Kino industrijos asociacijos vadovo pareigas palikęs Žilvinas Naujokas visą laiką skirs romano „Tarp pilkų debesų“ ekranizacijai

Kino industrijos asociacijos vadovo pareigas palikęs Žilvinas Naujokas visą laiką skirs romano „Tarp pilkų debesų“ ekranizacijai

Daugiau nei dešimt metų didžiausias kino platinimo kompanijas Lietuvoje atstovaujančiai Kino industrijos asociacijai vadovavęs žinomas prodiuseris Žilvinas Naujokas pasitraukė iš ilgus metus vykdytų pareigų. Tokį sprendimą paskatino ypač kino kūrėjui svarbus naujasis jo projektas – Rūtos Šepetys romano „Tarp pilkų debesų“ (angl. „Between Shades of Gray“) ekranizacija. Su piratavimu aktyviai kovojančios Kino industrijos asociacijos vairą iš jo rankų perėmė „Forum Cinemas“ projektų vadovas Gintaras Plytnikas.

„Sprendimas nebuvo lengvas, bet į darbą žvelgiu labai atsakingai. „Tarp pilkų debesų“ ekranizacija – man tiek asmeniškai, tiek kaip kūrėjui labai svarbus kūrinys. Planuojame dirbti su pasauliniu mastu pripažintais Holivudo žaidėjais, juosta bus išleista anglų kalba. Šį projektą vystome jau dvejus metus, filmavimai turėtų prasidėti šiais ar kitais metais. Darbų laukia išties labai daug ir norisi pademonstruoti aukščiausią klasę, juk būsima juosta – didžiausias kada nors kurtas filmas anglų kalba apie lietuvių istoriją“, – sakė Ž.Naujokas.

Iki šiol rimčiausias lietuvių bandymas pavergti Holivudą

Nors norą įsigyti teisę ekranizuoti 2011-aisiais išleistą R.Šepetys romaną „Tarp pilkų debesų“, kuris yra patekęs į „New York Times“ bestselerių sąrašą, buvo pareiškę žinomi Holivudo rinkos žaidėjai, romano autorė pasirinko darbą su lietuvių komanda – JAV gimusiu lietuvių kilmės režisieriumi ir prodiuseriu Mariumi Markevičiumi („Kita svajonių komanda“) ir prodiuseriu Žilvinu Naujoku („Tadas Blinda. Pradžia“). Scenarijų filmui rašyti buvo patikėta jaunam, bet jau pripažinimą pelniusiam Holivudo scenaristui Benui Yorkui Jonesui.

B.Y.Jonesas Holivude yra puikiai žinomas dėl savo darbo prie kritikų pripažinimo sulaukusios romantinės dramos „Like Crazy“ (liet. „Kaip pamišę“), kurioje vaidmenį atliko „Oskaro“ laureatė Jennifer Lawrence. Taip pat JAV kritikai šiltai sutiko Beno Yorko Joneso 2013-ųjų darbą – dramą „Breathe In“, kurioje vaidino Guy Pearce‘as ir Felicity Jones. Pastaroji buvo nuominuota „Oskarui“ už šiuo metu kino teatruose rodomą juostą „Visko teorija“.

Kelią į skaitytojų širdis visame pasaulyje atradusi 15-metės lietuvės Linos ir jos mamos bei brolio tremties 1941-aisiais istorija šiuo metu jau yra išleista 45-iose šalyse, net 33-iomis kalbomis. „Tarp pilkų debesų“ svarbą įrodo ir tai, kad romanas buvo įtrauktas į mokyklų skaitymo programą net 21-oje JAV valstijoje, o knygos leidyba užsiima didžiausias pasaulyje knygų leidėjas, kompanija „Penguin“.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles