Kino teatre „Multikino“ darbavosi karo medikai

Visi, ketvirtadienį apsilankę prekybos ir pramogų centre „Ozas“ esančiame „Multikino“ galėjo trumpam sutrikti. Kino teatras buvo panašesnis į karo lauką nei į pramogų oazę. Naujausios Melo Gibsono premjeros „Pjūklo ketera“ proga čia vyko ypatingas seansas: daktaro Jono Basanavičiaus karo medicinos tarnybos darbuotojai kvietė susipažinti su karo medikais, jų ekipuote bei pirmosios pagalbos rinkiniais. Taip pat žiūrovai buvo kviečiami tapti kraujo donorais. Visi, paaukoję kraujo, filmo premjerą galėjo žiūrėti nemokamai.

„Šis Melo Gibsono filmas užsienyje sulaukė tikrai gerų atsiliepimų, todėl norėjome, kad jo startas mūsų šalyje būtų ypatingas. Šiuo renginiu siekėme kilnaus tikslo – priimti, koks svarbus ir sudėtingas yra karo medikų darbas. Negana to, tikime, jog visi, išėję po kino seanso užtikrintai žinos, kaip elgtis, jei šalyje kiltų neramumai. O gal dar ir bičiuliams papsakos“, – sako renginio organizatoriai.

„Labai patiko ir pačios karo medikų demonstracijos, ir premjera. Supratau, kad jų darbas tinkamai neįvertinamas, mat tikraisiais herojais tampa išgyvenę kariai, kariuomenių vadai. O karo medikų darbas išsaugojant gyvybes – lyg savaime suprantamas“, – po renginio įspūdžiais dalijosi kino teatro lankytojas Paulius.

Dviejų „Oskarų“ laimėtojo, juostos „Narsioji širdis“ režisieriaus Melo Gibsono naujausia karinė drama „Pjūklo ketera“ pasakoja istoriją apie vieną didžiausių Amerikos karo didvyrių, kuris nė karto neiššovė kulkos. Tikrais įvykiais paremta biografinė drama į Lietuvos kino teatrus atkeliauja jau šiandien – lapkričio 4  dieną.

Filme vaidmenis atlieka Samas Worthingtonas, Andrew Garfieldas, Teresa Palmer, Vince’as Vaughnas bei Luke’as Bracey. Juosta nukelia žiūrovus į Antrojo pasaulinio karo laikus. Amerikiečių armijos medikas Desmondas Dosas tikėjo karo būtinybe, tačiau manė, jog žudymas yra nereikalingas, perteklinis blogis. Jis tapo pirmuoju kariu istorijoje, dėl pacifistinių įsitikinimų atsisakiusiu į rankas paimti ginklą. Net ir mirtinas pavojus kovos lauke neprivertė jo išsižadėti savo pažiūrų ir įsitikinimų.

Kruviname Okinavos mūšyje beginklis Dosas, nuolat apšaudomas priešų ugnies, iš mūšio lauko išnešė 75 sužeistus amerikiečių karius ir suteikė medicininę pagalbą daugybei kitų. Kelis kartus kliudytas snaiperių ir netgi sužeistas granatos sprogimo, ginklo į rankas taip ir nepaėmęs Dosas išgyveno Okinavos pragarą ir tapo pirmuoju pacifistu istorijoje, apdovanotu Kongreso Garbės medaliu.

Karinė tikrais įvykiais paremta veiksmo drama „Pjūklo ketera“, kuri debiutavo Venecijos kino festivalyje  ir sulaukė daugybės ovacijų, Lietuvos kino teatruose pasirodys jau lapkričio 4 dieną.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles