Tęsdami „Kinomanų“ rubriką šįkart į klausimus atsakyti pakvietėme tikrai ne ką mažiau žinom žmogų, labai gerai matomą ir dar geriau girdimą Rolandą Mackevičių. Charizmos trūkumu nesiskundžiantis „Radistas“ iš „ZIP FM“ eterio ir TV laidų vedėjas su mielu noru pasidalijo savo mintimis apie kiną ir jo reikšmę gyvenime.

1. Ką Jums gyvenime reiškia kinas?

Priklausomybę. Nėra dienos, kad nebūtų pasidomėta apie pasirodančius naujus filmus ir serialus. Gyvename realybėje, o kine galime save tapatinti su personažais ir taip nors trumpam pailsėti nuo realybės. Išplėsti savo fantazijos ribas. Kitaip tariant, kinas tai išsigelbėjimas.

2. Ar dažnai lankotės kino teatre? Kokius filmus pasirenkate?

Kine lankausi labai retai. Anksčiau į kiną eidavau bent kartą per savaitę. Pasižiūrėti kažką naujo, gero arba tiesiog pažiūrėti anksčiau nei kiti. Būdavo smagi pramoga su žmona. Dabar auginu sūnų ir kol kas kine nebuvome. Tačiau ateis laikas, kad būsime pažiūrėję visus filmukus. Asmeniškai mėgstu filmus, kurie yra stipriai nutolę nuo realybės.

3. Labiausiai Jus sukrėtęs filmas, kurio antrą kartą negalėtumėte žiūrėti?

Labiausiai sukrėtęs yra „Lolo ir Pepe“ iš vaikystės animacijos. Nemėgstu filmų, kurie sukelia sunkias emocijas ir verčia jas išgyventi net išėjus. Tokie buvo „Žalia mylia“ (angl. „Green Mile“) ir „Ieškantys laimės“ (angl. „Pursuit of happiness“).

4. Koks Jūsų mėgstamiausias režisierius ir kodėl?

Neturiu tokio. Vieną kartą jie padaro gerai, kitą kartą blogai. Kaip muzikinės grupės ar prodiuseriai, viena kartą daina gera, kitą – bloga. Tarantino stiliukas tikrai smagus. Bet nebevertinu filmų pagal režisierių nuo 2005 m., kai „Pasaulių karas“ (angl. „War of the Worlds“) atrodė bus nerealus filmas dėl Steveno Spielbergo, o iš kino išėjau su emocija „Visiškas šūdas, nieko nesupratau“.

5. Kokį filmą galėtumėte nuolat žiūrėti? Gal turite kokią mėgiamą juostą, kurią įsijungiate kartą metuose ar dažniau?

Visi priverstinai žiūrime „Vienas namuose“ (angl. „Home Alone“). O savo noru mielai pažiūriu vėl ir vėl Harį Poterį (angl. „Harry Potter“), „Pabėgimą iš Šoušenko“ (angl. „Shawshank Redemption“), „Žiedų valdovą“ (angl. „Lord of the Rings“), bet kurį Bondą 007 ar „Neliečiamuosius“ (angl. „Intouchables“).

6. Jūsų mėgiamiausias aktorius, aktorė ir filmai, kuriuose jie Jums paliko didžiausią įspūdį?

Tokių iš tiesų nėra. Jie keičiasi kas kelis metus. Kažkada labai patiko Richardas Gere‘as, vėliau – Cameron Diaz, tada persimeti ant Jimo Carrey‘io.

Bet yra veidų, kuriuos visada gera ir malonu matyti kine. Tai Morganas Freemanas, turi labai pozityvią aurą. Anthony‘is Hopkinsas ir jo pasitikėjimas. Ir Matthew McConaughey‘is smagus dar iš nuotykių filmų. Hugh Jackmanas ir jo fizinė transformacija Iksmenams.

7. Kokį kino žanrą mėgstate labiausiai ir labiausiai patikęs šio žanro filmas?

Mėgstu nuotykius, nes jie užima kvėpavimą. O jeigu tai dar ir išgalvotame pasaulyje, tuomet iš viso pasaka.

8. Blogiausiais Jūsų matytas filmas ir kodėl?

Nepamenu tokio. Neužfiksavau.

9. Ką manote apie Lietuvos kiną? Kokie mūsų nacionaliniai filmai Jums patiko labiausiai?

Smagu, kad kažkas eksperimentuoja, dirba, kuria. Kiekvienais metais filmų vis daugėja. Reikia tikėtis, kad visa industrija tik tobulės ir stiprės. Skirtingų žanrų skirtingi filmai. Tačiau man patiko ir „Tadas Blinda“ ir „Traukino apiplėšimas“, ir „Kaip pagrobti žmoną“.

10. Koks būtų jūsų tobulų matytų filmų penketukas?

Neimanoma butu sudelioti (Juokiasi). Kiekvienas žanras turėtų po 5 iš kiekvieno dešimtmečio.
Dabar top filmukas „Išvirkščias pasaulis“ (angl. „Inside Out“), top veiksmo „Iš Paryžiaus su meile“ (angl. „From Paris With Love“), top senas „Pabėgimas iš Šoušenko“ (angl. „Shawshank Redemption“, top gangsterinis „Žmogus su randu“ (angl. „Scarface“), įtraukiantis nuotykių su šeima „Sahara“, pailsėti nuo realybės – „Karibų piratai“ (angl. „Pirates of the Caribbean“).

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles