„Netflix“ nori prodiusuoti naują Christopherio Nolano filmą

„Netflix“ nori prodiusuoti naują Christopherio Nolano filmą

Amerikiečių leidinys „Variety“ neseniai publikavo išsamų interviu su „Netflix“ kino padalininio vadovo Scottu Stuberiu. „Netflix“ ir toliau didina internetinių transliacijų apimtis, ką S. Stuberis pavadino „kinematografijos verslo revoliucija“. Atskleidęs, kad „Netflix“ pavyko pasiekti susitarimą su Steveno Spielbergo prodiuserių asociacija „Amblin“, kad ši tiektų filmus būtent „Netflix“ platformai, S. Stuberis paaiškino, kad ir toliau bus siekiama pritraukti pasaulinio garso kino kūrėjus bendradarbiautų su „Netflix“. Po Martino Scorsese’ės („Airis“/ angl. „The Irishman“), Alfonso Cuarono („Roma“) ir Davido Fincherio („Mankas“/ angl. „Mank“) dabar „Netflix“ nusitaikė į Christopherį Nolaną.

„Kai jis kurs savo naują filmą, matysime, ar jis tai gali daryti pas mus, ir ką reikia padaryti, kad tai būtų įmanoma,“ – pareiškė S. Stuberis. „Tai tiesiog neįtikėtinas kino kūrėjas. Padarysiu viską, ką galiu, kad jis būtų mūsų. Šiame versle aš supratau, kad nereikia turėti ego. Taigi, aš priimu smūgius, bet aš atsikelsiu“.

Toks viešai pareikštas „Netflix“ susidomėjimas C. Nolanu yra daugiau nei aiškus, tačiau ar „Tamsos riterio“ (angl. „The Dark Knight“) režisierius atsilieps į jį? C. Nolanas yra ne tik vienas didžiausių kino salių gynėjų, bet ir mėgsta filmuoti tiek naujų kino potyriu suteikiančiu IMAX, tiek senoviniu juostiniu formatu. Ar jis galėtų sutarti su tokia platforma kaip „Netflix“, kuri savo vartotojams siūlo filmų peržiūras ne tik plačiaekranių televizorių, bet ir kompiuterių bei išmaniųjų telefonų ekranuose? O gal jis sutiktų tik su ta sąlyga, kad filmas kino teatruose pasirodytų tuo pačiu metu, kaip ir internetinėje platformoje? Tačiau tokiu atveju tektų derėtis dėl to, kad filmas būtų prieinamas visur, žinant, kad filmų premjeros ir jų sklaida internetinėse platformose skirtingose šalyse yra labai nevienoda. Nereikia pamiršti, kad pats C. Nolanas anksčiau buvo labai kritiškas „Netflix“ atžvilgiu, tik kiek vėliau šiek tiek sušvelnino toną.

Kita vertus, šis pasiūlymas iš S. Stuberio lūpų nuskambėjo kaip tik laiku. Po dalinės nesėkmės, kurią patyrė jo naujausias filmas „Tenet“ (pirmasis masinio populiarumo filmas, rodytas kino teatruose po COVID-19 pandemijos 2020 m. vasaros pabaigoje) ir po „Warner Bros“ studijos sprendimo jo filmus pradėti rodyti tuo pačiu metu tiek kino salėse, tiek „HBO Max“ platformoje internete, tikėtina, kad C. Nolanas bus pasiruošęs palikti šią studiją, kuri prodiusavo jo paskutinius filmus (ne tik „Tamsos riterio“ trilogiją, bet ir „Tarp žvaigždžių“ (angl. „Interstellar“), „Diunkerką“ (angl. „Dunkerque“) ir jau anksčiau minėtą „Tenet“) ir ieškotis naujų partnerių. Tačiau jei išsiskyrimo su „Warner Bros“ priežastis būtų jų filmų platinimo politika, mažai tikėtina, kad C. Nolanas tiesiu taikymu pultų į išskėstą „Netflix“ glėbį. Ką gi, šioje situacijoje visi koziriai – jo paties rankose ir turbūt neteks ilgai laukti, kol sužinosime C. Nolano sprendimą.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles