Kino studija „A24“ pristato vieną laukiamiausių metų premjerų – epą „Žaliasis riteris“

Rugpjūčio 20 d. Lietuvos kinus pasieks fantastinė Davido Lowery drama „Žaliasis riteris“ (angl. „The Green Knight“), tituluojama vienu iš labiausiai laukiamų 2020 m. filmų. Jo pagrindu tapo keltų mitologija persmelkta XIV a. poema „Seras Gaveinas ir Žaliasis riteris“. Britų muziejuje saugomo kūrinio autorius – iki šiol nežinomas. Iš senovės anglų kalbos į šiuolaikinę anglų kalbą kūrinį 1925 m. išvertė garsus rašytojas, „Žiedų valdovo“ romanų serijos autorius Johnas Ronaldas Reuelis Tolkienas. Daugiasluoksnis, aibę įvairių interpretacijų keliantis kūrinys iki šių dienų kursto smalsumą – jo pagrindu sukurta keletas spektaklių ir operų, rašomos knygos, šiemet kūrinys jau trečiąkart atgims ir kino ekrane.

Filmą „Žaliasis riteris“ pristato perspektyviausia ir įdomiausia Holivudo kino studija vadinama „A24“, įkurta vos prie aštuonerius metus. Nepriklausomos ir originalumu garsėjančios studijos „A24“ kuriami filmai kasmet patenka tarp ryškiausių ir žiūrovų labiausiai įvertintų metų premjerų bei Oskarų favoritų – jos sąskaitoje žiūrovų pamilti siaubo filmai „Saulės kultas“ (šved. „Midsommar“) ir „Paveldėtas“ (angl. „Hereditary“), dramos „Mėnesiena“ (angl. „Moonlight“) ir „Lady Bird“ bei daugelis kitų garsių kūrinių.

Fantastiniame D. Lowery’io epe „Žaliasis riteris“ sero Gaveino vaidmuo atiteko britų aktoriui Devui Pateliui, jo mylimąją įkūnija švedų pažiba laikoma aktorė Alicia Vikander, kino ekrane jiems talkina ir Joelis Edgertonas bei Ralphas Inesonas. Kritikai netruko įvertinti D. Lowery’io eksperimentus interpretuojant kūrinį „Seras Gaveinas ir Žaliasis riteris“, jo žaidimą laiko sąvoka, spalvinę filmo gamą, kokybiškus vaizdo efektus ir stulbinančią atmosferą, stiprinamą kompozitoriaus Danielio Harto kūriniais.

Anot rugpjūčio 20 d. Lietuvoje pradedamo rodyti filmo „Žaliasis riteris“ siužeto, legendų ir magijų epochoje, kai garbė buvo viskas, o karaliais tapdavo narsiausi, seras Gaveinas (akt. Dev Patel) priima paslaptingo Žaliojo riterio (akt. Ralph Ineson) jam mestą iššūkį. Dabar Karaliaus Artūro įpėdinis, Apvaliojo stalo riteris, priverstas palikti Kamelotą ir leistis kelionėn per prakeiktomis laikomas žemes.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles