R.Scottas filmą „Egzodas: dievai ir karaliai“ skyrė savo brolio atminimui

Gruodžio 12 d. pasaulyje ir Lietuvoje startuoja naujausias žymaus kino grando, sero Ridley‘io Scotto istorinis epas „Egzodas: dievai ir karaliai“ (angl. „Exodus: Gods and Kings“), kuriame papasakojama viena įdomiausių ir svarbiausių Senojo testamento istorijų – apie pranašą Mozę.

Filmų „Svetimas“ (angl. „Alien“), „Bėgantis skustuvo ašmenimis“ (angl. „Blade Runner“), „Gladiatorius“ (angl. „Gladiator“) 76-erių metų kino kūrėjas savo naujausiame kūrinyje atskleidžia tikrovišką pranašo Mozės, išvadavusio izraelitus iš Egipto vergovės ir per dykumą atvedusio juos iki pat Kanaano sienos, istoriją. Pagrindinį vaidmenį filme atliko Oskaro laureatas Christianas Bale‘as, kuris tik po ilgų derybų su pačiu režisieriumi sutiko įkūnyti šį krikščionims svarbų biblinį veikėją.

Filmas dar ypatingas tuo, kad tapo asmeniniu R. Scotto atsisveikinimu su velioniu broliu Toniu, su kuriuo jis buvo artimas ne tik asmeniniame gyvenime, bet ir darbe. Režisierius T. Scottas be nepaaiškinamos priežasties nusižudė 2012 m. rugpjūčio 19 dieną. Ši nelaimė labai paveikė R. Scottą, kuris kelis mėnesius buvo palaužtas ir nenorėjo su niekuo bendrauti. Po metų režisierius nusprendė, jog jis turi užbaigti tai, ką buvo pradėjęs jo jaunesnysis brolis. Būtent Tonis labai norėjo, kad pasakojimas apie Mozę išvystų dienos šviesą, jis kartu ir buvo prirašytas, kaip būsimas juostos režisierius. Pagerbdamas savo brolį, R. Scottas šią juostą dedikavo jam ir viename interviu pasisakė, kaip jam net iki dabar yra skaudu dėl artimojo netekties. „Šis įvykis paveikė visą mano šeimą. Tonis buvo ne tik puikus brolis, draugas, bet ir nuostabus režisierius, prodiuseris, vizijonierius. Nežinau, kaip be jo man teks vienam valdyti mūsų sukurtą kompaniją“, – sakė režisierius per filmo „Patarėjas“ (angl. „The Counselor“) pristatymą.

Naujausias epas „Egzodas: dievai ir karaliai“ – tai daugiausiai kainavęs filmas R. Scotto karjeroje. Filmo gamyba kainavo net 150 milijonų dolerių. Juosta laikoma vienu reikšmingiausių 2014 metų kino įvykių, kurios laukia ne tik užkietėję kino mylėtojai, bet ir kino profesionalai visame pasaulyje.

Didingą istorinį epą „Egzodas: dievai ir karaliai“, perkeltą į XIII a. pr. m. e. Egiptą, kuriame pagrindinius vaidmenis atliko Christanas Bale‘as, Joelis Edgertonas, Benas Kingsley‘is, Sigourney Weaver, Johnas Turturro ir Aaronas Paulas, pasaulis ir Lietuva išvys nuo gruodžio 12 dienos.

Taip pat skaitykite

Rašyti komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti * Žiūrėti komentavimo taisykles