Kelionė į animacinio filmo „Sniego karalienė 2“ kūrėjų studiją: kaip gimė pasakiškas trolių pasaulis?

Kelionė į animacinio filmo „Sniego karalienė 2“ kūrėjų studiją: kaip gimė pasakiškas trolių pasaulis?

Naujasis animacinis filmas „Sniego karalienė 2“, kuriame žiūrovai drauge su troliu Ormu ir jo bičiuliais leisis į kelionę ir duos atkirtį speigui bei tamsiajai ledo valdovei, pasieks Lietuvos kino teatrus antrąją Kalėdų dieną. Įdomu tai, kad pasaulinius standartus atitinkančią juostą sukūrė palyginti jaunos, anksčiau prie kompiuterinių žaidimų ir jų priedų dirbusios, o dabar pilna koja kokybišką animaciją visai šeimai kuriančios studijos „Wizart Animation“ meistrai.

Naujienų agentūros „RIA Novosti“ žurnalistai apsilankė Rusijos Voronežo mieste įsikūrusiame „Wizart Animation“ biure, kur buvo kuriami tiek pirmasis, tiek antrasis filmai apie Sniego karalienę. Šiuo metu studijoje dirba apie 250 žmonių, o visas kūrybinis branduolys darbuojasi būtent Voroneže. Prie projektų taip pat prisideda laisvai samdomi animatoriai iš JAV, Indijos, Ukrainos, nes, pasak „Sniego karalienė 2“ režisieriaus Aleksejaus Cicilino, Rusijoje talentingų animacijos meistrų vis dar trūksta, tačiau „Wizart Animation“ jau įsteigė mokyklą, kurioje rengia naująją rusų animatorių kartą.

Pirmąją juostą „Sniego karalienė“ studijos „Wizart Animation“ meistrai kūrė trejus metus, o antrąją – dvejus. A.Cicilinas pripažino, kad tęsinys buvo pradėtas piešti dar iki pirmajai daliai pasiekiant kino teatrus. „Antrasis filmukas techniškai kur kas tobulesnis. Animatoriai naujai sukūrė personažų konstrukcijas, padarė juos lankstesnius, emocingesnius, taip pat buvo panaudota kur kas daugiau specialiųjų efektų. Pavyzdžiui, finalinėse filmo „Sniego karalienė 2“ scenose žiūrovai išvys didingą mūšį, kuriame grumsis ne keli personažai, o visa trolių armija. Jos priešas – ledinių monstrų kariauna, o kovą lydės sprogimai ir besiritančios lavinos“, – intrigavo jis. Pasak režisieriaus, naujojo filmuko vaizdai taip pat malonesni akiai, gražesni, nes animatoriams pavyko atrasti optimalų apšvietimą, naujus kūrybinius sprendimus.

Kiekvienam herojui – šimtai skirtingų įvaizdžių

Ypač daug dailininkų triūso pareikalavo „Sniego karalienė 2“ herojai – jiems buvo piešiama daugybė šukuosenų, aprangos variantų, keičiamos kūno dalys, o galiausiai iš tūkstančių piešinių buvo atrinkti vienetai. „Piktą ir baisų personažą nupiešti labai paprasta. Jei duosite vaikui popieriaus lapą ir pieštuką, jis lengvai nupieš pabaisą, o gerietį įamžinti jam bus sunkiau. Teigiami herojai reikalauja daug papildomų apmąstymų“, – tvirtino A.Cicilinas.

Pavyzdžiui, trolio Ormo močiutė galėjo būti pasipuošusi plaukus kaulu, kaip urvinė moteris, o galėjo būti ir su rožiniu chalatu ir akiniais.

Vieno žinomiausių Rusijos kino kūrėjų Timuro Bekmambetovo prodiusuotame animaciniame filme „Sniego karalienė 2“ su žiūrovais sveikinsis magiškos trolių karalystės gyventojai bei jau pažįstami Kajus ir Gerda, kuriems vėl teks grumtis su tamsos valdove ir speigo pančiais.

Nauji spalvingi trolio Ormo ir jo bičiulių nuotykiai filme „Sniego karalienė 2“ Lietuvoje pasirodys antrąją Kalėdų dieną, gruodžio 26-ąją.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles