JAV ruošiasi filmą „Amerikiečių snaiperis“ įkvėpusio legendinio snaiperio Chriso Kyle‘o žudiko teismui

JAV ir visame pasaulyje didžiulio atgarsio sulaukęs naujasis Clinto Eastwoodo karinis veiksmo filmas „Amerikiečių snaiperis“ (angl. „American Sniper“) jau vasario 20 dieną pasieks Lietuvos kino teatrus. Ne sykį akcentuota, kad juostos istorija paremta JAV snaiperio Chriso Kyle‘o biografija. Įdomu tai, kad jo žudikas iki šiol nebuvo nuteistas – šio teismas įvyks šią savaitę.

Nors JAV karinio jūrų laivyno specialiųjų pajėgų SEAL snaiperio Ch.Kyle‘o mirtis juostoje „Amerikiečių snaiperis“ nėra aptariama, ši itin kursto smalsuolių dėmesį. Šį trečiadienį, vasario 11 dieną, numatytas teismo posėdis, kuriame prieš prisiekusiuosius stos 27-erių Eddie Ray Routhas. Jaunas vyras 2013-ųjų vasario 2 dieną nušovė Ch.Kyle‘ą ir jo bičiulį, treniruočių partnerį Chadą Littlefieldą Teksase, Erato apygardoje esančioje šaudykloje. Jis prisipažino įvykdęs nusikaltimą po nesėkmingo mėginimo pasprukti.

Ch.Kyle‘o susitikimas su Irake ir Haityje tarnavusiu buvusiu JAV jūrų pėstininku E.R.Routhu buvo jo kasdienio darbo dalis. Baigęs tarnybą snaiperis buvo įkūręs karinio parengimo bendrovę „Craft International“ ir nevyriausybinę organizaciją „Fitco Cares Foundation“, kuri rūpinosi nuo potrauminio streso sindromo kenčiančiais karo veteranais. „International Business Times“ nurodo, kad E.R.Routho gynyba teisme mėgins įrodyti afekto ar „laikinos beprotybės“ būseną, remdamiesi tuo, kad jaunas vyras buvo ypač paveiktas potrauminio streso sindromo. „Washington Post“ nurodo, jog iki paleisdamas mirtinas kulkas šaudykloje, E.R.Routhas gydėsi psichiatrijos įstaigoje, ne sykį grasino nusižudyti arba nužudyti šeimos narius.

Pastarosiomis dienomis buvo kilę daugybė diskusijų – ar į prisiekusiųjų gretas galima įtraukti asmenis, mačiusius filmą „Amerikos snaiperis“. Tam prieštaravo teisiamojo gynėjai, teigdami, esą tai galėtų paveikti jų objektyvumą, tačiau teisėjo Jasono Cashono verdiktas buvo aiškus – šis faktorius nėra svarbus ir matę filmą prisiekusieji gali dalyvauti vertinimo procese. Nurodoma, kad apygardos prokuroras nesieks mirties bausmės, tačiau, jei E.R.Routhas bus nuteistas, jam gresia kalėjimas iki gyvos galvos be galimybės sutrumpinti kalėjimo laiką ar paleisti lygtinai.

Vieną stipriausių pretendentų į „Oskarus“ – karinį veiksmo filmą „Amerikiečių snaiperis“ – ir tikrą snaiperio Ch.Kyle‘o istoriją Lietuvos publika galės kino teatruose išvysti nuo vasario 20 dienos.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles