti, kad abu brolius vaidina vienas aktorius. Yra nemažai žmonių, kuriem patinka gangsteriai. Daug kam patinka britiškas akcentas. O žiūrėti dvi valandas į gangsterius su britiškais akcentais yra tiesiog tobula. Nors ir buvo pora scenų, kur personažai elgėsi ne taip, kaip jie turėtų elgtis pagal situaciją ar savo charakteristiką, bet meh… leidžiam šitiems praslysti.

ATMOSFERA IR STILISTIKA

ZA-JA-BYS. Aišku, iki “Great Gatsby” dar toli, bet jei mėgstat 1960’s, tai Jums filmas tikrai pasirodys gražus. Pamatyti kaip Londonas atrodė ir elgėsi prieš 50 metų yra įdomu. Gražūs automobiliai, stilingi rūbai, autentiški interjerai… Visa tai tikrai pamatysite. Kartais gal ir atrodo, kad visos scenos vienoj gatvėj nufilmuotos, bet tai turbūt dėl to, kad visi namai Anglijoj vienodi… Iš tų pačių plytų. Muzika… Jos truputį pasigedau. Aišku buvo pora scenų, kuriose dainavo dainininkė Duffy (“Warwick Avenue”, “Mercy” atlikėja… Dievinu…). Tada buvo WOW… Bet šiaip neįsimenu jokios kitos scenos, kurioje man muzika būtų privertusi šiurpus bėgioti po kūną.

FILMO ĮVERTINIMAS

Aš nujaučiu, kad tie, kas skaitysite mano šitą recenziją, tai 90% perskaitysite tik šitą dalį. Na ir gerai, nes surašysiu viską trumpai, ką jau aprašiau.

Taigi… Filmas “Legenda” yra toks, kuris tikrai nepakeis jūsų gyvenimo. Gangsteriai turi tokį posakį “forget about it”. Nu tai va… Tą patį galima pasakyti ir apie šį filmą. Išeisit su savo pana iš filmo, persimesit pora sakinių apie jį ir pamiršit. Nors jis tikrai nėra blogas. Viduryje filmo nepradėsit šnekėt telefonu. Bet nepakankamai išvystyta meilės istorija, nenuoseklus pasakojimas, keisti personažų sprendimai kartais jus privers papurtyt galvą. Bandyta šiame filme įdėti humoro… Sveikintina… Keliose vietose nusišypsojau. Bet net iki “Kieto Riešutelio” humoro dar tolokai. Nors gi čia ne komedija, tai už tai peikti negalima.

Žodžiu. Jei galvojat šį savaitgalį nueiti i filmą ir labai striuka su pinigais. Geriau eikit i “Walk 3D”, “The Martian” arba kitą gangsterinį filmą “Black Mass”. Jei esat toks kinomanas, kur einate į kokį pusę filmų, kuriuos rodo, tai užeikit ir į šitą. IMDB šitas filmas dabar įvertintas 7,5, manau per savaitę nukris iki 6,9… heh… Man, kaip gangsterinių filmų mėgėjui, “Legenda” nėra MUST-SEE. Nors… Jei mėgstat Londoną ir Tom Hardy, tai prašom 🙂 Neleiskit man sustabdyt Jūsų nuo šito filmo peržiūros.

ĮVERTINIMAS – 6 kebabai iš 10 ir dar bulvyčių mažas

Taip pat skaitykite

Komentarai

 1. Katlerio filmu recenzijos recenzija / 2015 spalio 16

  2 gaidžiai iš 5 už recenzija. Nesijautė jokios dūšios visame tekste.
  Traileris tai visai nieko.

 2. Vilas / 2015 spalio 17

  Tai , kaip pirmam kartui – neblogai, idomu kas redagavo txt.?:) Laukiau filmo, bet new born kritikas numuse upa, nu ir zajabys , kaip sako jis pats 🙂 p.s. © 2014 “Buvaukine.lt”. Visos teisės saugomos.

 3. mhm / 2015 spalio 18

  ne(kiekvienas gali būti kritikas)

 4. Karolis / 2015 spalio 18

  Įdomi recenzija! Keep it up!!!

 5. milda / 2015 spalio 19

  deja*

 6. Rosita / 2015 spalio 23

  Visai nebogai. Beje, „Forget about it“ jauciu girdejau ir filme Donnie Brasco. Bent man taip atrodo. Irgi gansterinis filmas, ir labai neblogas mano manymu.