P. Pullmano trilogija „Jo tamsiosios jėgos“ taps serialu

P. Pullmano trilogija „Jo tamsiosios jėgos“ taps serialu

Televizijos kanalas „BBC One“ pranešė, kad bus kuriamas naujas draminis serialas pagal Astridos Lindgren atminimo premijos laureato britų rašytojo Philipo Pullmano epinę fantastinę trilogiją „Jo tamsiosios jėgos“ (angl. „His Dark Materials“).

„BBC One“ atstovė Polly Hill teigė: „Tai yra didžiulė garbė – perkelti Philipo Pullmano nepaprastas knygas į „BBC One“. „Jo tamsiosios jėgos“ yra pribloškianti trilogija ir dramatinis išgyvenimas tiek jauniems, tiek vyresniems – tikras malonumas visai šeimai, atskleisiantis mūsų prisirišimą prie ambicingos originaliosios pasakojimo linijos.“

„Jo tamsiosios jėgos“ yra vienas svarbiausių XX a. išspausdintų grožinės literatūros kūrinių, skirtų tiek vaikams, tiek suaugusiems, žavintis savo vaizduotės lakumu. Pirmojoje trilogijos dalyje „Auksinis kompasas“ (lietuviškai buvo išleista dar ir „Šiaurės pašvaistės“ pavadinimu) (angl. „Northern Lights“) skaitytojai susipažįsta su našlaite Laira, gyvenančia paraleliniame pasaulyje, kuriame susipina mokslas, teologija ir magija. Laira leidžiasi ieškoti dingusio draugo ir atskleidžia grėsmingos organizacijos, grobiančios vaikus, kėslus, bei ima suvokti mįslingą Dulkių fenomeną. Antrojoje dalyje „Aštrusis peilis“ (angl. „The Subtle Knife“) prie jos prisijungia Vilis – berniukas, turintis peilį, kuriuo gali atverti langą iš vieno paralelinio pasaulio į kitą. Trečiojoje dalyje „Gintarinis žiūronas“ (angl. „The Amber Spyglass“) Lairai išsiaiškinus tiesą apie savo tėvus ir sau išpranašautą likimą, ji ir Vilis atsiduria keletą pasaulių apimančio karo, nukreipto prieš dangiškas būtybes, sūkuryje.

„Man tai yra nuolatinis malonumo šaltinis matyti, kaip šią istoriją adaptuoja ir pristato skirtingos medijos rūšys. Buvo radijo pjesė, teatro spektaklis, filmas, audioknyga, grafinė novelė – o dabar atėjo metas televizijos versijai“, kalba P. Pullmanas. „Paskutiniais metais turėjome progos įsitikinti, kad ilgai rodomi televizijos serialai, ar tai būtų adaptacijos (pvz., „Sostų karai“ (angl. „Game of Thrones“), ar originalios istorijos (pvz., „Sopranai. Mafijos kronika“ (angl. „Sopranos“), „Blakė“ (angl. „The Wire“), gali labai giliai atskleisti personažų charakteristiką ir pasiekti aukščiausią nežinios tašką, skirdami laiko įvykiams, taip, kad jie paliktų reikiamą poveikį ir išpainiotų pasekmes. Be to, televizijoje dirbančių žmonių talentas yra tiesiog stebinantis. Todėl dėl visų šių priežasčių aš labai džiaugiuosi būsima „Jo tamsiųjų jėgų“ televizijos versija. (…) Geresnės naujienos nė negalėčiau sulaukti“, kalbėjo rašytojas.

„Tai didžiulė garbė ir didelis džiaugsmas tapti komandos, atsakingos už Philipo Pullmano romanų trilogijos adaptaciją BBC, dalimi. Nuo tada, kai tik pasirodė pirmoji šios trilogijos dalis, šios knygos padarė tokią didelę įtaką mano mąstymui ir vaizduotei ir tai nepaprastai smarkiai įkvepia dabar, dirbant prie jų adaptacijos televizijai“, kalbėjo vykdančioji prodiuserė Jane Tranter. „Platūs televizijos horizontai savaime tampa geriausia priemone užfiksuoti Lairos ir Vilio pasaulių istorijos ekspansiškumą ir aš nekantrauju pamatyti, kaip „Auksinis kompasas“, „Aštrusis peilis“ ir „Gintarinis žiūronas“ užims jiems priklausančią vietą žiūrovų vaizduotėje, atskleisdami daugybėje serijų ir sezonų.“, pridūrė ji.

Trilogija „Jo tamsiosios jėgos“ išversta į 40 kalbų, o visame pasaulyje parduotų egzempliorių skaičius beveik siekia 17,5 milijonų. Nuo 1995 m., kai pasirodė pirmoji dalis „Auksinis kompasas“, „Jo tamsiųjų jėgų“ trilogija sulaukė pripažinimo visame pasaulyje bei buvo įvertinta gausybe apdovanojimų. 2001 m. „Gintarinis žiūronas“ tapo pirmąja ir kol kas vienintele vaikams skirta knyga, laimėjusia „Whitebread“ metų knygos apdovanojimą (dabar „Costa“ metų knygos apdovanojimas). 2007 m. „Auksinis kompasas“ laimėjo Karnegio (angl. Carnegie of Carnegies) apdovanojimą, o dar prieš tai, 2005 m. Švedijos menų taryba P. Pullmaną apdovanojo Astridos Lindgren atminimo premija, kuri yra laikoma Nobelio literatūros premijos analogu vaikų literatūroje.

2003 – 2004 m. pagal trilogiją Londono Nacionaliniame teatre buvo rodomas dviejų dalių spektaklis. 2006 m. kino studija „New Line Cinema“ sukūrė filmą, kuriame vaidino Nicole Kidman (ponia Koulter), Danielis Craigas (lordas Asrielis), Eva Green (Serafina Pekala) ir Dakota Blue Richards (Laira).

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles